Upelio g. 22 – jau ketvirtas daugiabutis, kuriame apribotos vietos rūkaliams

Upelio g. 22.

Nuo šiandien, rugpjūčio 30-tosios, įsigalioja Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas dėl draudimo rūkyti daugiabučio namo Upelio g. 22, Širvintų mieste, balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams.

Savivaldybė dar liepos 5 d. yra gavusi gyventojų prieštaravimą dėl tabako gaminių, su tabako gaminiais susijusių gaminių rūkymo, vartojimo šio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams.

Derėtų atkreipti dėmesį, kad bendrosios dalinės nuosavybės teise priklausančiose gyvenamosiose patalpose, kitose bendrosios dalinės nuosavybės teisės patalpose ir kitose pastato dalyse (pavyzdžiui, – laiptinėse, ant įėjimo laiptų, prieangiuose ir pan.) Tabako kontrolės įstatymas draudžia rūkyti ir be jokio atskiro įsakymo.

Administracinių nusižengimų kodekso 492 str. numato, kad Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytas tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 eurų (padarytas pakartotinai – baudą nuo 50 iki 90 eurų). Pastatų (butų) arba patalpų savininkams ar kitų daiktinių teisių turėtojams Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymas užtraukia baudą nuo 30 iki 60 eurų (pakartotinai – baudą nuo 60 iki 120 eurų).

Upelio g. 22 namas – ne pirmas daugiabutis namas, kurio gyventojai nepageidauja, kad būtų rūkoma. Nuo liepos 19-tosios draudžiama rūkyti Širvintų miesto J. Janonio g. 16-tojo namo, nuo birželio 21-tosios – Vilniaus g. 45-tojo namo, nuo vasario 5-tosios – Upelio g. 20-tojo namo balkonuose, terasose ir lodžijose.

Sprendimas dėl uždraudimo rūkyti priimamas, kai bent vienas to daugiabučio namo gyventojas prieštarauja dėl rūkymo daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 27 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top
+