Kokia sėjamoji bus geriausia pagalbininkė sode ar ūkyje?

Atėjus laikui reikia išsirinkti naują sėjamąją,augalų augintojai ir sodininkai ieško dizaino, atitinkančio jų individualų stilių ir derantį efektyvumo, tikslumo ir įperkamumo pusiausvyrą. Ką reikia žinoti apie sėjamasias ir kaip jas išsirinkti savo sodui ir ūkiui?

Pagrindiniai sėjamosios tikslai

Su sėjamosios pagalba užmegzkite gerą dirvožemio ir sėklų kontaktą. Įdėkite sėklą norimame gylyje, kad susidarytumėte optimalios dirvožemio temperatūros, drėgmės ir dygimo sąlygas, kurios yra labai svarbios sėkmingam derliui. Sėklą išmeskite palankiu tankiu, kad užpildytumėte trūkstamus arba sugedusius augalus. Kurkite lygias ir tiesias eilutes, taip pat pasiekite nuoseklų ir derantį pasėliams bei auginimo metodams atstumą tarp eilių, kad būtų sukurtas vienodas medynas, reikalaujantis minimalaus kultivavimo, retinimo ir ravėjimo.

Stumdoma sėjamoji – paprasta bet neprasta

Dažniausiai ūkyje yra naudojama stumdomoji sėjamoji. Ji yra pigiausias, ekonomiškas pasirinkimas namų sodui arba pradedančiam daržui. Puikiai tinka pradedančiajam sodininkui arba augintojui, turinčiam pusę aro ar didesnę veiklą ir turinčiam nedidelį biudžetą. Konstrukcija leidžia sėti nepertraukiamu judesiu atidarant vagą, pasėjant ir tarpais tarp sėklų, uždengiant ir supakuojant dirvą. Reguliuojamas 30 cm eilučių žymeklis gali būti nustatytas į norimą atstumą tarp eilučių, kad pažymėtumėte kitą eilutę ir  galėtumėte pasiekti lygiagrečias eiles. Geriausiai tinka su didesnėmis sėklomis, tuomet gaunamas geriausias rezultatas.

Kuo išsiskiria keturių eilių sėjamoji?

Sukurta tankiai sėtiems pasėliams, pvz., salotų ir žalumynų mišiniams, tačiau tinka ir kai kurioms kitoms kultūroms, tokioms kaip špinatai ir kalendra. Kad būtų optimalus našumas, turi būti nedidelis pakreipimas, todėl reikia daugiau paruošti lysvę,  neveikia gerai, kai yra daug lauko šiukšlių. Sėjamoji nesudėtinga ir lengvai prižiūrima, turi nedaug judančių dalių, taip pat ji yra itin lengva, bet tvirta. Puikiai veikia ankštose erdvėse, pavyzdžiui, mažuose šiltnamiuose. Sėklas numeta 1 cm atstumais – nereguliuojamas. Palyginti lengva reguliuoti ir valdyti keturių eilių sėjamąja, bet ji yra mažiau ergonomiška nei kitų dizainų. Sėklos gylis reguliuojamas pakeliant arba nuleidžiant kampą tarp rankenos ir dirvos, todėl gali prireikti šiek tiek jėgos. Turite stebėti ratų dantis, kad įsitikintumėte, jog jie sukasi ir išmeta sėklas ir ar sėklų rezervai nėra tušti (su sąlyga, kad atkreipiate dėmesį, tačiau labai lengva grįžti per praleistą atkarpą). Maži sėklų rezerai efektyviausiai išmeta sėklas, kai jie yra pilni, todėl juos reikia palyginti dažnai papildyti. Gana ekonomiškas atliekamam darbui, lyginant su šešių eilių sėjamąja.

Gal sudomins vienos eilės sėjamoji?

Vienos eilės sėjamoji turi daug, jei ne daugumą, funkcijų ir apribojimų, kuriuos siūlo keturių eilučių sėjamosios analogas. Geriausiai dera dirvose su smulkiu nuolydžiu. Lengvai prižiūrima, mažai judančių dalių, lengva, bet tvirta. Galima stumti arba traukti, priklausomai nuo rankenos padėties. Lengvai manevruojama ankštose erdvėse, įskaitant tunelius, šiltnamius ir paaukštintas lysves. Komplektuojama su dviem velenais, kuriuose yra 6 skirtingų dydžių skylės ir 3 skirtingi tarpai tarp sėklų. Reguliuojama sėjos norma, sėjimas, gylis ir sėjamosios kampas.

Taigi, belieka išsirinkti sėjamąją ir džiaugtis pagalba tiek ūkyje, tiek sode. Pasirinkimas nebus sunku, nes galima rinktis iš skirtingų sėjamųjų, dėl to kiekvienas norintis tikrai ras tai, ko ieško. Jei norite atsinaujinti ūkį ar palengvinti darbą sode, jus turėtų sudominti nauja ir naudota žemės ūkio technika: sėjamosios, skutikai, purkštuvai, purentuvai ir dar daugiau, adresu: https://audrokesta.lt/.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top