Vaikų kambario spintos: kaip pasirinkti tinkamą ir gerą?

Vaikų kambario baldai padeda užpildyti vaiko kambario erdvę, leidžia jam jaustis ir gyventi patogiai, o taip pat, suteikia jam ne tik stilingumo, bet ir jaukumo. Vienas iš svarbiausių vaikų kambario baldų – spinta. Dažniausiai, ji derinama prie kitų kambario baldų: lovos, komodos ar rašomojo stalo, ir yra naudojama vaiko drabužių bei daiktų laikymui. Vaikiško spintos yra gaminamos taip, kad suteiktų galimybę vaikui savarankiškai ir patogiai jomis naudotis. Skirtingi dydžiai, dizainai, spalvos garantuoja, kad kiekvieni tėvai gali rasti tinkamiausią ir geriausią spintą savo vaiko kambariui. Na, o jei pasirinkti iš plačios spintų gausybės ir įvairovės darosi sunku, šiame straipsnyje rasite kelis, labai naudingus patarimus, kurie padės pasirinkti tinkamą ir gerą vaikų kambario spintą. 

Atsižvelkite į vaikiškos spintos tipą

Vaikiškos spintos gali būti skirtingų tipų, kurių kiekvienas skiriasi savo konfigūracijomis. Vienos spintos gali turėti dvi duris, kitos – tris. Taip pat, vienos gali turėti lentynas, o kitos būti tik su kabykla rūbams. Galima rasti ir spintų, kurios turi atviras lentynas, stalčius. Tinkamo tipo pasirinkimas visiškai priklauso nuo jūsų poreikio bei to, kiek vaikas turi rūbų. Žinoma, bet kuriuo atveju, dažniausiai, rekomenduojama rinktis spintas, kurios turi ir lentynas, sulankstytų drabužių laikymui ir kabyklą – rūbų kabinimui. Taip pat, tipo pasirinkimas priklauso ir nuo kambario dydžio. Kadangi, kuo daugiau lentynų ir stalčių turės spinta, tuo daugiau reikės vietos kambaryje, jai pastatyti. Jei rūbų labai daug, turėtumėte rinktis su trimis durimis, pakankamu lentynų skaičiumi. Tiesa, spintos gali būti ir kampinės. Jos puikiausiai tinka mažo dydžio vaikų kambariams, kuriuose nedaug vietos. Tinkamo dydžio spinta neužstos praėjimų, durų ir langų. Taip pat, ja bus lengva naudotis, o svarbiausias kriterijus renkantis spintos dydį – vaiko ūgis. Rinkitės tokio dydžio spintą, kuria  vaikas galėtų naudotis savarankiškai, tačiau, ji taip pat, tiktų ir jam paaugus.

Dėmesio skirkite medžiagai, iš kurios pagaminta vaikiška spinta 

Norėdami, kad vaiko kambario spinta būtų kokybiška, tvirta ir tarnautų ilgą laiką, rinkdamiesi turėtumėte daug dėmesio skirti medžiagai, iš kurios pagaminta spinta. Dažniausiai, vaikų kambario spintos gaminamos iš medienos. Tokios spintos yra labai patvarios, tvirtos ir ilgaamžės. Jas galima perdažyti arba perlakuoti, restauruoti, tad vaikui pabodusią spalvą greitai pakeisite nauja. Tačiau, natūralaus medžio spintos gali būti sunkios, o taip pat, yra ir gana brangios. Pigesnė alternatyva – iš medžio drožlių plokščių gaminamos vaikiškos spintos. Jos lengvesnės, pigesnės, o taip pat, suteikia ir itin platų bei įvairų dizainų, spalvų pasirinkimą. Tačiau, patvarumo prasme, nėra tokios patvarios. Tiesa, vaikų kambario spintos gali būti gaminamos ir iš plastiko. Tačiau, jos nėra nei patvarios, nei labai saugios naudojimui. Tokios spintos turėtų būti naudojamos kaip laikinas spintos variantas, o ne nuolatinė spinta. Pravartu pabrėžti, kad vaikų kambario spintos, nepaisant to, iš ko jos yra pagamintos, gali turėti ir veidrodžius. Tačiau, tokių spintų nerekomenduojama rinktis ne tik dėl to, kad šėldami vaikai gali juos sudaužyti, bet ir dėl to, kad dauguma vaikų bijo veidrodžių.

Nepamirškite dėmesio atkreipti į spintos spalvą, dizainą 

Vienas iš svarbiausių aspektų vaikams, į kurį labai svarbu, kad tėvai atsižvelgtų, yra spintos dizainas ir spalva. Vaikai dievina vizualius dalykus, elementus, todėl, spalvos ir dizainai yra tai, kas juos labiausiai domina. Balta ar pilka spinta bus saugus pasirinkimas, kadangi, tiks prie bet kokio kambario stiliaus ir interjero. Tačiau, vaikui jos gali atrodyti gana nuobodžios. Tuo tarpu, ryškių spalvų spintos gali pasižymėti unikaliais dizainais, tačiau, reikalauja daugiau derinimo. Dėl šios priežasties, geriau pasirinkti neutralių spalvų, pavyzdžiui, baltos, pilkos arba kitos pastelinės spalvos spintą, kurią galima lengvai papuošti ir dekoruoti lipdukais. Vaikams labai patiks ir tokios spintos, kurios išsiskiria originaliomis formomis, įmantriais dizainais. Taip pat, tos, kurios yra papuoštos piešiniais, gyvūnais ar net jų mėgstamais animacinių filmukų herojais. Rinkdamiesi spintos dizainą ir spalvą, visada paklauskite ir savo atžalos nuomonės. Juk kambarys bus vaiko ir jame stovintys baldai jam privalo patikti!

Spintos ir kiti kokybiški baldai vaikų kambariui iš varle.lt – pačiomis draugiškiausiomis kainomis! 

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top