Jei ateitų dešimt širvintiškių, tai jau būtų „nacionalinis“ įvykis?

Asociatyvi nuotr. iš archyvo

Praėjusį šeštadienį šalies valdantieji dalyvavo Nacionaliniu miškasodžiu pavadintoje akcijoje: daugiau nei 1,5 tūkst. žmonių veisė mišką.

Įvairiose žiniasklaidos priemonėse buvo ištrimituota, kad Nacionaliniame miškasodyje Nemenčinės regioniniame padalinyje netoli Mickūnų plušėjo politinio elito grietinėlė: premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Kaip buvo išsireikšta vienoje anų laikų kino komedijoje, miške prie Mickūnų susirinko „imperatoriui artimi asmenys“.

Žinoma, labai puiku, kad šalies politinis elitas į žemę prikišo medelių, kurie kada nors džiugins Lietuvą. Atleiskime jiems ir už tai, jei pagrindinis sambūrio tikslas buvo pasireklamuoti prieš rinkėjus, o „po talkos“ gamtoje urėdijos biudžeto sąskaita susikimšti sultingą kepsnį ir išlenkti taurelę ko nors stipresnio. Pandeminių ir karo Ukrainoje nuostolių fone nurašomos ne tokios sumos! Visi esame drėbti iš to paties molio, tik ne visiems mums šiandieninėje Lietuvoje keliai atviri. Tačiau į akis krenta viena detalė: ar ne per drąsu miškasodį vadinti „nacionaliniu“, kai jame dalyvauja vos pusantro tūkstančio, t. y. vos vienas iš 1600 šalies gyventojų? Tai tas pats, jei pagal tą pačią proporciją į „nacionalinį“ miškasodį susirinktų vos dešimt iš 15 tūkstančių Širvintų rajono gyventojų. Ar dėl to sambūris taptų nacionaliniu?

„Nacionaliniame“ įvykyje dalyvavusi ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė prasitarė, jog „rūpesčio žalia, savo gamtą puoselėjančia Lietuva niekada nebus per daug“. Iš to galima daryti prielaidą, kad tie pusantro tūkstančio ir yra daug.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top