Janonio gatvės gyventojo iniciatyva – pavyzdys širvintiškiams

Apie šiukšlių išvežimo problemas „Širvintų kraštas“ rašė jau kelias dešimtis kartų, tačiau į redakciją vis plaukia skundai dėl nereguliariai išvežamų šiukšlių, stambiųjų atliekų tvarkymo ar tiesiog netvarkingų konteinerių. Situacija nesikeičia iki šiol – daugybė rajono gyventojų yra nepatenkinti atliekų tvarkymo paslauga. 

Tačiau kartais užtenka gero pavyzdžio, kad viskas pasikeistų iš esmės. Štai prie Janonio gatvėje šalia krepšinio aikštelės esančių konteinerių jau kone penkerius metus mėtėsi pačios įvairiausios šiukšlės. Ir niekas jų tvarkyti nesiėmė – atvažiuoja šiukšlių surinkimo automobilis, iškrato konteinerius ir nurūksta toliau. Tai, kas lieka aplink konteinerį, niekam neįdomu. Juk daugeliui rūpi tik atlikti savo tiesiogines pareigas ir jokiu būdu neapsisunkinti papildomais darbais.

Konteinerių J. Janonio gatvėje prie krepšinio aikštelės aplinka prieš sutvarkymą ir po jo.

Konteinerių J. Janonio gatvėje prie krepšinio aikštelės aplinka prieš sutvarkymą ir po jo.

Šios savaitės pradžioje daugelis nustebo, kai eidami pro šalį pamatė, kad minėto kalno šiukšlių nebeliko. Pasirodo, jas sutvarkė kaimynystėje gyvenanti Arlauskų šeima, parodžiusi pavyzdį, kad galima ne tik skųstis, bet ir patiems viską pakeisti.

„Negalėjau ilgiau žiūrėti į tokią netvarką. Kalnai šiukšlių iš karto po langais tikrai nepuošia kiemo. Kartu su šeima dirbome daugiau nei penkias valandas, kol viską sutvarkėme. Aš, žmona Erika, dukra Gabrielė (14 m.) ir sūnus Gratas, kuriam vos ketveri, dirbome tikrai sunkiai, nes tarp susikaupusių šiukšlių buvo ir žemės, ir purvo. Niekas iš aplinkinių butų į pagalbą neatėjo. Net praeidami kreivai žiūrėjo. Atrodytų, tvarkyti aplinką yra kažkokia gėda. Aš taip nemanau. Atvirkščiai – konteinerių tvarkymas puikus pavyzdys vaikams. Žinau, kad jie užaugę niekada nepraeis pro šiukšlę jos nepakėlę, o svarbiausia – nebus tinginiai, kaip kad daugelis kitų,“ – teigė Arūnas Arlauskas.

Pasak jo, tai ne pirmas kartas, kai savo aplinka reikia rūpintis pačiam, nes nei valstybinės institucijos, nei kaimynai nėra suinteresuoti gyventi gražiau.

„Pats pirkau ir gėles prie laiptinės, ir laiptinės užuolaidas. Organizavau laiptinės durų ir langų pakeitimą. Tenka žolę apšienauti, medžius apgenėti. Darbų daug, bet ateina padėti vos keli jau garbaus amžiaus žmonės, kiti – apsimeta, kad nemato,“ – kritikos aplinkiniams negaili A. Arlauskas.

Širvintiškis pasakojo, kad pasirūpinęs tvarka prie konteinerių, nuėjo pas merą paprašyti, kad šalia būtų pasodintos tujos. Jos sutrukdytų mesti stambias atliekas prie konteinerių, be to, apsaugotų nuo vėjo nešiojamų šiukšlių. Tačiau, pasak A. Arlausko, jam buvo atsakyta, kad geriausiu atveju tujos atsiras (jei atsiras?) tik pavasarį. O dabar reikia laukti.

Tik ar palauks šiukšlintojai? Juk įpročius pakeisti sunku. A. Arlauskas teigia nesibaiminantis, kad šalia konteinerių netrukus vėl atsiras kalnas šiukšlių. „Nereikia nusiteikti, kad viskas bus blogai. Tokie pokyčiai visada į gerą,“ – įsitikinęs širvintiškis.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Janonio gatvės gyventojo iniciatyva – pavyzdys širvintiškiams”

 1. irisas parašė:

  neriaika pavydeti

 2. IS parašė:

  Širvintose yra daug žmonių, kurie tvarko savo kiemus. Ir pono Arlausko kieme ne jis vienas tvarką daro. Manau, kad nevertėtų dėl kiekvieno pirstelėjimo dėti straipsnį į laikraštį. Mūsų miestelyje ir be pono Arlausko yra pilna žmonių, kurie neprašydami jokio atlygio ir garbės tvarko gerbūvį. Tik kitų geri darbai lieka nepastebėti.

 3. Vidmantas parašė:

  Šaunuoliai Arlauskai.Geda visiems nesusipratėliams kaimynams!!!

 4. parašė:

  Kad daugiau būtų tokių gamtos švaros puoselėtojų, būtų visur švariau ir jaukiau. Pagarba tokiai šeimai.

 5. MI parašė:

  Pagarba.

Comments are closed.

scroll to top