Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Užimtumo tarnybos duomenimis, registruotas nedarbas liepos mėnesį mažėjo daugiau nei pusėje Lietuvos savivaldybių. Nedarbas praėjusį mėnesį mažėjo 38-iose iš 60-ies šalies savivaldybių, 16-oje augo, 6-iose liko nepakitęs.

Didžiausias nedarbas buvo registruotas Zarasuose (14,4 proc.), o mažiausias – Neringoje (2,3 proc.).

Tarp savivaldybių, kuriose fiksuota nemažai darbo ieškančių žmonių, – Ignalinos (13,3 proc.) ir Kalvarijos (12,3 proc.) savivaldybės. Teigiama, kad aukštą nedarbą čia lemia darbuotojų paklausą viršijanti pasiūla bei geografinė padėtis – šie miestai yra šalies pasienyje bei nutolę nuo didžiausių miestų, kur ūkio plėtra yra spartesnė, o darbo jėgos poreikis – didesnis.

Tarp mažą nedarbą fiksuojančių teritorijų – Kretingos (4,1 proc.), Klaipėdos rajono (4,2 proc.), Skuodo (4,8 proc.) Palangos (5,3 proc.) savivaldybės.

Širvintų rajone nedarbas liepą siekė 8,3 proc. ir buvo toks pat, kaip Vilniaus ir Panevėžio rajonuose. Pas mus fiksuotas nedarbo lygis yra 0,3 proc. didesnis nei vidutiniškai šalyje.

Nuo metų pradžios nedarbas mūsų rajone sumažėjo 1,4 proc. Tačiau, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, nedarbas rajone sumažėjo tik 0,3 proc., o 2017-ųjų liepą Širvintų rajone jis siekė 8 proc.

Konkretūs darbo rinkos rajone skaičiai liepą:

  • įregistruotos 189 naujos darbo vietos;
  • įregistruoti 148 bedarbiai;
  • įdarbinta iš viso 100 asmenų;
  • 92 asmenys įdarbinti neterminuotai;
  • įdarbinti 46 asmenys nuo 16 iki 29 metų;
  • 40 asmenų dirbo su verslo liudijimais;
  • 8 asmenys nusiųsti į užimtumo priemones;
  • 4 asmenys pasiųsti į profesinio mokymo kursus;
  • 2 asmenys įdarbinti subsidijuojant;
  • 1 asmuo pasiųstas stažuotis.

Prie minėtų skaičių galima pridurti, kad 118 rajono gyventojų, arba – 4,6 proc. darbo neturėjusių darbingo amžiaus asmenų, buvo nuo 16 iki 29 metų. Liepą 358 rajono bedarbiai buvo vyresni kaip 50 metų. Palyginimui, balandį rajone pastarasis skaičius siekė 386 asmenis.

Bedarbiais laikomi nedirbantis 15-74 metų amžiaus asmenys, kurie aktyviai ieško darbo (per paskutines keturias savaites) ir per apibrėžtą laikotarpį (dvi savaites) gali pradėti dirbti.

Skaičiuojant vidutinį metinį bedarbių skaičių, 2019-aisiais Širvintų rajone jis sudaro 9 proc. Palyginimui, Vilniaus mieste šis rodiklis yra mažesnis, 7,2 proc.

Tamsiai mėlyna – šalies, šviesiai mėlyna – Širvintų r. situacija

Lyginant pagal atskiras grupes, liepą Širvintų rajone darbo neturėjo 7,6 proc. darbingo amžiaus moterų ir 9 proc. vyrų.

84 rajono gyventojai liepą buvo laikomi ilgalaikiais bedarbiais. Šiuo metu tai mažiausias skaičius nuo 2010 metų, kai jų buvo įregistruota net 533.

Ilgalaikiai bedarbiai – tai bedarbiai, ieškantys darbo vienerius metus ar ilgiau.

Liepos pabaigoje Širvintų rajone buvo įregistruotos 34 laisvos darbo vietos. Tai beveik atitiko vidutinį metinį laisvų darbo vietų rajone skaičių (36,1). Vilniuje tuo metu buvo per 2,1 tūkst. laisvų darbo vietų.

Tarp didžiausių šalies miestų aukščiausias nedarbas liepą buvo Kaune (8,8 proc.), žemiausias – Šiauliuose (5,6 proc.).

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top