Širvintiškiai savanoryste nesusidomėjo

Organizatorės Jūratė ir Donata buvo ir vienintelės renginio „Pagauk savanorystę“ dalyvės.

Organizatorės Jūratė ir Donata buvo ir vienintelės renginio „Pagauk savanorystę“ dalyvės.

2013 m. liepos – gruodžio mėnesiais Vilniaus regione įgyvendinamas projektas „Pagauk savanorystę“. Projekto, kurį rengia organizacija „Socialinis veiksmas“, tikslas – plėtoti savanorišką veiklą Vilniaus regione. Projekto metu Vilniaus mieste bei aplinkiniuose miestuose, tarp kurių yra ir Širvintos, organizuojami renginiai apie savanorystę, susitikimų ciklai.

Vienas tokių renginių rugsėjo 25 dieną įvyko Širvintose, tačiau į jį neatėjo nė vienas žmogus.

„Gal laikas netinkamas? Gal per mažai informacijos buvo?“ – spėliojo renginio organizatorės Donata ir Jūratė. Pasak merginų, tai pirmas kartas, kuomet į renginį neatėjo niekas. Pavyzdžiui, Elektrėnuose susirinko kiek daugiau nei trisdešimt žmonių. Tiesa, renginys vyko mokykloje, tad pritraukti jaunimą sekėsi kur kas geriau.

Gal ir Širvintų jaunimas tik varu varomas sutiks ką nors naudingo nuveikti? Tačiau, pasak Donatos, savanorystė per prievartą neįmanoma. Geru savanoriu žmogus taps tik tada, kai atras savo nišą, kurioje galės reikštis. Panoręs savanoriauti žmogus visų pirma turi nuspręsti, kas jam yra svarbu, su kuo norėtų dirbti.

„Yra labai daug sričių, kuriose galima savanoriauti. Galima padėti vaikams, neįgaliesiems, iš įkalinimo įstaigų grįžusiems kaliniams, senukams, benamiams, gyvūnams… Sąrašą galima tęsti ir tęsti. Apskritai daugiausiai savanorių reikia socialinėje srityje. Prie to prisideda ir tai, kad savanoriaujant su sunkumų patyrusiais žmonėmis, reikia juos „prisipratinti“, todėl didelė savanorių kaita yra visiškai nereikalinga. O jaunas žmogus sunkiau įsipareigoja ilgam laikui. Jaunimas mieliau renkasi savanorystes įvairiuose renginiuose, teatruose,“ – apie savanorystės kasdienybę pasakojo viena iš renginio organizatorių.

Donata ir Jūratė neslėpė, jog nemalonu, kai niekas neateina. Tačiau merginos sprendimą, kaip Širvintose paskelbti naujienas apie savanorystę, vis dėlto atrado – pakalbino Kultūros centre buvusius žmones, padalijo saldainių ir lankstinukų.

Projekto metu bus sudarytas Vilniaus regiono savivaldybėse (Elektrėnų, Trakų, Širvintų, Švenčionių, Ukmergės, Šalčininkų, Vilniaus miesto ir rajono) dirbančių su savanoriais bei savanorius priimančių organizacijų žemėlapis, kuris gruodžio pradžioje bus pristatytas projekto internetiniame puslapyje.

Gal atsiradus žemėlapiui širvintiškiams bus lengviau suprasti, jog ir mūsų rajone reikia savanorių pagalbos?

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Širvintiškiai savanoryste nesusidomėjo”

 1. gražu parašė:

  šaunuolės:).

 2. sernas parašė:

  >Anonimas
  Jus teisus.

 3. Anonimas parašė:

  Mna idomu, kiek cia tu nebuciuotoju? Nebent tie kurie prie konteineriaus stovi. Jie ten sau generolai ir vicepirmininkai.

 4. sernas parašė:

  >sigitas
  O ka? Gal sventas ir nelieciamas?
  Stokit i DP, tada cia jums tarpukoji buciuos.

 5. x parašė:

  Kiekvienas prisitaiko sau.
  Nelabai suprantu, kuo galima padeti grįzusiems is kalinimo vietu???

 6. Sigitas parašė:

  Akmuo į naujojo jaunimo koordinatoriaus daržą?!

Comments are closed.

scroll to top