Vaikiškos lovos paieška – įdomusis derybų menas?

Kad būtų patogu mokytis, kad kiekvienas žaislas turėtų savo vietą, kad vaikas gerai jaustųsi – tokie lūkesčiai nesvetimi nei vieniems tėvams, kai dėmesys sutelkiamas į baldų vaiko kambariui paiešką. Itin daug to dėmesio tenka lovoms, nes geras miegas – augimo ir geros kasdienybės pagrindas.

Vaikiškos lovos gali būti skirstomos į vienaukštes ir dviaukštes, jos gali būti išleidžiamos arba neišleidžiamos. Ką ir kalbėti apie matmenų, formų, kitų dizaino sprendimų įvairovę. O ir kainos toli gražu nevienodos, tad pasirinkimų apstu ir, kaip sakoma, yra variantų kiekvienam pagal kišenę.

Ilgalaikis sprendimas

Vienas svarbiausių kriterijų yra lovos dydis. Juk vienokia reikalinga kūdikiui, kitokia – paaugliui. Jei vaikas jau paūgėjęs ir artėja pirmoji klasė, rekomenduojama rinktis didesnę lovą ir tiesiog ilgainiui pakeisti čiužinį. Galbūt atrodo, kad mažesnė lova mažajam (iki)mokyklinukui – pigiau, tačiau tiesa skamba taip: išaugus reikės kitos, tad piniginę teks paploninti ne kartą. Remiantis gamybos standartais, maždaug nuo šešerių metų iki pilnametystės turėtų tikti vienodo dydžio lova. Tad šeštojo gimtadienio proga nupirkti tokią, kuri orientuota į keturmečius–šešiamečius, gali būti trumpalaikis sprendimas. Žiūrint į ateitį verta apžvelgti įvairius variantus ir pasikonsultuoti su profesionalais.

Pabrėžtina ir tai, kad atėjus paauglystei, net jei miego pagrindas bus pakankamo dydžio, greičiausiai nebesinorės pernelyg vaikiškai atrodančio baldo. Tai vėlgi skatina mąstant susikoncentruoti ne vien į dabartinį momentą.

Derybų menas

Vaikiškų lovų dizainas – ir kūrybiškai apgalvotas, ir praktiškas. Jei vaikas jau paūgėjęs, jis tikrai tars savo žodį: patinka, nepatinka, per minkšta, per kieta ir t. t. Būtų keista neatsižvelgti į atžalos nuomonę, o dar keisčiau – ignoruoti, jei sako, kad tikrai nepatogu.

Kita vertus, turėtų vykti dialogas. Jei mažasis šeimos narys sakys, kad patinka tik pats brangiausias produktas, o jums tai bus gerokai per brangu, teks pabūti derybininkais… Nors atrodo, jog tai problema, iš tiesų dauguma tėvų sutiktų, kad tai turi savito žavesio, o ilgainiui visi kaprizai ir pasirinkimai virsta maloniais prisiminimais.

Iš vienos pusės, pasirinkti gal ir nėra labai lengva, nes ypatybių ir skirtumų labai daug. Kita vertus, asortimentas labai platus, gamintojai iš tikro pasistengia nuolat pasiūlyti praktiškų ir stilingų baldų. Taigi, atnaujinti vaiko kambarį – uždavinys įmanomas. Tik būtina prisiminti: jei miego pagrindas nebus patogus, jūsų atžala vakare neskubės eiti miegoti. O jūs tikrai nenorite, kad prašymas pažaisti dar dešimt minučių virstų nemiga.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top