Vienintelė išeitis – bauda?

Atrodytų, kad jau šimtus kartų kalbėta apie tai, kokias pareigas turi gyvūnų augintojai. Dažniausios temos – apie išmatų rinkimą ar beglobius gyvūnus. Vis dėlto trečiadienio įvykiai parodė, kad kai kuriuos širvintiškius reikia mokyti ne auginimo subtilybių, bet paprasčiausio žmogiškumo. 

Vos prieš kelias dienas gyvūnų gelbėjimo draugijos „Lesė“ akiratyje atsidūrė „šeimyna“ iš Širvintų rajone esančio Maišelių kaimo. Kalytė su trimis savo šunyčiais, „supakuoti“ paprastame bulvių maiše, buvo atgabenti į „Jakovo kliniką“, kurioje juos perėmė savanoriai. Nors ilgai su gyvūnais dirbantys savanoriai sakosi nebesistebintys niekuo, tačiau šį kartą teko aiktelėti net ir visko mačiusiems.

Atvežta kalytė buvo kritinės būklės: šuniukų mamos išangė buvo pilna parazitų. Sunku ir pagalvoti, kokius skausmus ji turėjo iškęsti. Deja, kalytės išgelbėti nepavyko – vežama į klinikas ji nugaišo.

Savanoriams liko trys šuniukai, kurie taip pat turi rimtų sveikatos problemų. „Vieno iš mažylių bambagyslės skylutė buvo neužgijusi ir smarkiai pūliavo. Paklausti, ar gydė mažylį, „šeimininkai“ atsakė, jog neturėjo peroksido, todėl lašino į skylutę… degtinę! Neįsivaizduojamas siaubas apėmė savanorius,“ – rašoma pranešime, kuris pasirodė trečiadienio rytą.

Pranešime teigiama, kad širvintiškius, kurie atvežė šunis, bus bandoma patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl žiauraus elgesio ir gyvūnų kankinimo.

Širvintų savivaldybės gyvūnų laikymo ir priežiūros taisyklėse taip pat nurodoma, kad gyvūnų turėtojai turi užtikrinti savo augintinių sveikatą, tinkamas laikymo sąlygas. Jau ne kartą „Širvintų kraštas“ rašė apie tai, kad šių taisyklių laikymasis yra išskirtinai pačių gyventojų reikalas. Tikėtina, kad ir šį kartą niekas iš rajono vadovų taip ir nesusidomės taisyklių laikymosi užtikrinimu.
Šiuo metu šuniukai yra globojami organizacijoje „Kovinis piktukas“. Nors ši organizacija dažniausiai rūpinasi kovinių veislių šunimis, tačiau, ištikus bėdai, sutiko padėti.

Gyvūnų globėjų tinklalapiuose rašoma, kad dažnai ne vien šeimininkai būna kalti dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Prie to prisideda ir visi tie, kurie nepraneša apie kankinamus kaimynų ar pažįstamų augintinius. Pasak gyvūnų globos organizacijų, kovoti su tokiu elgesiu tikriausiai padėtų tik baudos. Ar tai pamokytų ir širvintiškius?

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Vienintelė išeitis – bauda?"

  1. as parašė:

    gal jau butu laikas tokiu,,seimininku“ pavardes skelbt?

Comments are closed.

scroll to top