Trys stovyklos Meno mokykloje

„Noriu pakartoti!“ – po trijų nemokamų stovyklų Meno mokykloje sakė vaikai. Tai emocijos iš prabėgusių birželio mėnesį Meno mokykloje stovyklų „Sveika, vasara“, „Kūrybiškumo džiaugsmas“ ir stovyklos AEMIS Meno mokyklos mokiniams ir ukrainiečių vaikams, gyvenantiems Širvintų rajone.

Birželio 12–16 dienomis organizuota vasaros užimtumo projekto – pusės dienos stovykla „Sveika, vasara“. Stovykloje mokiniai ir mokytojai dalyvavo įvairiose veiklose. Dailės skyriaus mokiniai kartu su dailės mokytojais lipdė, dekoravo, glazūravo keramikos dirbtuvių užsiėmimuose, eksponavo savo kūrybinius darbus. Muzikos skyriaus veiklos prasidėjo muzikine viktorina, kurią organizavo mokytojų komanda. Draugiškame proto mūšyje susitiko keturios komandos. Valanda gilinantis į muzikos pasaulio subtilybes prabėgo greitai. Komandos nariai, klausydami mokytojų atliekamų kūrinių, net pamiršdavo, kad reikia atsakinėti į klausimus. Pučiamųjų instrumentų dalyko mokytojai pakvietė mokinius ne tik paiškylauti ir pažaisti sportinėse rungtyse, bet ir padėti įrengti rūsyje orkestro repeticijoms skirtą patalpą.

Širvintų meno mokyklos mokytojai ir mokiniai, dalyvaudami projekte ,,Sveika, vasara“, paruošė programą ,,Nenusigąsk“. Mokytojų Gintaro Kamsiuko ir Žilvino Kumpio vadovaujami ansambliai ir Meno mokyklos smuikininkė Magdalena Šniūrevičiūtė (mokytoja Loreta Ardzevičiūtė) prie 1991 m. birželio 14 d.  pastatyto tautodailininko Ipolito Užkurnio koplytstulpio Širvintų rajono 1940–1953 metų aukoms atminti atliko muzikos kūrinius,  klausėsi susirinkusių, tremtį iškentėjusių širvintiškių pasakojimų ,,Tremtis vaiko akimis“.

Birželio 19–23  dienomis vyko pradinio ugdymo mokinių dieninė stovykla ,,Kūrybiškumo džiaugsmas“, kurioje dalyvavo Meno mokyklos mokiniai.Stovykla „Kūrybiškumo džiaugsmas“ organizuota antrus metus. Tai yra Širvintų rajono savivaldybės, Širvintų meno mokyklos ir Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro bendradarbiavimo rezultatas.Dalyvius stovyklai pasiūlė kiekvienas Meno mokyklos mokytojas. Dalyvavimas nemokamoje stovykloje – tai paskatinimas mokiniams už mokyklos vardo garsinimą įvairiuose konkursuose, koncertuose, padarytą mokymo(-si) pažangą 2022–2023 mokslo metais. Stovykloje „Kūrybiškumo džiaugsmas“ mokiniams organizuotos veiklos, kurios skatino vaikus daugiau bendrauti, draugauti, veikti komandoje, būti drąsesniems, labiau pasitikėti savimi ir kitais. Kiekviena diena prasidėdavo pusvalandžio mankšta, kiekvieną dieną dalyviai sužinodavo ką nors naujo. Buvo veiklų-siurprizų. Vaikai lankėsi Kernavėje, maudėsi putų patrankos „sniege“, dalyvavo talentų šou, susirado naujų draugų. Kaip draugystės simbolį stovyklautojai kartu su Širvintų meno mokyklos direktore Daiva Vinciūniene ir Kaišiadorių sveikatos biuro direktore Vidita Jonaite pasodino draugystės medį. Skambant smagioms jaunųjų gitaristų ansamblio (mokytojas G. Kamsiukas) gitaros melodijoms, vaikai draugystės medį papuošė ryškiomis juostelėmis su nuoširdžiais taikos, laimės, džiaugsmo linkėjimais. Kiekviena diena stovykloje baigdavosi įsivertinimo valanda. Kalbėtasi, ką naujo atnešė ši diena, vaikai užrašydavo, ką jie tą dieną išmoko naujo. Vėliau tie užrašai atsidūrė mokinių gautose pažymose. Vaikai džiaugėsi, kad išmoko naujų žaidimų, sužinojo, kaip gelbėti žmones, kaip formuojasi priklausomybės, išmoko geriau bendradarbiauti.Mokiniai skatinti pastebėti mažas dienos smulkmenas, kurios pradžiugina, ir už jas padėkoti. Buvo gera stebėti vaikus, kurie stovyklos pradžioje sakė, kad jie žino 3 čia esančių draugų vardus ir jų jiems užtenka, o stovyklos pabaigoje tie patys vaikai sakė, kad labai džiaugėsi, kad joje atrado daug naujų draugų.

Trečioji stovykla Meno mokykloje vyko birželio 26–30 dienomis. Tai projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ dienos stovykla AEMUS. Joje dalyvavo ukrainiečių pabėgėlių vaikai ir Širvintų meno mokyklos mokiniai. Iš pradžių buvo šiek tiek jaudulio, šiek tiek nerimo dėl kalbos barjero. Tačiau bendros veiklos, žaidimai ir iššūkiai leido pajusti komandinę dvasią ir susidraugauti. Visos stovyklos metu vyko įvairios veiklos,  įveikti iššūkiai, kurie dar vakar atrodė neįveikiami, išmokti nauji žaidimai, atrasti talentai, išmoktos naujos dainos. Svarbiausia – vis stiprėjanti bendrystė ir komandos dvasia. Stovyklos dalyvius nudžiugino malonios staigmenos – aplankyta Kernavė, Širvintų atviras jaunimo centras, pietūs picerijoje. Išskirtinis įvykis stovyklautojams – lankymasis Širvintų rajono savivaldybėje. Dėkojame Širvintų rajono savivaldybės merei Živilei Pinskuvienei už šiltą priėmimą, nuoširdų pokalbį su ukrainiečių ir lietuvių vaikais, saldžią staigmeną – ledus, galimybę vaikams „pasimatuoti“ mero kėdę ir smagų laiką kartu.

Savaitė pralėkė nepastebimai. Paskutinę dieną stovyklautojai aplankė Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią, susipažino su jos istorija, meldėsi, giedojo. Popietę praleido Jaunimo sode su muzika, muilo burbulais, žaidimais. Jau nebesvarbu, kokia kalba kalbėjosi stovyklos dalyviai, tiesiog buvo gera būti kartu. „Gera, kai veiklos baigėsi, o stovyklos dalyviai vis dar norėjo pasilikti. Gera buvo matyti vaikus, besitariančius dėl naujų susitikimų. Ačiū visiems, kuriuos sutikome šią savaitę. Jūsų dėka ši stovykla buvo tokia gera, kokia tik begalėjo būti“, – sakė stovyklos organizatoriai.

Laikas stovyklose prabėgo nepastebimai, palikdamas mokinių ir organizatorių širdyse neišdildomus įspūdžius. Aptardama trijų suorganizuotų stovyklų veiklą Meno mokyklos direktorė Daiva Vinciūnienė džiaugėsi ir sakė: „Dėkoju visų stovyklų organizatoriams, visiems bendradarbiavusiems ir palaikiusiems, kad vasaros vaikų poilsis Meno mokykloje būtų turiningas ir prasmingas. Linkiu vaikams smagių vasaros atostogų. Iki susitikimų!

Meno mokyklos informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top