Linksma, šilta ir jauku pačių artimiausių žmonių apsuptyje

Alfonsas Maršalka trečią kadenciją renkamas Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariu, yra Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto pirmininkas.

Spalio 31-ąją labai gražią 75-erių metų sukaktį mini Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Alfonsas Romas Maršalka. Jaunatviškai ir elegantiškai atrodantis vyriškis vis dar kupinas jėgų ir gyvenimo džiaugsmo, yra energingas ir viskuo besidomintis, trečią kadenciją renkamas Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariu, yra Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto pirmininkas. Apsuptas rūpestingų dukterų bei žmonos, mylinčių anūkių bei proanūkių, jubiliatas prisimena prabėgusius metus, sutiktus žmones ir džiaugiasi, kad gyvenimas yra gražus, kad geriausia išeitis iš sunkumų – išspręsti sunkumus.

Nuo mažens viliojo technika

Alfonsas Romas Maršalka daug gyvenime matė, daug gerų žmonių sutiko. Geriausi žmonės ir nuostabiausi metai paliko tolimoje vaikystėje. Alfonsas kilęs iš Širvintų, augęs rūpestingų tėvų Irenos ir Broniaus Maršalkų šeimoje. Nuo mažų dienų visus vaikus tėvai pratino prie darbo, lenkė prie mokslo.

-Laikai buvo sunkūs, pokaris, neramumai, bet tėvai mumis labai rūpinosi, – prisiminimais dalijosi Alfonsas, – šeimoje buvome 5 vaikai: 4 broliai ir 1 sesuo. Nepaprastu darbštumu pasižymėjo tėvai. Mūsų namai buvo toje vietoje, kur dabar stovi Širvintų kultūros namai. Mažas Širvintų miestelis tuomet atrodė, tėvų namelis irgi nedidukas stovėjo. Neliko vaikystės namų nuotraukų, nebuvo tuomet mados fotografuoti. Sunku būtų palyginti anuos ir dabartinius metus.

Pašnekovas ilgai pasakojo apie mokymąsi mokykloje. Tėveliai labai troško, kad vaikai baigtų mokslus. Alfonsą nuo mažens viliojo technika, bet kokį mechanizmą stengdavosi išardyti, sudėlioti, išbandyti, patobulinti, todėl visai nenuostabu, jog ir kariuomenėje prie technikos linkusį 19-metį vaikiną pastebėjo vadovybė ir paskyrė vairuotoju. Kaip pats jubiliatas sako, dvejus su puse metų viršininkus po Vidurinę Aziją teko vežioti, daug pamatyti, daug sužinoti, daug patirti. Pasidomėjus, kaip patiko Azijos šalių nacionaliniai patiekalai, pašnekovas patikino, jog pats skaniausias avienos šašlykas.

-Tarnyba kariuomenėje – geras gyvenimo išbandymas, – apie prabėgusius metus sakė pašnekovas. – Tarnavau buvusios sąjungos net trijose valstybėse: Kirgizijoje, Uzbekijoje ir Turkmėnijoje. Fergana ir Ošas – tai Vidurinės Azijos miestai, kuriuose teko daugiausia būti. Ten ir šašlyką, ir plovą pavyko ragauti. Gražūs prisiminimai likę. Tarnybos vietų neteko dar kartą aplankyti. Labai norėtųsi tai padaryti, deja, jau per vėlu.

Sausio 30-ąją minėjo auksinių vestuvių jubiliejų

Po kariuomenės Alfonsas grįžo į tėvų namus Krikštėnuose. Iš karto pradėjo dirbti Širvintose vairuotoju. Jaunimui labai rūpėjo linksmybės, gegužinės aplinkiniuose kaimuose, pasilinksminimai aplinkinių kaimų kultūros namuose. Netrukus po kariuomenės Viesų kultūros namuose Alfonsas ir dailią merginą Vacę įsižiūrėjęs. Žvilgsnis po žvilgsnio, šokis po šokio ir graži pažintis peraugo į kelerių metų draugystę, kuri buvo vainikuota vestuvėmis.

Vacė ir Alfonsas Maršalkai su dukromis Daiva ir Jūrate jubiliejaus išvakarėse. 2021 m.

Šių metų sausio 30-ąją Vacė ir Alfonsas Maršalkai minėjo auksinių vestuvių jubiliejų. Sutuoktiniai užaugino dvi dukras: Daivą Vinciūnienę, Širvintų meno mokyklos direktorę, ir Jūratę Meškutavičienę, Širvintų rajono savivaldybės Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėją. Maršalkų giminėje vyrauja moterys: jie turi dvi dukras, dvi anūkes ir tris proanūkes. Alfonso teigimu, tai didžiulė dovana ir didžiulis gyvenimo džiaugsmas.

-Pirmasis bendro gyvenimo dešimtmetis buvo pats gražiausias, – paklaustas apie penkis santuokinio gyvenimo dešimtmečius, atsakė Alfonsas. – Tuomet gimė dukros, tuomet buvome jauni, daug keliavome, daug dirbome, daug matėme. Dabar džiaugiamės tuo, ką Dievas duoda.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotr. iš Alfonso Romo Maršalkos asmeninio albumo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 29 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.9 (10 įvert.)

1 Atsakymas į "Linksma, šilta ir jauku pačių artimiausių žmonių apsuptyje"

  1. Romas parašė:

    Širvintose, prie Vilniaus g. 57 namo, pamesti automobilio ir buto raktai. Radusiam atsilyginsiu. Tel. 8 687 80663.

Comments are closed.

scroll to top