Stulpas ar medis – ne tik šuns kojai pakelti

„Širvintų kraštas“ yra rašęs apie sunkiai mūsų rajone išgyvendinamą reiškinį, kai įvairiems skelbimams ir reklamoms naudojamos tam neskirtos vietos. Galimų klientų dėmesį įvairūs verslininkai, smulkūs prekiautojai bando atkreipti dažniausiai klijuodami savo pranešimus ant medžių ir stulpų, autobusų stotelėse. Gerai dar, kad neišraižo ant kamieno peiliu – būtų „amžina reklama“.

O juk toks draudimas yra įtvirtintas net keliuose savivaldybės patvirtintuose teisės aktuose. Štai Širvintų rajono želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių 44.6 punktas bendrojo naudojimo želdynuose draudžia kabinti ant medžių sūpuokles, virves, kitus daiktus, klijuoti skelbimus arba kitą informaciją. Ankstesnės Širvintų rajono aplinkos tvarkymo, higienos ir sanitarijos taisyklių redakcijos 40.4 punkte buvo įtvirtintas draudimas klijuoti ar kitaip tvirtinti skelbimus ar kitokią informaciją ant medžių, stulpų, tvorų, pastatų ir statinių bei kitose šiam tikslui nepritaikytose vietose. 2016-ųjų vasarį priėmus naujas Širvintų rajono aplinkos tvarkymo ir švaros taisykles, panašus draudimas išliko: 25.43 punktas draudžia tvirtinti skelbimus ar kitokias nuorodas ant medžių, stulpų, pastatų ir statinių bei kitose šiam tikslui nenumatytose vietose. Asmuo, atsakingas už skelbime nurodytą veiklą, privalo užtikrinti, kad skelbimai nebūtų platinami šiam tikslui nenumatytose vietose.

Be abejonės, už taisyklių nesilaikymą gręsia nemažos baudos. Administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnis („Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas“) už savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą numato įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 140 eurų, o pakartotinai nusižengus gręsia bauda nuo 140 iki 600 eurų.

Nemažos baudos gali būti skirtos ir už savivaldybių tarybų patvirtintų želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių pažeidimus (368 str.). Nusižengę asmenys gali būti įspėti arba nubausti 14-30 eurų baudomis, juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys – įspėjami arba baudžiami 60-140 eurų baudomis, pakartotinai nusižengę asmenys – 30-100 eurų baudomis, juridinių asmenų vadovai ar atsakingi asmenys – 140-300 eurų baudomis.

„Vieta“ reklamai?

„Vieta“ reklamai?

Gimnazijos skelbimas

Gimnazijos skelbimas

Bet tai nesulaiko žmonių nuo noro afišuotis neleistinose vietose. Štai palyginti per trumpą laiką Širvintose atsitiktinai buvo pastebėti du akivaizdūs draudimų nesilaikymai. Vienu atveju priešais „Senukų“ prekybos centrą ant medžio buvo „pardavinėjami“ kviečiai (jei būtų pardavinėjamos plytos, tai būtų galima traktuoti kaip nesąžiningą konkurenciją prekybos centrui), kitu atveju Jaunimo gatvėje ant stulpo ieškota, kas norėtų darbuotis Maišiagalos kun. J. Obrembskio gimnazijos valgykloje. Pastarasis skelbimas ypač nustebino. Paprastai prie stulpo skuba ne žmogus, o koją pasirengęs pakelti šuo. Jis gal ir norėtų susirasti šiltą vietelę valgykloje, tik kažin ar to norėtų gimnazija? Juokai juokais, bet vienas dalykas tikrai nejuokingas: ką tada kalbėti apie gyvenimo normų nesilaikanti jaunimą, jei pati mokymo-ugdymo įstaiga tokiais pavyzdžiais skatina laužyti įstatymus.

-gb-

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top