Prilupęs tėvą, išėjo gyventi pas draugą, o paskui jį apvogė

Asociatyvi nuotr. iš archyvo

2020 metų gegužės 21-osios rytą rajone patruliavęs policijos ekipažas gavo pranešimą, kad Gelvonų seniūnijoje pavogtas automobilis „Volkswagen Passat“. Atvykę į Maželių kaimą, pareigūnai iš automobilio savininko išgirdo, kad kieme stovėjęs automobilis, kurį savininkas įvertino 600 eurų, galėjo būti pavogtas tarp 22 ir 5 valandos. Jis buvo nupirktas gal prieš mėnesį, bet dar neįregistruotas naujojo savininko vardu.

Automobilio pasigedęs Gelvonų seniūnijos gyventojas įtarė, kad čia pasidarbavo du jo draugai – kaltinamasis Mantvydas Berdovas ir Aivaras Macas, kurie iš vakaro buvo jo namuose ir išgėrinėjo. Automobilio rakteliai iš vakaro buvo pas savininką namuose, o dokumentai – automobilyje.

Paskui savininkas atskleidė daugiau detalių. Pasirodo, vienas įtariamųjų, Mantvydas Berdovas pas jį gyveno jau dešimt dienų. Jį įsileido pagyventi, kadangi jis konfliktavo su tėvu, kurį 2020 metų gegužės 11-ąją namuose mušė lazda.

Kai vagystės išvakarėse jis grįžo iš darbo, draugas paprašė nuvežti į parduotuvę, kad galėtų nusipirkti alkoholio. Parduotuvėje Mantvydas nusipirko keturis litrinius butelius stipraus alaus, paskui paėmė Aivarą, kadangi įnamis norėjo su juo išgerti. Namų šeimininkas pats negėrė, o draugai užgulė alų. Jį pabaigę, paprašė nuvežti į „načnyką“ (naktį dirbantį prekybos tašką), nes dar norėjo nusipirkti alkoholio. Bet automobilio savininkas draugams atsakė pasiteisindamas, kad jau vėlu, ryte jam reikės į darbą, o ir automobilyje mažai kuro. Tada Mantvydas pasakė, kad žino, kaip galima „pasidaryti“ kuro. Jo žodžiais, netoliese stovi ekskavatorius, kuris kasa tvenkinį, štai iš jo ir galima pavogti dyzelinio kuro.

Automobilio savininkas sakė žinojęs, kur tas ekskavatorius stovi. Tačiau pareiškė, kad jis tokiais dalykais neužsiima.

Kaip ir buvo galima tikėtis, šeimininkui užmigus, Mantvydas ir Aivaras nesnaudė. Prabudęs ryte ir pastebėjęs, kad nėra šalia lovos buvusių raktelių, o lauke – automobilio, savininkas iš karto pagalvojo, kad automobilį pavogė Mantvydas ir Aivaras. Iš pradžių paskambino Aivarui, bet atsiliepė jo motina, kuri pasakė, kad sūnaus namuose nėra. Tuomet paskambino Mantvydui, bet telefonas buvo išjungtas. Nieko neliko, kaip paskambinti Bendrajam pagalbos centrui ir pranešti apie vagystę.

Policija apžiūrėjo apylinkes, savo automobilio ieškojo ir pats pranešėjas. Važinėdamas po apylinkes su pažįstamu, jis pastebėjo šviežias automobilio vėžes. Važiuodami toliau pamatė, kad buvo įvažiuota į krūmus. Išlipęs pamatė stiklo šukių, nuplėštą posparnį ir kairės pusės veidrodėlį. Suprato, kad tai jo automobilio dalys, kadangi veidrodėlis buvo užklijuotas Lietuvos trispalvės spalvomis. Pėdsakais važiuodami toliau, jie išvažiavo į kelią ir pamatė atvažiuojantį savo automobilį. Jį vairavo Mantvydas Berdovas, o keleivio vietoje sėdėjo Aivaras Macas. Priėjus prie automobilio, Mantvydas pabėgo, o Aivaras liko. Tuomet paskambino pareigūnams ir nurodė, kad rado savo automobilį, pasakė, kur visi randasi.

Pareigūnai tuojau pat nuvažiavo į nurodytą vietą. Ten iš tiesų ant kelio stovėjo automobilis. Visas jo kėbulas buvo apdrabstytas žemėmis, kairysis šonas apgadintas. Griovyje sėdėjo iš pažiūros neblaivus Aivaras Macas. Kaip sakė automobilio savininkas ir jam ieškoti padėjęs pagalbininkas, Mantvydas Berdovas, bandydamas išvengti sulaikymo, pabėgo į laukus.

Apžiūrėjęs automobilį, savininkas pastebėjo, kad bakas pilnas kuro. Automobilio salone buvo rasta talpa su dyzelinu ir peilis.

Netrukus pasirodė ir Mantvydas Berdovas. Bandė sudaryti įspūdį, neva jis čia pasirodė visiškai atsitiktinai, net „nesuprato“, kas nutikę. Akivaizdžiai matėsi, kad ir jis neblaivus, nuo jo trenkė alkoholiu. Aiškinantis įvykio aplinkybes, Mantvydas sudirgo, ėmė konfliktuoti. Juo labiau kad jam iš pat pradžių buvo pasakyta, jog jis įtariamas automobilio vagyste ir tuo, kad šį automobilį vairavo neblaivus.

Siekdami patvirtinti įtarimus, policininkai pasiūlė pasitikrinti blaivumą. Aivarui Macui alkotesteriu buvo nustatytas 1,62 prom. neblaivumas, o Mantvydas Berdovas tikrintis neblaivumą vengė.

Ikiteisminio tyrimo metu abu vagys prisipažino padarę nusikaltimą, taip pat ir lankęsi prie ekskavatoriaus. Jie sakė, kad norėjo pavogti kuro, todėl ir perpjovė tepalo ir kuro žarną.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, teismas Mantvydui Berdovui skyrė galutinę 1 metų laisvės atėmimo bausmę. Ją subendrinus su anksčiau paskirta, bet neatlikta bausme, nuteistajam skirta laivės atėmimo 1 metams ir 68 MGL (3400 Eur) bauda. Tačiau pataisos namai palauks – paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas 2 metams, įpareigojant Mantvydą Berdovą šiuo laikotarpiu pradėti dirbti, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, atlyginti nukentėjusiajam likusią žalą. Per 12 mėnesių nuteistasis turės atlikti baudžiamojo poveikio priemonę – dalyvavimą smurtinį elgesį keičiančiose programose. Taip pat uždrausta 2 metus naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones ir nurodyta išieškoti automobilio „Volkswagen Passat“ vertę atitinkančią pinigų sumą, t. y. 600 Eur.

Aivarui Macui skirta galutinė 60 parų arešto bausmė, tačiau jos vykdymas atidėtas 10 mėnesių ir paskirta intensyvi priežiūra – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrolė elektroninio stebėjimo priemonėmis. Nuteistasis turi būti namuose nuo 20 val. iki 6 val. Jis įpareigotas šiuo laikotarpiu pradėti dirbti, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, dalyvauti elgesio pataisos programoje, atlyginti nukentėjusiajam likusią žalą.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite kovo 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+