Savęs paieškos yra viena iš sudėtingiausių užduočių gyvenime. Regis, dauguma jau vaikystėje žino, kuo nori tapti, bet ne visada aplinkybės susidėlioja mūsų naudai ir tenka išbandyti save įvairiose srityse, kol pasiekiama galutinė tikslo stotelė. Dažnai nutinka taip, kad gyvenimas nubloškia į priešingą pusę ir tikrasis savęs matymas nutolsta nuo to, ką tvirtai žinojome vaikystėje. Tačiau nė vienas nesuklys pasakydamas, jog paieškų ir atradimo procesas vyksta visą gyvenimą. Širvintiškis Robertas Danilevičius ir jo istorija yra akivaizdus to pavyzdys. Dar ankstyvoje vaikystėje likimas šiam vaikinui nepagailėjo iššūkių. Iki penkerių metų Robertui teko kovoti už išlikimą vaikų globos namuose ir tie potyriai leido suprasti, kad niekada gyvenime nieko negaus vos spragtelėjęs pirštais.
Robertas Danilevičius žinojo, kad taps stilistas
Jau besimokydamas mokykloje, vaikinas tvirtai žinojo, jog nori sieti savo gyvenimą su stiliumi. Jis buvo aktyvus moksleivis ir dalyvaudavo įvairiuose mokyklos renginiuose.
Stebina tai, kad Roberto kurtomis bei siūtomis suknelėmis pasipuošė ne viena mokyklos išleistuvių abiturientė. Nelikdavo nuskriaustos ir vaikino kaimynės, kurių stiliumi jis taip pats pasirūpindavo nepaisant to, kad gaudavo pylos už sukarpytus audinius. Dar ankstyvoje paauglystėje jam teko dalyvauti Širvintų kultūros centro dizainerių konkurse ir pristatyti asmeninę 40-ties suknelių kolekciją.
Po mokyklos sekė studijos dizaino srityje. Atvykęs į Vilnių, įstojo į tuometę Giedrės Fledžinskienės aukštesniąją menų mokyklą. Tačiau dėl didelės studijų finansinės naštos beveik po metų teko studijas nutraukti. Tuomet vaikinas pasuko šokių kryptimi. Jis pradėjo šokti sportinius šokius Klaipėdos universiteto „Žuvėdros“ ansamblyje. Tuo pat metu pragyvenimui užsidirbdavo šokdamas striptizą ir ši veikla truko net septynerius metus. Nuo 2008 metų Robertas pakliuvo į žurnalistų akiratį dalyvaudamas LRT televizijos projekte „Šokių dešimtukas“. Dėmesys jam nebuvo svetimas ir jis mėgo būti dėmesio centre.
Tobulinosi Milane
Dar po kiek laiko savęs ieškojimo procesas persikėlė į Italiją. Milane širvintiškis krimto plaukų stilisto mokslus ir tuo pačiu pragyvenimui užsidirbdavo tęsdamas striptizo šokėjo karjerą. Jis visiškai nesigėdija šios veiklos. Anaiptol, jam tai yra graži kūno kalbos išraiška ir, žinoma, dėmesio vertas atlygis.
Galiausiai Robertas nusprendė grįžti į Lietuvą ir įrodyti, kad šioje šalyje taip pat gali būti gerų stiliaus meistrų. Kadangi vaikinas nebuvo linkęs praleisti ilgus metus studijuodamas, pasirinko Užimtumo tarnybos siūlomus plaukų stilisto kursus. Dirbant šį darbą, dažnai sulaukdavo iš klientų replikų: „Kodėl tu dirbi kitiems? Kodėl neatsidarai savo grožio salono ir nedirbi sau?“. Kaip tik tuo metu jis sulaukė pasiūlymo investuoti bei drauge su akcininku atidaryti grožio saloną Vilniuje. Dar prieš atidarant saloną Robertas buvo gerai žinomų garsenybių ir Vilniaus ponių plaukų stilistu. Tad 2014 metais duris iškilmingai atvėrė grožio salonas „Rstudija“, kuris įsikūrė sostinės centre ir į kurio atidarymą susirinko daugybė žinomų Lietuvos garsenybių. Šis įvykis pasklido beveik visuose Lietuvos žiniasklaidos priemonėse. Tai buvo širvintiškio šlovės akimirkos ir jis sulaukdavo ypatingo dėmesio ne tik iš žiniasklaidos, bet ir iš žinomų Lietuvos asmenybių. Dar tais pačiais metais Robertas dalyvavo Lietuvos ryto televizijos realybės šou „Didysis pasivaikščiojimas“ ir mėgavosi šlove.
Verslo partneris išdavė
Tačiau šis džiaugsmas truko vos metus. 2015 metais grožio salonas užvėrė duris. Tuo metu vaikinui atrodė, kad jis viską darė gerai apgalvojęs kiekvieną žingsnį, bet tik po skaudaus įvykio suprato, kad nėrė stačia galva ir pasidavė aplinkinių įtakai. Jis jautėsi išduotas, apgautas bei visiškai sužlugdytas. Akcininkas, kuriuo jis pasitikėjo, išdavė jį ir paliko su didžiulėmis, tūkstantinėmis skolomis. Kadangi visą gyvenimą Robertui buvo artima bažnyčia, vaikystėje grojo vargonais bei patarnavo joje, po skaudaus įvykio nusprendė atsitiesti būtent su Dievo pagalba. Nusiraminimui, atsistatymui, savęs paieškoms vaikinas pasirinko gyvenimą „Pilnų namų bendruomenės“ vienuolyne ir netgi buvo svarstymų apie tapimą vienuoliu.
