Paskolos internetu gavimas: 8 svarbūs veiksniai kreipiantis dėl paskolos

Paskolos internetu
Paskolą galima gauti internetu. Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Šiomis dienomis didžioji dalis vartotojų dėl paskolų kreipiasi internetu, kadangi tai yra kur kas greitesnis ir patogesnis būdas. Dabar kreiptis dėl paskolos internetu yra gerokai paprasčiau nei anuomet, tačiau būtina suprasti, kad didžiulis patogumas ir didelis paskolų pasirinkimas dar neužtikrina, kad paskolą gausite ir/arba pasirinksite patį palankiausią paskolos internetu variantą. Tikrai ne kiekvienas vartotojas, kuris dėl paskolos kreipiasi internetu, sulaukiate teigiamo kreditorių atsakymo. Todėl visų pirma labai svarbu gauti atsakymus į visus svarbiausius klausimus.

1. Nuspręskite, kas ieškant paskolos internetu jums yra svarbiausia

Pirmasis ir svarbiausias žingsnis, kurį jūs turėtumėte žengti, yra susijęs su jūsų lūkesčių nustatymu. Žinodami, kokie yra jūsų keliami reikalavimai ir tikslai, galėsite lengviau suprasti, ko jūs ieškote ir kokia paskola jums galėtų tikti geriausiai. Jūs galite pasirinkti iš greitųjų kreditų, trumpalaikių ir ilgalaikių paskolų, verslo paskolų, lizingo ir kt. Skirtingų rūšių finansiniai įsipareigojimai pasižymi ir skirtingomis sąlygomis. Be to, skirtingoms paskoloms yra taikomi ir nevienodi reikalavimai. Todėl iš anksto nustačius tai, ko jūs ieškote, galėsite lengviau atlikti ir paskolos internetu paieškas.

2. Pagalvokite apie savo kredito reitingą

Turbūt jau esate girdėję, kad asmeninis kredito reitingas turi didėlės įtakos jūsų mokumo vertinimui? O gal priešingai, iki šiol jūs manėte, kad paskolas gauti yra labai paprasta? Bet kuriuo atveju turite nepamiršti, kad kreipdamiesi į kreditorius, jūs būsite įvertinti. Kreditoriai atlikdami vartotojų mokumo vertinimą visuomet didžiulį dėmesį būna linkę skirti jų asmeniniam kredito reitingui. Jei jūsų kredito reitingas bus labai žemas, proporcingai sumažės ir jūsų galimybės sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Žinoma, prastas kredito reitingas dar nereiškia, kad jūs niekuomet negalėsite gauti paskolos internetu. Savo kredito reitingą bėgant laikui jūs galite pagerinti, kartu padidindami ir savo galimybes gauti paskolą.

3. Nepraleiskite progos pasinaudoti tarpusavio skolinimo platformomis

Oficialūs kreditoriai, tokie kaip komerciniai bankai, kredito unijos ar kredito bendrovės, nėra vieninteliai, į kuriuos kreipdamiesi jūs galite tikėtis gauti paskolą internetu. Šiuolaikinėje tokių finansinių paslaugų rinkoje didžiulio populiarumo sulaukia ir tarpusavio skolinimo platformos. Jose vartotojai gali pasiskolinti iš kitų fizinių asmenų. Tokiu atveju jiems nebereikia kreiptis į oficialius kreditorius. Žinoma, tai nereiškia, kad paskolą tokiu būdu gauti visuomet yra kur kas lengviau. Vartotojų mokumo vertinimo procedūra yra būtina ir tarpusavio skolinimo platformose. Ją atlieka tarpusavio skolinimo platformos operatorius arba administratorius. Kita vertus, kai kurie vartotojai teigia, kad tarpusavio skolinimo platformose paskolas internetu gauti gali būti lengviau.

4. Pasinaudokite paskolų palyginimo platformomis

Jei galvojate apie paskolą internetu, jūs tikrai nenorite pasirinkti pačiomis nepalankiausiomis sąlygomis pasižyminčios paskolos. Įprastai kreditoriams yra įsipareigojama ilgesniam laikui, o tai reiškia, kad ilgą laiką jūsų asmeninis biudžetas bus tiesiogiai veikiamas jūsų prisiimtų papildomų finansinių įsipareigojimų. Siekiant, kad jums netektų patirti pernelyg didelių finansinių išlaidų, jūs visuomet turėtumėte pasinaudoti ir paskolų palyginimo platformomis, kurias nesunku surasti internete. Vietoje to, kad valandų valandas ar net dienų dienas jūs vaikštinėtumėte po skirtingų kreditorių filialus, jūs galite apsilankyti pasirinktame paskolų palyginimo portale ir atsižvelgiant į skirtingus veiksnius, palyginti mūsų šalyje veikiančių kreditorių taikomus paskolų pasiūlymus. Įprastai tai padaryti galima atsižvelgiant į paskolų sumas, paskolų grąžinimo laikotarpius, palūkanų dydžius ir kitus veiksnius.

