Širvintų rajone užfiksuotas nusikalstamumo mažėjimas – didžiausias šalyje

Nusikalstamos veikos Širvintų rajone.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2021 metais Širvintų rajono savivaldybėje buvo užregistruotos 165 nusikalstamos veikos, o tai net 93 veikom mažiau nei prieš metus. 2020-aisiais mūsų rajono savivaldybėje užregistruotos 258 nusikalstamos veikos.

Širvintų rajone fiksuojamas nusikalstamų veikų sumažėjimas 36 proc. yra didžiausias ne tik Vilniaus apskrityje, bet ir visoje šalyje, kur jų per metus vidutiniškai sumažėjo 8,2 proc. Lazdijų rajone 2021-aisiais nusikalstamų veikų užregistruota 30,1 proc. mažiau. Ir tai ne mažos savivaldybės nuopelnas, nes štai Rietavo, Kazlų Rūdos savivaldybėse jų padaugėjo daugiau kaip dešimtadaliu.

Viešose vietose pernai užregistruota 12 nusikalstamų veikų, arba – 8 mažiau nei prieš tai. Nebuvo nė vienos nusikalstamos veikos gatvėje, o tokių savivaldybių šalyje vos kelios: be mūsiškės, nusikalstamų veikų gatvėse taip pat neužregistravo Rietavo, Pagėgių ir Neringos savivaldybės. Kitaip nei pastebėjome prieš tai, ši aplinkybė, ko gero, yra būtent mažų savivaldybių pranašumas.

Trečdaliu padaugėjo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, kurių pernai užregistruoti 8. Tačiau būtina pažymėti, kad 2021 metais tyrėjai ištyrė net 14 sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, įvykdytų dar ir anksčiau. Palyginus su būtent šios kategorijos nusikaltimų tyrimu 2020 metais, užfiksuotas 366,7 proc. augimas buvo didžiausias šalyje.

Pernai ir vėl nebuvo užregistruota nužudymų, bet į statistiką grįžo išžaginimas, tarp užregistruojamų išliko sunkus sveikatos sutrikdymas, apgaulingas apskaitos tvarkymas.

Daugiau nei du kartus – nuo 58 iki 26 – sumažėjo vagysčių, nebuvo pavogta nė vieno automobilio.

Kaip ir metais anksčiau, užregistruota 10 sukčiavimų. Vos vienu – iki 9 – sumažėjo turto sunaikinimo ar sugadinimo atvejų, taip pat tik vienu – iki 7 – viešosios tvarkos pažeidimų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 14 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top