Edukacija „Kaip gimsta knyga“ su dailininke Inga Dagile

Pandemijos laikotarpiu, kai viską sukaustė karantinas, atsirado galimybė ir poreikis pasitelkti šiuolaikines technologijas ir dalį veiklų perkelti į nuotolines erdves.

Visą savaitę Širvintų rajono Igno Šeiniaus viešoji biblioteka vykdė nuotolinius susitikimus su dailininke, knygų iliustruotoja Inga Dagile.

Inga Dagilė yra iliustravusi 8 knygas: „Svajonių kalnas“, „Drambliai ėjo į svečius“, „Keturios paslaptys, kaip pažinti raides ir natas“, „Raidžių namučiai“, „Istorijos skanėstai“, „Mano tėtis rašo knygą“, „Akmenėlis“, „Kas kaip miega“.

Ji parengė ir pravedė 4 nuotolines edukacines laidas Širvintų pradinės mokyklos 3a, 3b, 3c, ir 4c klasių mokiniams. Vaikai susipažino su knygos gimimo istorija, virtualiai pabuvojo dailininkės dirbtuvėse, leidykloje. Šis edukacinis užsiėmimas vadinosi „Kaip gimsta knyga“. Iš tiesų, palyginus su prieš šimtmečius naudota Johano Gutenbergo leidyba, šis knygos gimimas atrodo toks trumpas ir paprastas, tačiau taip yra tik žiūrint iš šalies. Šiandien tai daro daugybės žmonių komanda, o tai įmanoma tik dėl šiuolaikinės spaustuvės mechanizmų ir mašinų. Todėl dabar knyga gali mus pasiekti ir per 3-4 mėnesius.

Mokinukai susidomėję klausėsi, o pabaigoje drąsiai uždavinėjo klausimus, į kuriuos dailininkė išsamiai atsakinėjo.

Susitikimai vyko Igno Šeiniaus viešajai bibliotekai vykdant projektą „Interaktyvi pažintis su knygos kūrėjais“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR kultūros ministerija.

Dalia Taparauskienė
Širvintų viešosios bibliotekos projektų vadovė

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 1 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+