Auksinis senjorų amžius!

Prabėgo lygiai metai, o šiandien Širvintų r. savivaldybėje vėl sulaukėme būrio ERASMUS+ projekto „Golden age of seniors“ dalyvių: svečių iš Italijos Atri‘o ir Lenkijos Chorzow‘o miestų. Juos atlydėjo projekto koordinatorė, kūrybiškų žmonių asociacijos „ARTtyn“ atstovė Rasa Icen, Bartkuškio mokyklos daugiafunkcio centro mokytojas Antanas Paliūnis bei lenkų delegacijai vertėjavusi mokytoja Ana Geigalienė.

Tiesa, šiemet į Širvintas atvyko kur kas gausesnės tiek lenkų, tiek italų delegacijos – iš viso 32 dalyviai.

Svečius šiltai sutikusi ir pasveikinusi sugrįžusius bei pirmą kartą viešinčius Širvintose Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė išreiškė susižavėjimą vyresnio amžiaus žmonių noru veikti, keliauti, sužinoti, pažinti.

Visiems jaukiai susėdus posėdžių salėje, buvo pristatyta Širvintų rajono savivaldybės veikla, vykdomi projektai, iniciatyvos bei veiklos rajone, skirtos senjorams.

Po pristatymo pavartę 2020 m. Savivaldybės ir merės ataskaitos leidinį, svečiai sakė, kad labai šaunu, jog Savivaldybės vadovas atsakingai atsiskaito gyventojams už savo veiklą, džiaugėsi suradę ir pernykščio susitikimo momentų.

Gerą įspūdį jiems sudarė akcijos, skirtos senjorams COVID-19 pandemijos metu, vykstančios mankštos vandenyje naujajame baseine, mieste bei kaimiškose vietovėse įrengti lauko treniruokliai.

„Darome viską, rašome projektus, kad mūsų senjorai nesijaustų vieniši, nebūtų uždaryti namuose, kad turėtų galimybių išeiti, bendrauti, judėti, dalyvauti renginiuose.

Ir labai stengiamės, kad kuo daugiau šių veiklų būtų nemokamos, prieinamos visiems,“ – sakė Ž. Pinskuvienė.

Svečiai iš Italijos Atri miestelio surengė vaizdo pokalbį su jų meru Piergiorgio Ferretti, kuris padėkojo už jo kraštiečių priėmimą bei išreiškė viltį užmegzti tarptautinio bendradarbiavimo santykius ir pasikeisti gerąja patirtimi senjorų užimtumo, socialinėje bei kultūros srityse.

Lenkų delegacijos atstovė Maria Novak, kelias kadencijas buvusi Seimo narė, trumpai pasidalijo įspūdžiais apie projektą ir džiaugėsi, kad per metus Širvintose daug kas pasikeitė, kad vyksta daug darbų.

Jos teigimu, lietuviai ir lenkai turi daug bendro, todėl bendri projektai yra labai prasmingi.

Tai tikrai patvirtino susitikimo metu tvyrojusi puiki atmosfera, gausios diskusijos ir net nuskambėjusi bendra itališka daina.

Užs. Nr. 90.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+