5. Kokia paskola internetu yra verčiausia jūsų dėmesio

Kaip jau supratote, turite paskolos internetu paieškas atlikti labai atsakingai ir atidžiai, tinkamai įvertindami dabartinėje rinkoje taikomus pasiūlymus. Kai kurie vartotojai padaro labai didelę klaidą, vos tik sulaukę teigiamo pirmų pasirinktų kreditorių atsakymo, sutikdami pasirašyti paskolos internetu sutartį. Tai yra labai neatsakingas ir skubotas sprendimas, kadangi jo atveju galima gerokai prašauti pro šalį, pasirenkant brangią paskolą, kuriai bus taikomos labai aukštos palūkanos. Todėl efektyviausia paskolos paieškoms skirti daugiau laiko ir dėmesio. Nevenkite kreiptis į skirtingus kreditorius – komercinius bankus, kredito unijas, kredito bendroves ir tarpusavio skolinimo platformas. Pagrindinis jūsų prioritetas ieškant paskolos internetu yra pačios žemiausios paskolos palūkanos ir pats palankiausias paskolos grąžinimo terminas. Tuo tarpu, jei jūs sulauksite daugybės skirtingų pasiūlymų, kartu turėsite ir didesnes galimybes derėtis su kreditoriais dėl dar palankesnių paskolos sutarties sąlygų.

6. Būkite tinkamai pasiruošę prieš kreipdamiesi dėl paskolos

Labai svarbu, kad prieš pateikdami paskolos internetu paraišką, jūs būtumėte tinkamai pasiruošę. Kreditoriai atliks jūsų mokumo vertinimą, atsižvelgdami į įvairią jūsų asmeninę finansinę situaciją. Net jei jūs dirbate pagal darbo sutartį ir tai yra vienintelės jūsų gaunamos pajamos, jūs vis tiek turėtumėte skirti laiko ir pagalvoti apie tai, kokio dydžio paskolos jums reikėtų ir kokia mėnesinė paskolos grąžinimo įmoka jums galėtų būti pati optimaliausia. Tuo tarpu, jei jūs dirbate ne tik pagal darbo sutartį arba dirbate tik individualiai (pvz., pagal individualios veiklos pažymą, verslo liudijimą, autorines sutartis ar kt.), jūs turite iš anksto paruošti visus dokumentus, tarp kurių bus jūsų vykdomos komercinės veiklos formos kopija (pvz., individualios veiklos pažymos kopija), banko sąskaitų išrašai, pajamų-išlaidų žurnalas, sutarčių su klientais kopijos, informacija apie jūsų turimus finansinius įsipareigojimus, metinės pajamų deklaracijos ir kt.

Žinoma, kartu kreditoriams jūs turėsite pateikti ir savo asmens dokumentus, todėl būkite tikri, kad jūs turite galiojančią asmens tapatybės kortelę arba galiojantį pasą. Jei jūs būsite iš anksto paruošę visus svarbiausius ir kreditoriams būtinus dokumentus, pagreitinsite ir palengvinsite visą kreipimosi dėl paskolos internetu procesą.

7. Žinokite, į kokius duomenis atsižvelgs kreditoriai

Jei ruošiatės kreiptis dėl paskolos internetu, labai naudinga pasidomėti, kaip vyksta vartotojų mokumo vertinimas ir kokie kriterijai yra patys svarbiausi. Galite būti visiškai tikri, kad tuomet, kai užpildysite paskolos internetu paraišką, kreditoriai įvertins šią informacija:

