Lapkričio 24 d. ir 25 d. – Nieko nepirkimo ir pasipriešinimo pirkiniams dienos

Nieko nepirkimo diena daugiausia inicijuojama Šiaurės Amerikoje ir tam parenkamas paskutinis lapkričio penktadienis. O štai paskutinį lapkričio šeštadienį Europoje skelbiama Pasipriešinimo pirkiniams diena. Žmonės taip pat skatinami susimąstyti apie priklausomybę nuo prekių ir visą parą – 24 valandas – iš viso nieko nepirkti.

Bet ar įmanoma?

Statistika skelbia, kad 2022 metais Širvintų rajono savivaldybėje parduotuvės ir šia veikla užsiimantis asmenys pasiekė kiek daugiau nei 57 mln. eurų apyvartą. Apyvarta maždaug 2,7 karto lenkė praėjusių metų savivaldybės biudžetą.

Šią sumą išdalinus kiekvienam rajono gyventojui, jis per metus pirkiniams vidutiniškai išleido 3,8 tūkst. eurų, arba maždaug po 317 eurų per mėnesį, 10,5 euro per dieną. Aišku, skaičiuojant ir kūdikius, ir vaikus, kurie dar nėra visavertiški pirkėjai. Ši suma nepasirodys tokia maža dar ir todėl, kad 57 mln. eurų yra be pinigų, išleidžiamų automobiliams ir motociklams, jų remontui. O tam pernai rajone „ištaškyta“ ne tiek ir daug – tik 2,2 mln. eurų.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite lapkričio 24 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top