Žengtas antras žingsnis Geriatrijos skyriaus Širvintų ligoninėje įrengimo projekte

Vasario 24 d. Širvintų ligoninės vadovui pasirašius sutartį, pradedami projektavimo darbai!

Šis etapas, nors nėra matomas plika akimi, bet yra labai svarbus. Tam, kad visa infrastruktūra būtų pritaikyta tiek patogiai dirbti medikams, tiek jautriai tikslinei vyresnio amžiaus pacientų grupei, projektuotojams keliami aukšti reikalavimai. Nes įgyvendinant projektą bus kapitališkai suremontuotos labai prastos būklės nenaudojamos Širvintų ligoninės I aukšto pastato patalpos. Į naująjį skyrių bus įrengtas atskiras įėjimas (nuo Pirminės sveikatos priežiūros centro). Bus įrengtos palatos, procedūrų kabinetai, kineziterapijos salė, sanitariniai mazgai.

Apie tai, kad mūsų ligoninėje reikia plėsti paslaugas, skirtas senyvo amžiaus žmonėms kalbėta nuo 2015 m. Ir nors nueitas ilgas kelias, džiaugiamės, kad Sveikatos apsaugos ministerija visgi atsižvelgė į daugybę mūsų prašymų. Pernai lapkritį projektas „Geriatrijos dienos stacionaro ir ambulatorinių paslaugų plėtra VšĮ Širvintų ligoninėje“ buvo patvirtintas ir jam skirtas finansavimas.

Geriatrija – medicinos šaka, tirianti senėjimo priežastis ir reiškinius, senatvės ligas, jų gydymą ir profilaktiką, siekiant stabdyti ankstyvą senėjimą. Geriatrijos skyriuje bus gydomi 60 metų ir vyresni ligoniai. Pagrindinis gydymo šiame skyriuje tikslas – pagerinti paciento biopsichosocialines funkcijas, grąžinti žmogų į bendruomenę, mažinti hospitalizuojamų žmonių skaičių.

Užs. Nr. 20.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.75 (4 įvert.)
scroll to top
+