Neapgalvotas sprendimas

Skaitytojų laiškai

Paskaičiau Jūsų šeštadienio laikraštyje rajono tarybos posėdžio aprašymą ir supykau: na ir kodėl tie mūsų išrinktieji tokie nesupratingi, kodėl jie nenori „nusileisti ant žemės“, iki mūsų, paprastų žmogelių. Štai ėmė ir priėmė sprendimą Laidojimo namus statyti Paširvintyje. Patys vieni taip sumąstė. Nes jeigu su mumis, paprastais žmogeliais, būtų pasitarę, būtų išgirdę ir kitokią nuomonę.

Nesuprantu, kam reikia mieste naikinti Laidojimo namus. Kokios dar higienos normos? Ir Vilniuje, ir Kaune, ir mūsų kaimynėje Ukmergėje – visur laidojimo namai centruose, ir niekas jų nesiruošia naikinti. Jei kliūva dėl to, kad prie tvenkinio, tai, mielieji, čia ne Indija, kur į Gangos vandenis metami lavonai. Be to, jei jau kalbėsime apie higienos normas, tai miesto kapinės dar arčiau vandens. Ir išvis dauguma kaimų kapinaičių prie upių, upelių… Be to, Ramybės gatvėje Laidojimo namai sovietmečiu buvo specialiai pastatyti ir niekam neužkliuvo, visiems patogu, gerai.

Pamąstykite, ponuliai deputatai, kokioje padėtyje atsidursiu aš, paprasta pensininkė, neturinti automobilio, kai, neduok Dieve, prireiks pasiekti tuos Laidojimo namus Paširvintyje. Nei autobusu, nei pėsčiomis, nei kaimyną pasamdyti… O juk tokių kaip aš – daugybė. Jei Jūs prabangiais automobiliais važinėjate, tai manote, kad ir visi taip gyvena? Oi, ne, ne visi! Tai ar pagalvojote, kad žmonėms, laidojantiems savo artimuosius, reikia ir dokumentus mieste susitvarkyti, ir parduotuves aplėkti, ir kitus reikalus sutvarkyti. Dabar ir neturinčiam mašinos nedidelė bėda – viskas vietoje, galima pėssčiomis aplėkti. O iš Paširvinčio? Be to, ir į šermenis juk ne visi savais automobiliais suvažiuoja, daug kas – maršrutiniais autobusais. Kaip jiems reikės į tuos Laidojimo namus nukakti? Žinoma, kad nepagalvojote!

Bažnyčia irgi toli. Ne Jums, ponuliai, priversti mus, tikrus katalikus, atsisakyti savo senųjų tradicijų nevežti karsto į bažnyčią. Kas nori, tegu atsisako, bet mes, vyresni žmonės, tikrai to nenorim. Taigi – prisidės išlaidų transportui. Be to, patys žinote, kad daug kas laidoja savo artimuosius ne tik Paširvinčio, bet ir Viesų kapinėse. Koks bus nepatogumas tiems žmonėms?!

Kertat iš peties ir nepagalvojat, kad laikas bėga, ateis ir kiti rinkimai. Tokių „atstovų“, kuriems nerūpi paprasto žmogaus bėdos ir problemos – mums, varganiems rinkėjams, tikrai nereikės!

Emilija Paleckienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

11 Atsakymų į “Neapgalvotas sprendimas”

 1. //////// parašė:

  sd

 2. Meska parašė:

  O as girdejau,kad Pociuniene(Zivkos teta) atsidarys tooooki laidojimo biura,kad ocho!O konkurencija visai nereikalinga!Konkurenta galima sunaikint.Man labai patinka p.Petkevicienes laidojimo namai:kaip ji sauniai susitvarko su visom pareigom ir jei reikia numireliui rankas pataiso ir t.t.

 3. gruzin parašė:

  Visi dirba rajono labui ir zmoniu gerovei.

 4. plika akis parašė:

  komentarui makarono ai atsiprasau „profesionalios’mero patarejos komentarui verciau negaiskite laiko komentaram o dirbkite rajono labui

 5. Apolinaras parašė:

  Ponia skaitytoja, tai jūs keiskit maršruto kryptį ir nevaikščiokit palei laidojimo namus. Ir dar…mirę būna labai ramūs, o juos lankantys – santūrūs, todėl aplinkui jokių triukšmų, keiksmų, šiukšlių. jei jūs ir praeisit pro šalį, jūsų nepasivys jokia užgauli replika ir pan. Deja, apie kitus miesto objektus to pasakyti negaliu.

 6. to skaitytojai parašė:

  jei maiso prasom keliaut i kita puse, ten ir sociai vietos…

 7. makaronas parašė:

  Paskaitykite sirvintos.lt – rubrikoje „savivaldybes pozicija“.
  Visai Liktoravicius nusisneka ir skaitytojus klaidina.

 8. Skaitytoja parašė:

  kol atsigulsim – gyvenimu pasidziaugti reikia, o tokie objektai neigiamai veikia

 9. galka parašė:

  Nu ir kuo jie kliuva paupy. Visi ten gulesim. Patogu, vietoj.

 10. Skaitytoja parašė:

  tikrai geras sprendimas. skaitykit istaymus. Reakreacinej zonoj, prie gyvenamuju namu negali buti tokiu objektu, kaip laidojimo namai. Jei kitos savivaldybes neiskelia – tai ju beda. Ar gi jauku iseiti pasivaikscioti paupiu, kai ten stugso laidojimo namai.

 11. rasa parašė:

  o jus galvojat,kad čia kažkokios higienos normos kaltos? man atrodo kažkas eilinį sykį bizniuką suka…jei mieste dar vienus laidojimo namus įrengtų,per didelė konkurencija,per maži pinigai,o jei čia uždarys,tada nors ir pasaulio krašte pastatytų,kur gi mes pasidėsim bėdos ištikti,naudosimės tuo patogu ar nepatogu bus.žodžiu,kažkas puikiai suloš ir tiek…

Comments are closed.

scroll to top
+