Ar geriau ten, kur nėra Pinskuvienės?

Internetinė žiniasklaida formuoja nuomonę, kad Širvintų rajone dėl vaiko teisių - katastrofiška situacija.

Internetinė žiniasklaida formuoja nuomonę, kad Širvintų rajone dėl vaiko teisių - katastrofiška situacija.

Ne be kai kurių priešiškai nusiteikusių politinių jėgų bei „pušį besivaikančių“ asmenų pastangų bandoma sukurti opiniją, kad Širvintų rajone vykdyta vaiko teisių priežiūros institucijos reorganizacija sugrįžo bumerangu. Atminty dar gyvas internetinės žiniasklaidos dėmesys mažametės sužalojimui Zibalų seniūnijoje, liguistas kaltųjų ieškojimas po nepilnamečio savižudybės Alionių seniūnijoje, iki sunkiai įsivaizduojamų aukštumų išsivysčiusi istorija dėl patyčių Širvintų pradinėje mokykloje, pagaliau – bandymas Lietuvos visuomenę sukrėsti pasakojimais apie nepilnamečių konfliktą Vileikiškių dienos centre. Visais atvejais bandyta suformuoti visuomenės nuomonę, kad šie atvejai tik įrodo, jog vietos valdžia Širvintose yra bejėgė ir abejinga vaiko teisėms bei su tuo susijusioms problemoms, o pati situacija Širvintų rajone yra arti katastrofos. Į tai dėmesį atkreipė net aukšti šalies politikai ir vaiko teisių prievaizdai, Seime surengę mūsų rajono vadovų „teismą“.

Jei toks ir buvo tikslas parodyti, kad blogiau nei pas mus būti nebegali, tai jiems tikrai pasisekė. Kur ne, jei per kelis mėnesius buvo ištrimituota net apie keturis rezonansinius įvykius savivaldybėje, kuri pagal gyventojų skaičių šalyje yra tarp mažesnių. Peršasi mintis: tik pamanykite, kokias rinktume „uogeles“, jei panašiai būtų tvarkomasi savivaldybėje, kur gyventojų skaičius keleriopai, o tai ir daugiau kartų viršija Širvintų rajono gyventojų skaičių!

Tačiau Vidaus reikalų ministerijos pateikiami skaičiai verčia abejoti, ar tikrai pas mus yra taip blogai, o kitur, „kur nėra Pinskuvienės“, – taip jau gerai?

Informatikos ir ryšių departamento pateikiamais duomenimis, per septynis šių metų mėnesius Lietuvoje nukentėjo 2595 vaikai iki 18 metų – 1441 berniukas ir 1154 mergaitės.

Kalbant apie Širvintų rajoną, per minėtą laikotarpį pas mus nukentėjo 7 vaikai – 4 berniukai ir 3 mergaitės. Iš jų vienas nukentėjęs vaikas dar nebuvo sulaukęs 2 metų, du vaikai buvo 3-6 metų, vienas vaikas – 7-9 metų, du vaikai – 10-13 metų, vienas vaikas – 14-15 metų. Nors 16-18 metų amžiaus sulaukusių vaikų tarp nukentėjusių šalyje buvo kone daugiausia (net 675), mūsų rajone tokių apskritai dar nebuvo. Penki nukentėję rajono nepilnamečiai gyvena su abiem tėvais, du – su vienu. Nuo tėvų nukentėjo penki vaikai. Daugiausia prieš vaikus buvo vartotas smurtas – dėl fizinio skausmo sukėlimo Širvintų rajono policijos komisariate buvo iškeltos 6 baudžiamosios bylos. Kartą vaikas patyrė turtinę žalą, kai buvo apvogtas.

Internetinė žiniasklaida formuoja nuomonę, kad Širvintų rajone dėl vaiko teisių - katastrofiška situacija.

Internetinė žiniasklaida formuoja nuomonę, kad Širvintų rajone dėl vaiko teisių - katastrofiška situacija.

