Nepriklausomai nuo to, ar siuntinys siunčiamas į kitame pasaulio krašte esančią pasaulio šalį, ar vos į kaimyninę valstybę, siuntėjus kamuoja panašūs klausimai. Tad pabandyme pasvarstyti, ką gi yra svarbu žinoti apie siuntos siuntimą į užsienį.
Visų pirma, svarbu pažymėti, kad siuntimas į Europos Sąjungos (ES) šalis ir ne į ES valstybes skiriasi. Jei jūsų siunta keliaus į ES valstybę, galite nesijaudinti – siuntimo procesas yra labai panašus į tą, kuris yra įprastas Lietuvoje. Kai kurie kurjeriai, teikiantys paslaugas Europos Sąjungoje, suteikia galimybę pasirinkti, kokiu keliu Jūsų siunta turėtų būti pristatyta. Jei pristatymo laikas jums yra svarbu, tuomet pirmenybę teikite oro transportui. Tiesa, tai kainuos šiek tiek brangiau.
Jei jūsų siunta bus siunčiama už ES ribų, nusiteikite, kad siuntimo procesas gali būti šiek tiek sudėtingesnis. Atkreipkite dėmesį, kad tokiam siuntimui bus reikalingi papildomi dokumentai, pavyzdžiui, komercinė sąskaita, kurioje gali reikėti nurodyti informaciją apie siuntinio vertę, turinį, kilmės šalį ar kitus aktualius duomenis. Turėkite omenyje, kad siuntos gavėjui gali tekti susimokėti muito ar kitokius mokesčius, kuriuos dažnai apsprendžia siuntai suteikiami kodai. Todėl prieš siunčiant siuntą svarbu pasidomėti, pavyzdžiui, apie HS. Į tolimas šalis siunčiama siunta taip pat dažnai brangiau atsieina ir jos siuntėjui.
Dar reikia paminėti, kad nors kurjeriai ir labai stengiasi, jog Jūsų siuntos net ir didelius atstumus nukeliautų kuo saugiau, tačiau už saugų persiuntimą esate atsakingi ir jūs. Neužmirškite, kad tinkamai ir saugiai supakuotas siuntinys gerokai padidina jūsų bei gavėjų lūkesčius atitinkančios siuntos rezultatą, kuomet pakuotėje esantys daiktai nėra sulaužomi ar kitaip pažeidžiami. Tai įgyvendinti padės tam tikri patarimai, pavyzdžiui, kiekvieną siunčiamą daiktą įpakuokite atskirai (tam puikiai tik burbulinė plėvelė ar popierius), rinkitės tvirtą, nepažeistą, ne per mažą, bet ir ne per daug didelę dėžę, kurią užklijuokite ir sutvirtinkite tvirta, specialiai transportavimui skirta lipnia juostele.
Be to, dažnai siuntų pervežimo įmonės nurodo, kokio maksimalaus dydžio ir svorio siuntas sutinka pervežti. Taigi, įsitikinkite, kad Jūsų siunčiama siunta neviršija kurjerių įmonės nurodytų išmatavimų bei svorio limitų. Tokiu būdu užtikrinsite, kad siunta savo kelionę pradės be problemų.
Paskutinis, bet ne mažiau svarbus patarimas, kuris yra aktualus visiems (o ypač siunčiantiems į ne ES valstybes) – būtinai skirkite laiko pasidomėti, ką siųsti į norimą šalį yra draudžiama. Antraip, neapsižiūrėjimas gali sukelti teisinių problemų siuntos gavėjui. Visiems puikiai žinoma, kad siųsti pavojingais objektais paprastai laikomi ginklai, sprogmenys, taip pat ir degios, toksiškos medžiagos, aerozoliai, alkoholis, tabakas ir jo gaminiai. Visgi kiekviena kai kurios šalys gali turėti savų draudžiamų siųsti daiktų ir kitų reikalavimų sąrašą, į kuriuos rekomenduojame atsižvelgti.