Žemės ūkio ministerija informuoja, kad 8 mln. eurų siekiančią nacionalinę paramą galės gauti 9 iš 10 pieno gamintojų. Reikalavimus šiai paramai gauti atitinka 10 615 ūkininkų. Pieno gamintojai nuo balandžio 17 d. iki gegužės 5 d. kviečiami teikti paraiškas.
Ministerija informuoja, kad visi pieno gamintojai, ūkininkaujantys Zarasų rajono, Birštono ir Kauno miesto savivaldybėse, yra tinkami nacionalinei paramai gauti.
Tarp tų, kur paramą gaus ne visi, daugiausia pieno gamintojų, tinkamų nacionalinei pagalbai gauti, yra Šilalės rajone. Čia potencialių paramos gavėjų yra 989. Tai yra 91 proc. visų rajone pieną pardavusių pieno gamintojų.
Kelmės rajone tokių pieno gamintojų priskaičiuojama 776 – tai yra 96 proc. gamintojų nuo bendro skaičiaus rajone. Na, o didžiausia dalis nuo bendro skaičiaus – 97 proc. – Vilkaviškio rajone. Tačiau šioje savivaldybėje tokių gamintojų, atitinkančių reikalavimus paramai gauti, yra „tik“ 552.
94 proc. rodiklį atitinka Širvintų rajono savivaldybė. Žemės ūkio ministerijos duomenimis, paramos gali tikėtis 68 pieno gamintojai.
Mažiausiai pieno gamintojų, atitinkančių reikalavimus paramai gauti, esama Švenčionių rajone – vos 9 (60 proc.).
Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, iki kovo 1 dienos Širvintų rajone iš viso buvo 78 pieno gamintojai, tiekę pieną. Palyginti su praėjusių metų pabaiga, rajone sumažėjo 26 gamintojais. Jie per 2022 metus pardavė 1,98 mln. kg pieno su natūraliu riebumu, per metus vidutiniškai laikyta 440 karvių.
Bet ir 78 pieno gamintojai yra kone dvigubai daugiau nei iki kovo 1-osios buvo Elektrėnų savivaldybėje (40), lygiai du kartus daugiau nei Trakų rajone (39), beveik penkis kartus daugiau nei Švenčionių rajone (16).
Nors Švenčionių rajone karvių laikytojų buvo gerokai mažiau, jie ir laikė gerokai daugiau karvių – vidutiniškai 751. Per du mėnesius Širvintų rajone vidutiniškai laikytos 405 karvės, parduoti 229 tūkst. 727 kg pieno su natūraliu riebumu.
Pagalba bus teikiama pieno gamintojams, pateikusiems paraiškas ir atitinkantiems visus šiuos reikalavimus:
Žemės ūkio ir kaimo verslo registre yra užregistruoti kaip valdos valdytojai arba partneriai ne vėliau kaip iki 2023 m. sausio 31 d.;
jeigu vidutinė 2023 m. vasario–kovo mėnesių natūralaus žalio pieno supirkimo kaina bus ne didesnė kaip 35 ct už kilogramą (šių duomenų pačiam pareiškėjui pateikti nereikės);
kurių vardu Ūkinių gyvūnų registre 2023 m. kovo 1 d. buvo registruotų pieninių karvių;
kurie ir kurių sutuoktiniai nėra ir nebuvo patvirtinti paramos gavėjai pagal Kaimo plėtros 2004–2006 metų plano priemonę „Ankstyvo pasitraukimo iš prekinės žemės ūkio gamybos rėmimas“ ir Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“.
Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 21 d. laikraščio numeryje.