Širvintų rajone – saulės elektrinės statybos

Švari, žalia energija – Investicijos į Širvintų rajoną – Tvarkomi apleisti žemės sklypai – Galimybė gyventojams ir įmonėms bei įstaigoms rinktis ir taupyti elektros energijos išlaidas

Savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė ir direktoriaus pavaduotoja Dovilė Audėjūtė susitiko su įmonės „Green Genius“ atstovais, kurie pristatė Širvintų rajone inicijuojamą investicinį projektą – saulės elektrinės statybą Širvintų sen. Širvintų kaime.

Pasak įmonės atstovo Karolio Proscevičiaus, jau pasirašytos ilgalaikės nuomos sutartys dėl 3 privačių žemės sklypų buvusio komplekso teritorijoje. Jų būklė yra prasta, Savivaldybė jau ne kartą kreipėsi į savininkus, reikalaudama susitvarkyti, išsivežti šiukšles. Todėl šis projektas, kurio metu bus įkurtas saulės energijos parkas, sutvarkyta teritorija, dar labiau džiugina. Įmonės atstovų teigimu, procesas neužtruks: jau kitą savaitę prasidės projektavimas, tuomet vyks leidimų derinimas, vėliau rangos darbai, o jau iki kitų metų vasaros elektrinė turėtų pradėti veikti.

Saulės jėgainės – sparčiai visame pasaulyje auganti industrija. O Lietuvoje patvirtinus naujus įstatymus, kiekvienas subjektas – tiek fizinis asmuo, tiek įmonės ar organizacijos gali laisvai rinktis energijos gamintoją. Įmonės atstovų teigimu, pasirinkus, galimybės yra dvi:

1) Įsigyti dalį saulės elektrinės. T.y. iš karto investuoti į įrangą (galima pasinaudoti ir valstybės šiuo metu teikiama parama). Tokiu būdu atsipirkimas skaičiuojamas po maždaug 6 metų, po kurių už elektros energiją mokėti nebereikės;
2) Tapti nuomininku. T.y. iš karto pasirinkti pigesnę elektros energiją siūlantį tiekėją ir sutaupyti neinvestuojant. Skaičiuojama, kad sutaupymas vidutiniškai siekia 20–30 proc.

Užs. Nr. 107.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+