Ar tai daug – 7 vaikai? Fiodoras Dostojevskis yra pasakęs, kad pasaulis nevertas nekalto vaiko ašaros. Bet iš kitos pusės, ne mažiau išraiškinga yra ir skaičių kalba. Spręskite patys: per septynis mėnesius mažiau vaikų šalyje nukentėjo tik Rietavo (6), Pagėgių ir Birštono (po 4) savivaldybėse. O štai kai kuriose daugiau gyventojų turinčiose savivaldybėse tie skaičiai tiesiog šokiruoja. Pavyzdžiui, Telšių rajone, kur gyventojų yra tris kartus daugiau, nei Širvintų rajone, per šį laikotarpį nukentėjo 69 vaikai.

Jei manytume, kad pas mus nėra nei geriau, nei blogiau kaip Telšių rajone, turėtume kalbėti ne apie 7, o apie 23 pas mus nukentėjusius vaikus.

Iš vieno fakto sunku daryti išvadas? Jonavos rajone, kur gyvena tiek pat žmonių, kaip Telšių rajone, per septynis mėnesius nukentėjo 70 vaikų. Jei šiuo atveju lygiuotumės į jonaviškius, irgi turėtume 23 nukentėjusius vaikus. Triskart daugiau, nei turime dabar.

Dviejų pavyzdžių vis tiek per mažai? Pažvelkime į Šiaulių rajono statistiką. Keistas sutapimas, bet Šiaulių rajone (čia be miesto) gyvena tiek pat gyventojų, kiek ir minėtose dviejose savivaldybėse. Taigi Šiaulių rajone per septynis mėnesius nukentėjo 87 vaikai. Jei pas mus būtų panaši situacija, kaip Šiaulių rajone, tektų kalbėti apie 29 Širvintų rajone nukentėjusius vaikus. Keturiskart daugiau, nei yra dabar.

Internetinė žiniasklaida formuoja nuomonę, kad Širvintų rajone dėl vaiko teisių - katastrofiška situacija.

Internetinė žiniasklaida formuoja nuomonę, kad Širvintų rajone dėl vaiko teisių - katastrofiška situacija.

Tačiau visiškai pribloškia duomenys iš Pakruojo rajono, kur, lyginant su mumis, gyventojų yra tik 4 tūkstančiais daugiau. Šiame rajone per septynis mėnesius taip pat nukentėjo net 87 vaikai. Ar teko ką nors girdėti, kaip Pakruojo rajone prastai ginamos vaikų teisės, kaip ten netikusiai dirba Vaiko teisių apsaugos tarnyba, ar teko televizoriaus ekrane matyti, kaip apstoję politikai Seime virkdo to rajono merą socialdemokratą Saulių Gegiecką, kad šiam dėl to – „dzin“? Jei ten, Pakruojyje, palyginti su Širvintomis, viskas yra „aukštumoje“, tai duokite mums tokias pat puikias jų sąlygas, pritaikykime pagyrimo žodžių vertą jų darbo patirtį, ir Širvintų rajone turėsime net 140 nukentėjusių vaikų! Dvidešimt kartų daugiau, nei turime dabar.

Apie didmiesčius geriau patylėkime, nes pasiklysime tarp skaičių. Netgi pritaikius gyventojų skirtumo koeficientą aišku, kad daugumoje miestų ir rajonų situacija dėl nukentėjusių vaikų yra keleriopai prastesnė, nei pas mus, Širvintų rajone. Tačiau ten atitinkamo dėmesio nei politikai, nei žiniasklaida tam neskyrė. Gal todėl, kad opozicinėms jėgoms tose savivaldybėse visai nepatinka teršti savo lizdo, o gal tiesiog todėl, kad ten … nėra Pinskuvienės. ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

33 Atsakymai į “Ar geriau ten, kur nėra Pinskuvienės?”

 1. slėptuvė parašė:

  Už Vilniaus g. 19 namo Širvintose yra puiki slėptuvė vaikams rūkyti ir svaigintis.
  Kiekvieną dieną ateina įvairaus amžiaus paaugliai, dar ten susirenka geriantys asmenys …“Gera mokykla“ vaikams ….
  išeina svirduliuodami , išbalusiais veidais …
  Nerūpi nei merei ,nei tėvams tikrovė ….
  Parūps tada kai bus statistika…
  Pareiškimų dėl šitos landynės merei prirašyta NNNNNNN…..

