Visus metus vyksta atvirų durų dienos

Įrengiamas dūmų detektorius. Nuotr. iš archyvo

Visus šiuos metus šeštadieniais nuo 10 iki 12 val. kviečiamos šeimos su vaikais, jaunimas ir vyresni žmonės apsilankyti šalies gaisrinėse, susipažinti su ugniagesių gelbėtojų darbu ir saugios gyvensenos pagrindais.

Atsižvelgiant į Lietuvoje žuvusiųjų žmonių gaisruose skaičiaus didėjimą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba primena apie autonominio dūmų detektoriaus svarbą.

Detektoriai yra naudojami gyvenamajame sektoriuje: daugiabučių gyvenamųjų namų patalpose, vienbučių ar dvibučių gyvenamųjų namų patalpose, statybiniuose vagonėliuose, poilsio paskirties patalpose (vasarnamiuose, kempinguose ir pan.). Tai būtinas įrenginys kiekvieno piliečio namuose. Dauguma gaisrų kyla naktimis, žmogui miegant. Dūmų detektorius sureaguoja net ir labai mažam kiekiui dūmų esant patalpoje, jis pradeda skleisti garsinį signalą. Autonominis dūmų detektorius skirtas tam, kad praneštų apie kilusią nelaimę ir žmonės spėtų laiku evakuotis. Įsirengiant autonominius dūmų detektorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija. Kadangi karšti dūmai kyla į viršų ir kaupiasi palubėje, dūmų detektoriai turėtų būti montuojami ant lubų. Tik tais atvejais, kai nėra galimybės jų įrengti ant lubų, autonominiai dūmų detektoriai gali būti įrengiami ant patalpos sienos, kuo arčiau lubų.

Prašome Širvintų rajono gyventojų būti sąmoningiems ir namuose įsirengti autonominį dūmų detektorių, kuris apsaugos ne tik jūsų turtą, bet ir gali išgelbėti gyvybę.

Širvintų PGT inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top