  • Jūsų pajamas. Kuo vartotojo pajamos yra didesnės, tuo didesnė tikimybė gauti paskolą. Tačiau gaunamos pajamos nėra vienintelis veiksnys, kuriuo remdamiesi kreditoriai įvertina savo potencialių klientų mokumą.
  • Jūsų finansinius įsipareigojimus. Jūsų galimybes gauti paskolą internetu gali labai reikšmingai ir tiesiogiai sumažinti jūsų turimi finansiniai įsipareigojimai ir jų dydis. Vartotojų mokumo vertinimo įstatyme yra numatyta, kad vartotojas, kuris kreipiasi dėl paskolos, negali turėti daugiau nei 40 proc. jo gaunamų mėnesinių pajamų atitinkančių mėnesinių finansinių įsipareigojimų. Tai reiškia, kad jei ši suma yra pasiekta arba jei gavus naują paskolą ji galėtų būti viršyta, kreditoriai negalės suteikti naujos paskolos internetu. Tačiau nepamirškite, kad šis procentas yra taikomas tik tuomet, jei dėl paskolos yra kreipiamasi su bendraskoliu. Jei kreipsitės vieni – bus pritaikyta 20 proc. riba.
  • Jūsų asmeninę kredito istoriją. Be asmeninės kredito istorijos neapsieina nei vieno vartotojo mokumo vertinimo procesas. Asmeninė kredito istorija kreditoriams parodo, kokia gali būti tikroji žmogaus finansinė situacija ir požiūris į jo prisiimamus finansinius įsipareigojimus. Turint prastą asmeninę kredito istoriją įprastai tampa labai sudėtinga sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo.
  • Jūsų asmeninį kredito reitingą. Kuo asmeninis kredito reitingas yra aukštesnis, tuo lengviau yra gauti paskolą. Jei jūs kredito reitingas bus žemas, pasistenkite laikui bėgant jį pagerinti (pvz., padengiant turimus finansinius įsipareigojimus, atsisakant kredito kortelių, padidinant savo gaunamas pajamas ir kt.). Tai leis jums lengviau gauti naują paskolą internetu.
  • Šeimyninę padėtį. Jei jūs gyvenate santuokoje, kreditoriai tai taip pat įvertins. Tokioje situacijoje jūs turėsite nuspręsti, kaip kreipsitės dėl paskolos internetu – vieni ar su bendraskoliu. Jei nuspręsite kreiptis vieni, tuomet jūsų galimybės gauti paskolą taps kur kas mažesnės.
  • Gyvenamąją vietą. Kreditoriams yra svarbi ir jų potencialių klientų gyvenamoji vieta. Tiems vartotojams, kurie gyvena ne Vilniuje, dažniausiai paskolą gauti tampa lengviau, kadangi vidutinis (ir/arba minimalus) pragyvenimo lygis sostinėje yra kur kas aukštesnis nei kituose mūsų šalies miestuose.
  • Darbovietę. Nors galbūt manėte, kad kreditoriams nėra svarbi jūsų darbovietė ir konkretus darbas, kurį jūs dirbate, vis dėlto kreditoriai atsižvelgia ir į tokias individualias detales. Kai kurių specialybių žmonės įprastai kreditorių yra vertinami palankiau.

8. Žinokite, kokios paskolos jums reikia

Jau buvo minėta, kad kiekviena paskola pasižymi skirtingomis sąlygomis ir joms yra taikomi skirtingi reikalavimai. Greitąjį kreditą gauti yra kur kas lengviau nei būsto paskolą. Be to, reikalavimai tokių paskolų atveju taip pat labai skiriasi. Todėl iš anksto turėtumėte nuspręsti, kokios rūšies paskola jums galėtų pagelbėti efektyviausiai. Tai leistų jums lengviau pasirinkti ir pačius kreditorius.

Kodėl jūs turėtumėte kreiptis dėl paskolos internetu?

Skolintis iš savo giminaičių ar draugų tikrai ne visuomet yra pati geriausia išeitis. Be to, tikrai ne kiekvienas turi tokią galimybę. Taip pat ne kiekvienas mūsų aplinkos žmogus turi tiek daug asmeninių ir nenaudojamų santaupų, kad galėtų suteikti mums didelę paskolą. Todėl jei mums prireikia papildomų lėšų ir mes neturime jų susitaupę, kreipimasis dėl paskolos internetu gali būti kur kas efektyvesnis sprendimas.

Kadangi šiuolaikinėje rinkoje veikia daugybė skirtingų kreditorių ir yra siūlomos pačios įvairiausios paskolos, vartotojams tampa gerokai lengviau pasirinkti palankiausiomis sąlygomis pasižyminčius paskolų pasiūlymus. O kai visą tai galima atlikti nuotoliniu būdu, net neišeinant iš savo namų, paskolos internetu paieškos tampa kur kas patogesnės ir prieinamesnės. Todėl jei jūs šią akimirką norite įgyvendinti savo užsibrėžtą tikslą, kuriam reikia daugiau lėšų, kreipimasis dėl paskolos internetu gali palengvinti tokio tikslo pasiekimą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (2 įvert.)
scroll to top