Praktikantas iš Turkijos, prieš atvykdamas į Širvintas, buvo girdėjęs tik apie lietuvių mėgstamą rožinę sriubą ir krepšinį

Nuo liepos 15 dienos Širvintų atviroje jaunimo erdvėje (ŠAJE) dirba naujasis jaunimo praktikantas iš Turkijos Ayhan Gorga. Vaikinas nusprendė atlikti vienerių metų trukmės Erasmus+ praktiką būtent čia, Širvintose. Gyvenamąją vietą surado mūsų kraštiečių pagalba  – programos suteiktomis lėšomis išsinuomojo senesnės architektūros medinį namelį mieste. Nors gyvena čia dar neilgai, teko išbandyti ir naujų veiklų. Turkijos sostinėje gyvenęs Ayhan pirmą kartą bandė šienauti žolę gyvenamojo namo kieme, tai padaryti pamokė išnuomoto namo šeimininkai. Taip pat neseniai gavo dovanų dviratį, kad galėtų greičiau bei lengviau keliauti, pasiekti savo darbo vietą ŠAJE. Be darbo su tarptautiniais projektais ir programomis, jaunasis praktikantas ketina puoselėti širvintiškių įtraukimą į visuomenines veiklas, iniciatyvumą, kurti pokalbių laidas (angliškai vadinamus „podcasts“) ir kviesti užsieniečius atvykti praktiką atlikti Lietuvoje. Nusprendėme susipažinti su atvykėliu ir paklausti apie iki šiol patirtus įspūdžius Širvintose.

– Prašau prisistatyti.

– Esu Ayhan Gorga. Man 24 metai. Neseniai baigiau mokslus Ankaros universitete, anglų kalbos ir literatūros departamente. Pabaigęs studijas, laukiau progos tapti praktikantu kitoje šalyje. Po septynių mėnesių laukimo pradėjo aiškėti ateities planai ir atsidūriau vienerių metų trukmės praktikai Širvintų atviroje jaunimo erdvėje. Man patinka žiūrėti serialus, filmus, skaityti knygas, ypač anglų literatūrą. Taip pat kartais laisvu metu turkiškai įgarsinu tekstus savo „YouTube“ paskyroje. Turkijoje ketverius metus buvau savanoris vietinėse organizacijose, vėliau dirbau nevyriausybinėje organizacijoje (NVO) kaip tarptautinių projektų ir renginių koordinatorius. Be to, neseniai buvau paaukštintas į generalinio sekretoriaus vaidmenį ir tvarkiau Europos solidarumo korpuso projektus. Atrinkinėjau ir pretenduojančius savanorius bei dalyvius, tvarkiau jų priėmimo ir visą kitą dokumentaciją.

Kodėl nusprendei atvykti į Lietuvą ir išbandyti praktiką čia?

– Pasirinkimo vykti į Lietuvą priežastys gana paprastos. Bet jų tikrai daugiau nei viena. Kai kurių priežasčių neminėsiu. Pabaigęs studijas, išgirdau apie galimybę praktiką atlikti užsienyje. Iš ankstesnių projektų turėjau jaunimo darbuotojos Živilės kontaktus, kadangi teko būti tarptautiniais partneriais dirbant jau minėtoje NVO. Tuomet paklausiau jos, ar atsirastų galimybė gauti kvietimą atlikti praktiką Lietuvoje. Gavęs patvirtinimą, suradau bilietus, gavau vizą ir atvykau čia.

– Kaip minėjai, dar prieš kelionę teko susidurti su partneriais iš Lietuvos. Kiek žinojai apie mūsų šalį prieš čia atvykdamas?

– Žinojau tiek, kad krepšinis yra labai svarbus lietuviams. Be to, esu girdėjęs apie rožinę sriubą – šaltibarščius. Daugiau lyg ir nieko. Aišku, buvau sutikęs kelis lietuvius, todėl paviršutiniškai pažinojau jūsų kultūrą. Tai irgi buvo dar viena iš priežasčių čia atkeliauti.

Daugiau: Restaurant in Alanya

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.25 (4 įvert.)
scroll to top