 2. va parašė:

  va cia tai mere pagaliau issirinkom, super

 3. Ilona parašė:

  esu labai patenkinta dabartinės merės vadovavimu ir darbu

 4. paskutiniam parašė:

  nIEKAS del to net nesigincija.

 5. Sasa parašė:

  Śirvintose per tiek metų pati geriausia merĕ.Tik džiaugiames ir didżiuojames Pinskuviene.Veikli,energinga,pati šauniausia Merě

 6. ksiuša parašė:

  Mūsų merė labai rūpestinga.

 7. reikia parašė:

  reikia priverstini tikrinima tokiems etatiniams skirti

 8. bet rimtai parašė:

  Ar buvo nors 1 meras taip persekiojamas, smeiziamas, zeminamas? Viskas jau kazkaip liguista.

 9. to ha ha parašė:

  pasirasau po kiekvienu jusu pasakytu zodziu, 100 proc tiesa

 10. ha ha parašė:

  Vargsai kaip jie pyksta, kad merei taip sekasi nuveikti tiek daug darbų. Na tiesiog neturėjo ankstesnieji vadovai to talento, o visiems buvo gerai. Dabar pamateme, kas yra tikra mere, kaip reikia dirbti ir padaryti.

 11. kloja parašė:

  tai musu buduliams gi nieko nereikia, buvo gerai kai miestas griuvo ir zmones bego, niekas jiems neidomu, nieko nereikia, tik rekia garsiai ir skundus raso

 12. jei parašė:

  Jei ne Pinskuviene, rajonas jau butu nugrimzdes negriztamai

 13. Rasa parašė:

  buvusieji vis dar nesusitaiko su fiasko patirtu, tai ir nerimsta, nieko stebetino, daugiau nieko nebuvo pasieke, o cia ir dar valdzios neteko, patys kalti, reikejo dirbti bunant valdzioje, o dabar jau saukstai po pietu

 14. to senjoras parašė:

  Lėkei į Vilnių savo sugebejimus parodyti, o ten juokiasi is tokio specialisto?? Ar ne? Mažumele geda pasidare?? Ar ne? Norisi sugrįžti, bet vartai uzkelti?? Ar ne??

 15. to Ana parašė:

  Tai jiem patiems su savimi diskutuoti neįdomu, juk ten į tą liūną mažai kas užsuka, o dėmesio juk reikia. Paziūrėkite į fb, juk tie patys 4 ratukus suka. O taip norisi valdzios, todel pradejo cia rasineti visokį smeižtą. Juk sąžines tai nerasta.

 16. Ana parašė:

  To paskutiniam. Ne tik rasomi. Bet ir dirbt darbovieteje neimanoma. Tiesiog buvusiuju amsiukai negali nurimt. Kimba prie kiekvieno zodzio, kursto kitus ir panasiai. Na toks tas noras but valdzioj. Dabar ne i tema. Kaip matau k.n.komentatoriai jau neturi ka veikt. Lenda jau ir cia komentuot. Apsiraminkit. Paieskokit raminanciu arbateliu su akcija.

 17. abrakadabra parašė:

  Girdejau, kad masiskai rasomi skundai ant buvusiems nelojaliu zmoniu. Kimbama prie bet ko. Kazkaip nepagalvoja skundikai, kad rajonas nedidelis, vieni su kitais susije giminyste, svogeryste, svotyste, brolyste ir t.t. Pajudinus viena, prirasius ant jo smeizto nepatenkinti buna keli simtai. Ar neatsitiks taip, kad skundikai nusikirs saka ant kurios patys sedi? To jiems ir linkiu.

