Širvintų rajone užfiksuota 38 cm storio sniego danga

Klimato kaitai nepavyko iš mūsų gyvenimo ištrinti žiemos! Anot pirmadienio pavakarę žiniasklaidos cituoto klimatologo Gintauto Stankūnavičiaus, vien tą dieną turėjo labai pasipildyti sniego atsargos rytų, vidurio ir pietų Lietuvoje. Kaip prognozavo orų specialistas, per porą dienų sniego danga turėjo pastorėti apie 20 cm. O tai yra labai daug.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos skelbiamais duomenimis, storiausia sniego danga Lietuvoje užfiksuota prieš 90 metų, 1931-aisiais. Tada Laukuvoje (dabartiniame Šilalės rajone) ji siekė 94 cm. lgiausia stichinė pūga šalyje siautė 1969 metų vasarį Panevėžyje, ji užtruko 78.25 val., o stipriausias snygis 2008-ųjų lapkričio 25-ąją užfiksuotas Nidoje – per 12 val. prisnigo 66 mm. Meteorologų vertinimu, šių dienų snygis rekordiniam neprilygo, nors mūsų rajonas ir dabar buvo pažymėtas: trečiadienio popietę skelbta, kad storiausia sniego danga šiuo metu yra pietryčių ir vidurio Lietuvoje, o Širvintų rajone trečiadienio rytą (8 val.) buvo užfiksuoti net 38 cm.

Auganti sniego danga, tuo pačiu ir svoris vartė medžius, stulpus, nutraukė elektros perdavimo laidus, įvyko avarijų elektros perdavimo tinkle, tad antradienį kai kur šalyje, tuo pačiu ir rajone nutrūko elektros tiekimas.

Sausio 27-osios ryte „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) paskelbtais duomenimis, dėl iškritusio gausaus šlapio sniego visoje Lietuvoje 8 val. be elektros dar buvo apie 55 tūkst. namų ūkių. Daugiausiai skirstomojo elektros tinklo gedimų fiksuota Vilniaus ir Utenos regionuose. Vilniaus regione be elektros buvo apie 19 tūkst., Utenos regione – apie 16 tūkst. vartotojų.

Trečiadienį Kelių direkcija įspėjo, kad kai kurie rajoniniai keliai yra sunkiai pravažiuojami, tokių kelių yra Marijampolėje apskrityje, Vilkaviškyje, Vilniaus, Ukmergės, Širvintų rajonuose.

Gintaras Bielskis
Linos Duliūnaitės-Nikiporavičienės nuotr.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite sausio 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+