Naujakuriai iš pirmo žvilgsnio pamilo Širvintas

Andruškų šeima džiaugiasi Širvintose atradę ramybę.

Senolių išmintis byloja: „Elkis su kitais taip, kaip nori, kad ir su tavimi elgtųsi.“ Rašant apie naujus Širvintų miesto gyventojus norisi pradėti būtent šia fraze, nes jų geri ir kilnūs darbai bendruomenės labui kalba patys už save. Gegužės 29-ąją, minint Europos kaimynų dieną, Agnė ir Gintas Andruškos buvo apdovanoti „Kaimynų kaimyno“ nominacija.

Sutuoktiniai yra kilę iš Šiaulių krašto, bet dešimt metų gyveno Vilniuje, kol vieną dieną Gintas išėjo į balkoną, pežvelgė į daugiabučius ir nusprendė, kad reikia ieškoti namo. Šeima pavargo nuolat skubėti skriejančiame sostinės gyvenime, turėti mažai erdvės ir norėjo vaikams suteikti galimybę, kuo dažniau leisti laiką gamtoje. Pradžioje apsiribojo 30-ties kilometrų spinduliu aplink sostinę. Išsikėlė reikalavimus, jog prie namo turi būti ūkinis pastatas su garažu ir nemaža teritorija. Taip pat reikėjo patogaus susisiekimo dėl vaikų mokyklos bei darželio. Naujo būsto paieškos kiek užsitęsė, nes vienu kartu reikėjo nušauti penkis zuikius, kaip sako Agnė. Prieš tai porai neteko lankytis Širvintų mieste, tik pravažiuoti pro šalį vykstant į gimtinę Šiauliuose. Tačiau Gintas jau kurį laiką skelbimuose stebėjo prie Širvintų veterinarijos pardavinėjamą namą ir prieš metus, vykstant iš Šiaulių į Vilnių, nusprendė apžiūrėti šį variantą.

-Įvažiavus pasijaučiau kaip kurorte. Man čia buvo Palanga, Druskininkai ir Nida viename, – pirmą įspūdį prisimena Agnė.

Vos pamačiusi namo teritoriją, Agnė pajuto, kad tai jų vieta. Labai džiaugėsi svetingu buvusių šeimininkų priėmimu. Porą sužavėjo tiek Širvintų miesto grožis, tiek būstas, tiek aplinka, jog suprato, kad nieko geriau neras ir tai bus nauja jų gyvenimo vieta. Šiek tiek gąsdino 50-ties kilometrų atstumas, bet laikui bėgant suprato, kad tai ne kliūtis.

-Pirmas daiktas, kurį įsigijome – karutis, kuriuo rinkome kitų išmėtytas šiukles už namo tvoros, – prisimena Gintas. Tuomet pastebėjau, jog autobusų stotelė taip pat ganėtinai apšiurusi ir nudažydamas nusprendžiau ją atnaujinti. Kai įsikėlėme čia gyventi, nuolatos stebėjausi, kad toje stotelėje dažnai buriuojasi jaunimas. Juk tiek daug gražių vietų mieste, o jie atvyksta būtent čia. Tačiau pakalbėję išsiaiškinome, jog jaunimui patinka ši vieta tuo, kad yra atokiau nuo miesto ir gali ramiai pasibūti.

-Po kiekvieno suvažiavimo toje vietoje prisirinkdavo daugybė šiukšlių. Sulaukiau iš draugų patarimų paspęsti vienokius ar kitokius spąstus ir tokiu būdu sudrausminti šiukšlintojus. Kaimynai sakė nieko nedaryti, nes jie daug metų kovoja su šia problema ir niekas nesikeičia. Tačiau aš pamaniau, kad tokiomis priemonėmis juo labiau nepakeisime situacijos. Tesiog žmonės turi gerbti ne tik savo, bet ir kito aplinką. Kadangi esu dailininkė, tai nusprendžiau paryškinti šiukšlių dėžę piešiniais. Norėjau, kad žmonės pamatytų meną, nes esu tikra, jog jis gelbsti pasaulį, – šypsosi pašnekovė. Reikia gerosios patirties pavyzdžiais dalintis, o ne kova bandyti kažką pasiekti. Tada buvau tokia užsivedusi. Norėjau visų stotelių dėžes išmarginti, bet susimąsčiau dėl policijos, kad negaučiau pylos, – juokiasi Agnė.

-Tai davė teigiamų rezultatų. Jaunimui nebekyla rankos šiukšlinti kur papuola, atkreipia dėmesį į meną, pagiria ir matosi, jog elgiasi sąmoningai, – pastebėjimais dalinasi Gintas.

Šeima labai džiaugiasi gyvenimu Širvintų mieste, puikiais kaimynais ir nuostabiomis bendruomenės iniciatyvomis. Jie pastebi, kad tai yra mažų miestų privalumas, kuomet žmonės turi galimybę gyventi darnoje, tarpusavio supratime, teikti pagalbą vienas kitam bei įtraukti gyventojus į įvairias veiklas. Nominantai čia jaučia atradę ramybę, ko pasigedo didmiestyje. Juos žavi žmonių nuoširdumas, eilių nebuvimas parduotuvėse ir skirtas laikas pokalbiams. Agnė teigia, jog vos įvažiuoja po darbų į Širvintas – pajaučia namų ramybės dvelksmą. Pora skiria didžiausius komplimentus rajono valdžiai už tvarkomo miesto grožį ir turėdami įvairiausių idėjų žada aktyviai prisijungti prie miesto bendruomenės veiklos.

Kalbino Odeta Bagžiūnė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.83 (6 įvert.)
scroll to top