Klausimas dėl seniūnijų

Gal į daug kalusimų atsakytų privalomas balsavimas?

Internetiniame portale www.sirvinta.net atvėrėmė galimybę užduoti Jums rūpimus klausimus Širvintų rajono valdžiai. Pagrindiniame portalo puslapyje yra pateikiama kontaktų forma. Džiaugiamės, kad aktyviai mums rašote, jūsų klausimai jau perduoti rajono vadovams. Skelbiame dar vieną atsakymą.

Skaitytojo Vinco klausimas: „Seniūnijose liko tiek mažai gyventojų… Ar ne per brangus seniūnijų administravimas? Gal vertėtų sujungti seniūnijas ir taip sumažinti jų skaičių? Bent dvigubai. Juokinga, kai Kernavės seniūnija neturi nė pusės tūkstančio gyventojų. Kažkada mums vadovai žadėjo, jog vėl bus miesto merija. O jos kaip nėra, taip nėra. Kokios žinios apie tai?“

Atsako Širvintų rajono savivaldybės administracija:

„Gerbiamas skaitytojau, suprantame ir aiškiai matome, kad pagal dabartinį gyventojų skaičių seniūnijų skaičius yra perteklinis. Tai patvirtina ir faktas, kad su 8 seniūnų pareigomis susitvarko dirbantys 4 žmonės. Esame atlikę ir skaičiavimus, kiek apjungus seniūnijas būtų sutaupoma administracinių lėšų.

Visgi seniūnijų apjungimas turi dvi medalio puses. Iš vienos pusės, suprantama, kad tai būtų racionalus sprendimas, ilgainiui mažinama administracinė našta. Apjungus seniūnijas, jose padidėtų gyventojų skaičius, todėl būtų galima pretenduoti į Europos Sąjungos bei kitą finansavimą didesniems projektams. Pvz., gerai žinoma pasenusių ar visiškai neesančių lietaus kanalizacijos tinklų padėtis mieste. Kaimynai ukmergiškiai, turėdami miestą su didesniu gyventojų skaičiumi, gali rengti projektą ir gauti jam finansavimą. Širvintų miesto gyventojų skaičius nesiekia rodiklių, todėl šiuo atveju rankos yra surištos. O tokie darbai yra labai brangūs ir be projektinio finansavimo sunkiai įsivaizduojami.

Visgi antroji medalio pusė yra ta, kad didelė našta gultų ir gyventojams. Keistųsi seniūnijų ribos, kartu ir visos su adresais susijusios sistemos, atliekų išvežimas ir pan. Žmonėms tektų perregistruoti turimą turtą, tvarkytis nuosavybės registrų dokumentus, o tai lemtų papildomas išlaidas.

Būtent todėl, nenorint apsunkinti rajono gyventojų, šie sprendimai kol kas yra sustabdyti. “

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top
+