Brėkšta „Juodasis pirmadienis“ Alfredui Astikui

Beveik prieš dvejus metus, 2019-ųjų lapkritį, rašėme apie tai, kad Finansinių nusikaltimų ir tyrimų tarnyba atliko kratą Širvintų rajone registruoto ūkininko sodyboje. „Tai vienas iš procesinių veiksmų ikiteisminiame tyrime dėl galimo dokumentų klastojimo,“ – tada rašė stambiausias Baltijos šalyse interneto naujienų portalas DELFI.

Naujiena gal ir būtų buvusi ne tokia pikantiška, jei tarnybos dėmesio sulaukęs ūkininkas nebūtų Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys, dirbantis opozicijoje – Alfredas Astikas. Jis 2019-ųjų pavasarį į rajono savivaldybės tarybą pateko laimėjęs mandatą, tekusį Darbo partijos sąrašui.

Tiesa, Darbo partijos vairą rajone perėmus Astikui, šios partijos įtaka rajone smarkiai subliuško: laimėta vos viena vieta taryboje, ji atiteko vos 103 balsus gavusiam Alfredui. Politikas būtų patyręs absoliutų fiasko, jei nebūtų vos vienu balsu aplenkęs antruoju sąraše likusį iki tol niekam nežinomą bendrapartietį.

Alfredas Astikas susimovė ir tuo pačiu metu vykusiuose tiesioginiuose merų rinkimuose. Per rinkimų kampaniją demonstravęs karingumą, jis tarp septynių kandidatų liko priešpaskutinis, gavęs tik kiek daugiau nei 3 proc. balsų.

Dėl galimo dokumentų klastojimo 2019-ųjų rudenį tarybos nario namuose buvo atliktos kratos.

Kaip tada rašė DELFI, „Tyrimo metu nustatyta, kad Širvintų rajone registruotas ūkininkas su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos pasirašė Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Kaimo turizmo veiklos skatinimas“ veiklos srities „Kaimo turizmo skatinimas, įskaitant amatų plėtrą kaimo turizmo sodybose“ paramos sutartį kaimo turizmo sodybos įrengimui. Pagal šią sutartį įgyvendinęs projektą asmuo įsipareigojo vykdyti kaimo turizmo veiklą. Pagal paramos sutartį ūkininkui buvo išmokėta daugiau nei 500 000 litų (beveik 145 000 eurų) paramos lėšų. FNTT teigė, jog ūkininkas, siekdamas pagrįsti neva vykdytą kaimo turizmo veiklą bei pasiektus projekto priežiūros rodiklius, elektroniniu paštu pateikė agentūrai galimai suklastotus dokumentus.

Tyrimui vadovavo ir jį organizavo Vilniaus apygardos prokuratūra.

Bėgo mėnesiai, kalendoriuje keitėsi metai, o kokių nors žinių apie prasidedantį teismo posėdį nebuvo. „Širvintų krašto“ skaitytojai ne kartą domėjosi, koks likimas ištiko šį tyrimą: „Gal tarybos narys ir vėl išsuko uodegą?“ – klausė mūsų. Ir štai – jau pirmadienį, spalio 11 dieną, Širvintų rajono tarybos narys Alfredas Astikas turėtų sėsti į teisiamųjų suolą. Vilniaus miesto apylinkės teisme bus atversta baudžiamoji byla pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius: 300 str. 3 dalį („Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“, už tai numatytas laisvės atėmimas iki 6 metų) ir 222 str. 1 d. („Apgaulingas apskaitos tvarkymas“, už tai numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų).

Beje, rugsėjo 21-ąją buvo surengtas teismo posėdis dėl laikinųjų procesinių prievartos priemonių, tačiau apie jame priimtą kokį nors sprendimą neinformuojama.

„Jeigu nebus byla vilkinama, tai tikėtina, kad pirmos instancijos teismo sprendimo galima tikėtis iki metų galo,“ – šią žinią apie prasidedantį procesą įvertino vienas rajono teisininkas. Antrasis artimiausias teismo posėdis suplanuotas spalio 18-ąją.

Jei Alfredas Astikas įsiteisėjusiu teismo sprendimu bus nuteistas, jis nebegalės eiti Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario pareigų, o pelnytas mandatas pagal eilę pereis kitam Darbo partijos sąrašo nariui.

Tyrimai ir teismai Alfredui Astikui seniai jokia naujiena, o ir FNTT akiratyje šis rajono tarybos narys atsiduria ne pirmą kartą. Dar 2009 metų gruodį Širvintų rajono savivaldybės taryba kreipėsi į FNTT dėl tarybos nario Alfredo Astiko žmonos gaunamų motinystės išmokų. Tuomet buvo paskelbta apie galimus korupcijos faktus, susijusius su tada dar partijai „Tvarka ir teisingumas“ rajone vadovavusio Alfredo Astiko žmonos gaunamomis 7 tūkst. Lt per mėnesį motinystės išmokomis. Įtarinėta, kad tarybos narys savo žmoną fiktyviai įdarbino jo valdomoje bendrovėje, kurioje Alfredui Astikui priklausė 80 proc., o žmonai – 20 proc. akcijų.

Paskui viskas paslaptingai nutilo. Tačiau – nepasimiršo.

Galimybė netekti tarybos nario mandato irgi ne naujiena šiam veikėjui. Praėjusioje kadencijoje Alfredas Astikas jau buvo pašalintas iš rajono tarybos, kai buvo nuteistas dėl šmeižto.

Paaiškėjus kokioms naujienoms iš proceso, „Širvintų kraštas“ apie tai informuos savo skaitytojus.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.38 (8 įvert.)

9 Atsakymai į “Brėkšta „Juodasis pirmadienis“ Alfredui Astikui”

 1. Gyventojas parašė:

  Ar gali būti tiesa, kad minimas asmuo galimai nesilaiko saviizoliacijos?

 2. parašė:

  Komentarai parašyti be didžiųjų raidžių, be kablelių, be nosinių. Jie daug ką pasako ir kas juos rašo aišku. Kaip norisi sužinoti jau įvykusių faktų Širvintų rajone, tačiau apie tokius dalykus labai mažai rašoma. Astiko Alfredo nuotrauka sumontuota. Merė mėgsta savo laikraštyje montuoti nuotraukas. Nieko keista, nes jinai teikia tokią informaciją, ką pati daro.

 3. Rima parašė:

  o kaip baigesi su zmonos reikalais? Kaip ten tos motinystes ismokos?

 4. ... parašė:

  kaltinimai skamba labai rimtai

 5. Taip parašė:

  Anksciau ar veliau liepto galas ateina..

 6. skaitytoja parašė:

  Visada su malonumu skaitau Širvintų kraštą.

 7. parašė:

  „Juodasis pirmadienis“ straipsnis. Įdomu, kas apmoka už tokias nesąmones? Negi iš mūsų visų pinigų vyksta apmokėjimas?

 8. PENSININKĖ parašė:

  Kokia tiesa, jeigu nėra teismo sprendimo. O straipsnis rašomas vadovaujantis informacija iš lubų. Kiek jau yra teismo sprendimų dėl rajono žmonių atleidimo iš darbo, kažkodėl tokios informacijos merės laikraštis neteikia.
  Rajono gyventojai kreipkitės dėl kompensacijos už šildymą. Kompensacijoms mokėti už šildymą rajono biudžete yra sočiai pinigų..

 9. Opapa parašė:

  na va, o kokiu teisuoliu dedasi, kaip rekauja, va tiesa kokia

Comments are closed.

scroll to top