Kada ir kaip keisti variklio alyvą ir alyvos filtrą

Variklio alyva ir alyvos filtras yra tikrai svarbūs automobilio veikimui, nors iš pirmo žvilgsnio daugeliui taip gali neatrodyti. Būtent šie du komponentai užtikrina kokybišką vidaus degimo variklio dalių sutepimą, kas itin svarbu tinkamam jų darbui ir tarnavimo laiko prailginimui. Laiku nekeičiant šių dalių, variklis gali labai greitai pradėti veikti netinkamai arba visai sugęsti.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis variklio alyvą

Variklio alyva skiriasi gamybai naudojamomis medžiagomis, klampumo, įvairių priedų skaičiumi ir tipu. Tai nėra universalus produktas, todėl negalima tiesiog išsirinkti ir į savo automobilio variklį pripilti bet kokios alyvos. Pagrindinis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, renkantis variklio alyvą yra automobilio gamintojo rekomendacijos. Jis atlieka daugybę įvairių bandymų, todėl geriausiai žino, kokia alyva geriausiai tinka konkrečiam automobilio modeliui. Gamintojas visada nurodo, kokio tipo tepalai yra tinkami mašinos varikliui ir kokiomis aplinkybėmis kiekvienas iš jų tinka geriau. Nesilaikant gamintojo rekomendacijų gali tekti greitai pakartoti alyvos keitimo procedūrą, kadangi pasirinkus netinkamo tipo produktą, jis gali pradėti tekėti po įvairias tarpines ir riebokšlius.

Alyvos filtro konstrukcija ir į ką atkreipti dėmesį jį renkantis

Alyvos filtras yra skirtas nešvarumų šalinimui iš variklyje cirkuliuojančios alyvos. Šis komponentas montuojamas visuose vidaus degimo sistemose. Tai vientisas mechanizmas, kurį sudaro metalinis korpusas su filtravimo elementu ir specialūs vožtuvai jo viduje. Pastarieji įprastai būna dviejų skirtingų tipų – apeinamasis ir nutekėjimą stabdantis. Pirmasis savo funkcijas atlieka tuo atveju, jeigu įvyksta alyvos užsikimšimas dėl jos didelio klampumo arba filtravimo elemento užsiteršimo. Antrasis yra sumontuotas ties filtro įleidimo anga ir veikiant varikliui lieka atidarytas. Varikliui sustojus, vožtuvas užsidaro ir filtro viduje palieka tam tikrą kiekį alyvos, neleidžiant jam nutekėti į alyvos karterį. Ši funkcija leidžia tepalui iš karto vėl patekti į sutepimo sistemą, kai variklis užvedamas kitą kartą.

Renkantis alyvos filtrą savo automobiliui svarbiausia atkreipti dėmesį, kokio tipo produktas jums reikalingas. Yra du pagrindiniai alyvos filtro tipai – užsukamas, kai keičiamas visas filtras, ir įdėklas, kai reikia pakeisti tik patį filtravimo elementą, o korpusas lieka tas pats.

Kada reikia keisti variklio alyvą ir alyvos filtrą

Atsakymas į tai, kada reikia keisti variklio alyvą, per pastarąjį dešimtmetį nemažai keitėsi. Anksčiau standartiniu laikomas intervalas buvo alyvos ir alyvos filtro keitimas kas 10 000 km ridos. Tačiau naujuose automobiliuose gamintojai dažnai nurodo kitokius skaičius, todėl dabar galima pamatyti, kad alyvą siūlomą keisti kas 12 000, kas 15 000 ar net kas 20 000 kilometrų ridos. Tai labai priklauso nuo to, kokio tipo variklis sumontuotas automobilyje ir kokiomis sąlygomis pats automobilis yra eksploatuojamas. Bet kuriuo atveju, visada patartina atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas. Taip pat, kai kuriuose automobiliuose yra išmani sistema, kurį pati vertina automobilio eksploatavimo sąlygas ir nurodo, kada jau laikas keisti alyvą – tad priklausomai nuo jūsų vairavimo įpročių, šis skaičius pas kiekvieną vairuotoją gali būti skirtingas.

Kalbant apie alyvos filtrą, šį komponentą įprastai rekomenduojama keisti kartu su variklio alyva. Komponentas tampa nebetinkamas pakartotinam naudojimui dėl to, kad filtravimo elementas užsikemša dėl alyvoje atsirandančių apnašų, sunkiųjų dalelių, nusidėvėjimo nuosėdų. Praplauti jo taip pat neįmanoma, todėl keisdami variklio alyvą visada įsigykite ir naują alyvos filtrą.

Kartais gali tekti alyvos filtrą pakeisti anksčiau, negu variklio alyvą. Tai gali nutikti, jeigu, pavyzdžiui, suprastėjo variklio darbas, iš išmetimo sistemos pradėjo sklisti juodi dūmai, prietaisų skydelyje įsižiebė alyvos slėgio indikatorius.

Kaip pakeisti variklio alyvą ir alyvos filtrą

Alyvos ir alyvos filtro keitimo procesas gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo jūsų automobilio modelio, tačiau iš esmės visi pagrindiniai žingsniai yra vienodi. Visų pirma, reikia atsukti alyvos išleidimo kamštį ant karterio, prieš tai po juo pastačius talpą alyvos surinkimui. Po to specialiu raktu reikia atsukti alyvos filtrą ir palaukti, kol visa senoji alyva išbėgs ir variklio.

Kai visa alyva nuteka į pastatytą surinkimo talpą, reikia prisukti alyvos išpylimo kamštį atgal į vietą. Taip pat reikia prisukti naują alyvos filtrą, šiek tiek sutepus tarpinę nauja alyva. Jeigu filtras jūsų automobilyje yra vientisas, tiesiog pakeiskite visą dalį. Priešingu atveju, iš korpuso išimkite seną filtravimo elementą ir įdėkite naują.

Prisukus komponentus į savo vietas, įpilkite reikiamą naujos alyvos kiekį iš variklio skyriaus. Jį galite rasti automobilio gamintojo rekomendacijose. Tai atlikus, užsukite įpylimo dangtelį ir trumpam užveskite variklį. Po to jį užgesinkite ir patikrinkite, ar niekur nėra alyvos nutekėjimo žymių. Taip pat patikrinkite, ar alyvos lygis išliko ties reikiamą žyma. Jeigu viskas gerai – variklio alyvos ir alyvos filtro keitimas baigtas.

Informacijos šaltiniai:

Kaip pakeisti alyvos filtrą – automobiliudalys24.lt

Kaip pakeisti variklio alyvą – 15min.lt

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top