Robertas Danilevičius priėmė iššūkį
Metai širvintiškio gyvenime turi tam tikrą simbolinę reikšmę, nes vienas įvykis keičia kitą praėjus metams. Dvasiniu būdu išsigydęs žaizdas, Robertas nusprendė, kad reikia eiti pirmyn, reikia grąžinti skolas ir toliau siekti savo svajonės grožio srityje. Pirmuoju iššūkiu jis pasirinko dalyvavimą 2016 metais vykusiame TV3 televizijos realybės šou projekte „IššŪKIS kaime“. Tokiu būdu jis grįžo į dėmesio centrą ir iš pažįstamų sulaukė pasiūlymo vykti į Londoną. Rizika buvo didžiulė, nes vaikinas visiškai nemokėjo anglų kalbos ir žmones, pas kuriuos vyko, vos pažinojo. Pasitikėjimas po skaudžių gyvenimo įvykių jam buvo svetima vertybė, bet tuo metu jis nematė kitos alternatyvos ir pasiryžo šiam žingsniui.
Vos tik nuvažiavęs, susitvarkė visus reikiamus dokumentus ir įsidarbino grožio salone plaukų stilistu. Viskas ėjosi sklandžiai ir per tris mėnesius pavyko išmokėti visas skolas, kurios buvo susikaupusios Lietuvoje. Itin didelio kalbos barjero nejautė, nes pagrindiniai klientai buvo lietuviai, o užsukus vietiniams, kiti darbuotojai jam padėdavo susikalbėti.
Per trejus gyvenimo metus teko pakeisti ne vieną darbo ar gyvenamos patalpos vietą. Tai buvo lyg savotiškas bėgimas nuo lietuvių bendruomenių ir integracija tarp vietinių gyventojų, nes pasitvirtino ne vieno emigranto žodžiai, jog užsienyje lietuvis lietuviui ne draugas, o labiau priešas dėl išlikimo. Tačiau viskas sukosi pačiame Londone ir siejosi su plaukų stilisto sritimi. Pats vaikinas teigia, kad adaptacija naujoje šalyje nebuvo sunki. Pradžioje apie vietinius žmones buvo susidaręs labai gerą įspūdį, nes jie maloniai šypsosi ir geranoriškai priima svetimšalius, bet po kiek laiko jis pamatė tikrąjį jų veidą. Žinoma, ne apie visus susidarė tokią nuomonę. Pasak jo, nuolatinis šypsojimasis yra gražioji, reprezentatyvioji anglų tautos pusė. Iš tiesų, ilgainiui išryškėja jų dviveidiškumas ir apkalbos už akių. Ne kartą teko susidurti netgi su tam tikrais rasizmo momentais.
Robertas Danilevičius dažnai pasiilgsta Lietuvos ir Širvintų
Nepaisant to, Robertas šiuo metu gerai jaučiasi dirbdamas keturias dienas grožio salone ir tris dienas per savaitę darbuojasi restorane. Užimtoje dienotvarkėje randa laiko ir anglų kalbos kursams, kad kuo greičiau galėtų laisvai bendrauti su vietiniais. Jis nusprendė paįvairinti darbo sritis, kad neblėstų kūrybiškumas ir neįsivyrautų kasdienė rutina. Gyvenimu nesiskundžia, džiaugiasi, kad gali leisti sau kur kas daugiau, nei prieš trejus metus, kuomet tik atvyko į šią šalį.
Širvintiškis neneigia, kad dažnai pasiilgsta Lietuvos, tradicinių mūsų patiekalų ir gimtojo miesto Širvintų, bet dėl įtempto darbo grafiko tenka apsilankyti vos kartą ar kelis kartus per metus. Artimiausiu metu vaikinas nežada nieko keisti, nes šiuo metu jam prioritetas yra anglų kalbos lavinimas. Kol kas apie grįžimą į Lietuvą nesvarsto, nes mūsų šalyje nemato tam palankių ekonominių galimybių. Neslepia, jog sulaukė darbo pasiūlymų šiltuose kraštuose ir neatmeta šios galimybės, nes jam šiluma patinka, tačiau tam reikalingi stiprūs anglų kalbos pagrindai. Robertas vis neatmeta savo viso gyvenimo svajonės vėl atsidaryti grožio saloną. Tik šį kartą labiau svarsto apie tai, jog procesas prasidės užsienyje.
Gimtojo miesto gyventojams vaikinas linki niekados nepamiršti savo kilmės šaknų, vieniems su kitais palaikyti tvarų tarpusavio bendravimą, dažnus susibūrimus. Jis skatina ir toliau puoselėti bei tausoti Širvintų rajono savivaldybės merės pradėtus ir tęsiamus darbus. Robertas didžiuojasi savo miestu, kad garsas apie Širvintas yra plačiai pasklidęs.
„Tebūnie miestelis yra mažas visos Lietuvos miestų kontekste, tačiau garsus sportininkų ir kitų, itin talentingų žmonių pasiekimais. Tad nenustokite ir toliau plačiai skleisti šio miesto vardo,“ – šia džiugia gaida baigėme pokalbį su širvintiškiu, kuris šiuo metu save atradęs Anglijoje.
Kalbino Odeta Bagdžiūnė