Mirties bausmė kaimiškoms gimnazijoms – po 2 metų?!

Ar tikrai siekiama kažką gerinti? Ar vis dėlto griauti? Ir dar artėjant šv. Kalėdoms!

Kai aplink tvyrojo adventinis susikaupimas, gerumo atmosfera, Vyriausybė gruodžio 22 d. svarstė švietimo sprendimus, kurių projektai, pateikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, kėlė didelę grėsmę kaimiškų mokyklų išlikimui.

„Diena, kai sprendžiasi ne tik mūsų rajono Musninkų bei Gelvonų, bet ir kitų Lietuvos mažesnių gimnazijų likimas,“ – savo socialinio tinklo paskyroje rašė Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, paaiškindama, kad pagal Ministerijos siūlymus, gimnazijose nuo 2022 m. būtų „rekomenduojama“ sudaryti ne mažiau nei 21 mokinį turinčias vienuoliktokų, dvyliktokų klases. Nuo 2024-ųjų metų šios „rekomendacijos“ taps privalomais nurodymais.

Suprantama, kad nei Musninkų, nei Gelvonų gimnazijos tiek vyriausių klasių mokinių nesurinks.

Šiemet Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje turime 19, o Gelvonų gimnazijoje – 14 abiturientų, vadinasi šis siūlymas – tai abiejų šių gimnazijų sužlugdymas. Nes pagal jį, VISI vyriausių (11-12) klasių Širvintų rajono mokiniai turėtų mokytis mieste.

„Sutaupys, teigia ministerija. Ir dar ugdymo kokybę pagerins?“ – užduoda retorinį klausimą Ž. Pinskuvienė ir pateikia paprastą pavyzdį, kaip tai vyks.

„Pavyzdžiui, 11-okas gyvena Čiobiškyje. Atvažiuoti mokykliniu autobusu į Širvintas, jam stojant dar ir šalia esančiose gyvenvietėse paimti kitų, kažin, ar užtektų valandos. Žiemą – dar daugiau.

Taigi, valanda į priekį, valanda atgal.

Taigi, jau 2 valandos kelyje.

Taigi, keltis – kokią 6.00 val. ryto.

Taigi, grįžti – jau tik su tamsa.

Kokio gerumo bus ugdymo kokybė, kai klasėje mokysis 31 mokinys?

Kaip bus užtikrinami ne tik bendrieji, bet ir individualieji jo poreikiai?“

Ministerijos pranešimuose teigiama, kad tokiu būdu reorganizavus mokytojai dirbs pilnu krūviu. Tačiau Širvintų rajone pertvarkius tinklą ir dabar mokytojai dirba pilnu krūviu. O ir ugdymo kokybe bei rezultatais galime ne tik džiaugtis, bet ir didžiuotis.

Štai Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija „Reitingų“ tyrime užima aukščiausias vietas pagal abiturientų parengimą anglų kalbos ir istorijos egzaminams. Puikuojasi 6 vietoje tarp prestižinių Vilniaus jėzuitų, Žirmūnų gimnazijų, licėjų.

„Išgyvensime. Ne pirmas griovimas. Visi rajono mokiniai bus laukiami miesto gimnazijoje. Tik ką darysime su mokytojais? Jei dabar, reorganizavus tinklą, užtikriname pilnus krūvius, tai vyriausių klasių mokinius pervedus į miestą, pilnų etatų jie neturės. Ar darbingo amžiaus, pedagogai profesionalai dirbs kaimiškoje vietovėje puse etato? Šansų mažai. Tuo tarpu ministerija, tai suprasdama, žada milijonus išeitinėms, kurie, kaip rodo praktika, deja, savivaldybes ne visada pasiekia,“ – neslepia apmaudo rajono vadovė, pateikdama viešo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešimo citatą apie priimtus sprendimus: „2022 metų biudžete papildomai numatyta 14 mln. eur. mokyklų tinklo STIPRINIMUI, šie pinigai bus skiriami pavėžėjimui, mokytojų PASITRAUKIMUI, mokytojų pritraukimui ir t.t.“

„Liūdna, kad tinklo stiprinimas suvokiamas patraukiant mokytojus. Deja, tokios aktualijos. O Vyriausybės pozicija aiški – po mūsų – nors ir tvanas!“ – rašė merė.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

scroll to top
+