Keturių vaikų mama jaučiasi laiminga

Oksanos ir Dariaus Avlasevičių šeima - pozityviai nusiteikusi ir gerą pavyzdį rodanti šeima.

Oksanos ir Dariaus Avlasevičių šeima - pozityviai nusiteikusi ir gerą pavyzdį rodanti šeima.

Šiaulių kaime (Širvintų seniūnija) su šeima gyvenanti Oksana Avlasevičienė yra keturių vaikų mama. Jauna, veikli ir energinga moteris griauna visus iki šiol girdėtus mitus apie mamą, besiskundžiančią daugiavaikės šeimos rūpesčiais. Oksana visai kitokia, ji nesėdi užsidariusi namuose su vaikais, bet stengiasi dalyvauti įvairiuose renginiuose, kuriuose semiasi žinių ir plečia akiratį. Pasakodama apie savo šeimą, ši moteris keliskart pabrėžė, kad su vyru Dariumi žengia koja kojon, todėl keturių vaikų šeima nėra jokia nepakeliama našta, o tik džiaugsmas ir laimė. 

Pozityvios tėvystės kursai padėjo dar labiau pažinti vaikus

Jau ne vieną sykį buvo skelbta, jog Širvintų rajone įgyvendinamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų bendrai finansuojamas projektas „Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Širvintų rajone“. Bendruomeniniuose šeimos namuose buvo suteikta galimybė pasinaudoti kompleksinėmis paslaugomis šeimai, dalyvauti pozityvios tėvystės mokymuose, pasisemti psichologinių žinių.

Šitame projekte dalyvavusi Oksana Avlasevičienė džiaugiasi ne tik gautomis žiniomis, bet ir šeimą aplankiusia sėkme. Oksanos ir Dariaus Avlasevičių šeima tapo viena iš dešimties nugalėtojų. Jų šeimos istorija paskelbta leidinyje „Žingsniai 2018“. Būtina pasidžiaugti, jog žurnalo viršelį puošia besišypsančios Avlasevičių šeimynos nuotrauka. Pasidomėjus, kaip jaučiasi mama, kai šeimą užplūdo toks visuomenės ir žiniasklaidos dėmesys, Oksana Avlasevičienė sakė:

– Nepasakyčiau, kad vargina. Tai malonus dėmesys. Pakylėjimas užplūdo. Raginu ir kitas daugiavaikes šeimas nebijoti, eiti į mokymus, ieškoti, tartis ir džiaugtis rezultatais. Juk kiekvienas vaikas – tai vis kitas pasaulis. Ir mama kiekvienam vaikui turi rasti tinkamą žodį, kiekvieną išklausyti, kiekvienam padėti. Kai tik sužinojau apie mokymus, labai apsidžiaugiau. Juk žinių niekada nebūna per daug.

Kiekvienas vaikas - tai vis kitas pasaulis.

Kiekvienas vaikas - tai vis kitas pasaulis.

Oksana pažymėjo, jog iš prigimties yra aktyvi ir žingeidi. Kai Nijolė Masiulienė pakvietė į pozityvios tėvystės kursus, Oksanai net minties nebuvo atsisakyti. Iš karto sutikusi ir tuo labai džiaugiasi.

– Tie kursai tiesiog leido į vaiko auklėjimą pažvelgti kitaip – nesusireikšminti, nesusikoncentruoti į save, – sakė pašnekovė. – Kursus vedusi lektorė Daiva Vinciūnienė sudomino tuo, kad medžiagą pateikė per pokalbius, per žaidimus, per vertybines situacijas, tokiu būdu atskleisdama vaiko psichologiją. Supratau, kad į viską reikia pozityviai žiūrėti, pats turi stengtis būti geras, tuomet ir tavo vaikai bus geri. Teigiamas tėvų pavyzdys teigiamai veikia ir vaikus. Savo vaikus po mokymų pažinau dar labiau.

