Seno pirkinio kaina – pusmetis su elektroninio stebėjimo priemone

Apykojė. Asociatyvi etaplius.lt nuotr.

Vilniaus regiono apylinkės teisme baudžiamuoju įsakymu 30 parų arešto bausme nuteistas Darius M., kuris, neturėdamas leidimo, laikė ir gabeno šaunamąjį ginklą.

Ikiteisminis tyrimas dėl Alionių seniūnijos Rudžionių kaimo gyventojo Dariaus M. įvykdytos nusikalstamos veikos buvo pradėtas nustačius, kad jis turi dujinį pistoletą, kuriam neturi leidimo.

Darius M. prisipažino, kad laiko šaunamąjį ginklą ir pareigūnams pateikė dujinį pistoletą BLOW F92 be dėtuvės. Įtariamojo žodžiais, jis šį pistoletą įsigijo prieš 10 metų Kaune, ginklų parduotuvėje, o dėtuvę su dujiniais šoviniais prieš kelis metus kažkur pametė. Darius teigė nežinojęs, kad reikalingas leidimas disponuoti šiuo ginklu.

Apie tai, kad yra privalu legalizuoti turimus dujinius pistoletus, Darius M. sakė nežinojęs, todėl ginklo nepridavė bei nesikreipė leidimo juo disponuoti.

Nustatyta, kad Dariaus M. nuo 2014 metų liepos 2-osios laikomas pistoletas yra C kategorijos šaunamasis ginklas – pramoninės gamybos dujinis pistoletas BLOW F92, skirtas šaudyti 9 mm kalibro dujiniais bei imitaciniais (garsiniais) šoviniais. Ekspertui tirti pateiktas pistoletas yra iš dalies tinkamas šaudyti: kadangi pistoletas tirti pateiktas be dėtuvės, kiekvieną kartą prieš šūvį jį reikia užtaisyti ranka, į šovinio lizdą įstatant šovinį.

Skyręs galutinę 30 parų arešto bausmę Dariui M., teismas bausmės vykdymą atidėjo 6 mėnesiams ir paskyrė viso bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu intensyvią priežiūrą. Teismas įpareigojo Darių M. dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą ir laikytis nustatytos dienotvarkės: nuo 22 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje Rudžionių kaime, išskyrus atvejus, kai tai susiję su darbu arba gydymusi.

Dariui M. taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 10 MGL (500 Eur) įmoka į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Įmoką leista sumokėti per 10 mėnesių nuo nutarties įsiteisėjimo dienos. Dujinis pistoletas BLOW F92 konfiskuotas.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 27 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+