Pasak Oksanos, jų šeimos išskirtinumas yra akivaizdus. Daugiavaikių šeimų šiais laikais nėra daug. Moteris pasidžiaugė, kad priklauso Daugiavaikių šeimų asociacijai. Pašnekovės teigimu, tai puiki galimybė susipažinti su kitomis šeimomis, turinčiomis panašių rūpesčių ir džiaugsmų. Oksana minėjo, kad jau užsimezgė bendrystė su viena daugiavaike šeima iš Vilniaus miesto.

Druskininkietė laimę surado Širvintų rajone

Anksčiau Oksana gyveno Druskininkuose – labai gražiame Lietuvos mieste. Pasidomėjus, kaip ir kodėl kilo mintis palikti Druskininkus ir atvykti gyventi į kaimą, moteris pradėjo juoktis:

– Meilė į Širvintų rajoną atlydėjo! Tik ji čia atviliojo. Sutikau puikų vyrą Darių iš Musninkų, taip ir atsiradau čia. Druskininkai – gražus miestas, bet ten su darbais sunkoka. Moterims darbo yra, vyrams – nelabai. Aplinkybės taip susiklostė, kad įsikūrėme Šiaulių kaime.

Keturių vaikučių mama neslėpė, jog Druskininkų ilgisi: radusi laisvesnę dieną, su šeima važiuoja aplankyti ten likusių tėvų ir sesių. Oksanos teigimu, ir tėvai, pasiilgę anūkų, iš Druskininkų dažnokai atvažiuoja.

Dažnas pasakys, jog mama svarbiausia vaiko gyvenime, tačiau šeimoje didelį vaidmenį atlieka ir tėtis. Oksana negailėjo gražių žodžių vyrui Dariui Avlasevičiui:

– Mano vyras yra labai rūpestingas ir atsakingas. Nors jis dirba sunkų fizinį darbą, dažnai vyksta į komandiruotes, bet šeimai skiria labai daug dėmesio. Netgi naktimis, kai mato, kad aš pavargusi, keliasi prie sūnaus, kuriam dabar 10 mėnesių.

Oksana Avlasevičienė negailėjo gražių žodžių savo vyrui Dariui.

Oksana Avlasevičienė negailėjo gražių žodžių savo vyrui Dariui.

Poros vaikai, pasak mamos, labai skirtingų charakterių, bet turi vieną bendrą bruožą – yra paslaugūs. Tai 13-metis Lukas, 12-kos Kamilė, 3-metė Karina ir pagrandukas Laurius, kuriam tik 10 mėnesių. Vaikai, pasak pašnekovės, labai mieli. Nenuostabu, kad su tokiu būriu vaikų galima paskęsti kasdienybės verpetuose ir neberasti laiko sau.

– Kai susidėlioji prioritetus, laiko netrūksta, – juokėsi Oksana. – Išleidžia vyras išvažiuoti ir į grožio salonus, ir pasižmonėti, jis lieka su mažaisiais vienas. Negaliu skųsti, kad 24 valandas per parą sėdžiu namuose. Tiesa, būna „užsuktų“ dienų, kai darbas darbą veja, bet tuomet, kai vaikai sugula miegoti, namuose įsivyrauja tyla ir ramybė.

Oksanos ir Dariaus Avlasevičių gyvenime nereikia ieškoti gražiausių akimirkų. Sutuoktinių namuose tų akimirkų pilna kasdien. Juk augantys ir tvirtėjantys vaikai kaskart teikia ne tik naujų rūpesčių, bet ir didelių džiaugsmų. Tik reikia mokėti juos pastebėti…

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Oksanos Avlasevičienės asmeninio albumo

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Keturių vaikų mama jaučiasi laiminga”

  1. O parašė:

    Kodėl keista?norite skaityti vien apie vargšus,kurie kaime gyvendami verkia kad neturi ką vaikam paduoti ir jie negauna kavos iš maisto banko o makaronu ,,net šuo neėda“?o ši šeima graži darbšti.k kad dirba savivaldybėje tai nereikia pavydėti.kaip tik geriau supranta šeimų reikalus.verta pagarbos šeima

  2. W parašė:

    Turbūt nežino tarybos narys

  3. keista parašė:

    Keista, kad rašote apie kitos partijos narę

Comments are closed.

scroll to top