 18. to senjoras parašė:

  nejuokink, senuk 🙂 briedus rasai 🙂

 19. to Senjoras 2017-09-06 12:40 parašė:

  Gėda dėl tokio komentatoriaus, kuris periodiškai kiša savo nuvalkiotą komentarą. Turbūt Tamstos patrono „skaityklos“ nebeskaito niekas, jeigu apsireiškėte čia?

 20. Anonimas parašė:

  Senjorui

  Nesišaipo, o pavydi. Visi nori tokios energingos merės. O gedinkitės del savęs ir savo vaikų, o ne del merės.

 21. Senjoras parašė:

  Atsakau – ten kur nėra Pinskuvienės žymiai geriau, bent negėda ant visos Lietuvos. O dabar gėda prisipažint, kad iš Širvintų esu, šaiposi visi.

 22. birute parašė:

  vaikus turi auginti,myleti ir saugoti nuo savizudybes tevai o ne mere.kada sprogs tie amsiukai

 23. Anonimas parašė:

  Labai tendencinga informacija savo rasliavoje pateikia rajono ivykiu aprasinetojos, ga del to paskui kyla visokiu vertinimu.

 24. RASA parašė:

  VISIEMS GERAS NEBUSI, BUVO IR BUS NEPATENKINTU, O AS GALIU PASAKYT, GEESNIO MERO RAJONAS NETUREJO IR NETURES, ZIVILE PER TRUMPA LAIKA PADARE TIEK, KIEK KITI PER DVI KADENCIJAS NESUGEBEJO

 25. titas parašė:

  pati geriausia mere, kitiems tik pavydet

 26. Anai parašė:

  Etatiniai megaujasi savo irstvoje.

 27. Ana parašė:

  Labai teisingai pasakyta. Keli amsiukai rajone yra. Ir negali nurimti. Cia vienetai ju yra ir jie kaip kramtoma guma plaukuose. Nei nurysi, nei istrauksi. O taip, manau, rajonas palaipsniui vadovaujant gerbiamai musu merei turetu apsivalyt nuo amsiuku. Ju yra visur pavieniu. Visuose istaigose. Ir jie kanda ir kanda. Na, toks ju lygis. Tikiu, kad si Mere gerb. ZIVILE dar ilgai vadovaus rajonui. Nes tokio zmogaus pavydi ir kiti mums rajonai. Na, laukiu etatiniu k.n. atsako i komentara. Am

 28. taip parašė:

  Vilniui labai parankus Širvintų rajonas burbulams pūsti. Ranka pasiekiamas. O ir amsiukų daug yra, kurie nori pasirodyti, dėl to čia taip dažnai lankosi tikra žiniasklaida, na ne ta kur viena keliuose asmenyse. Šiaip mūsų rajone dirbama labai gerai, tegul tik kitur taip būna, bet ten toli važiuoti, todėl rezonansinių įvykių nebūna.

 29. Nuomonė iš šalies parašė:

  Ar vaikų likimai – tai tik statistika??? Jei jau taip tiksliai skaičiuojate, tai gal, gerb. ŠK, galite net palyginti, keliems nuskriaustiems , bet , ačiū Dievui, šiandien gyviems vaikams, lygi nusižudžiusio jaunuolio gyvybė???

 30. tikrai parašė:

  šauni mūsų merė. Manau, kad mums tokios seniai reikėjo. Gaila, kad ilgai neturėjome.

 31. fura parašė:

  kur tik pinskuvienes pavarde, tuoj ziniasklaida ispucia neigiama burbula, bijo stipriu ir teisingu zmoniu, o musu mere tikrai tokia

 32. skaitytojas parašė:

  opozicija net nisivaizdavo ,kad taip galima dirbti ,dabar galvoja kodel gi ne as, gaila buve merai pramiegojo… kol kiti raj. grazinosi.

 33. skaitytojas parašė:

  manau opozicija tuoj issipus, nu prie ko dar galima kabintis, gaila buvusiu meru, gal jiems geda kad kol kiti raj. veike savo zmoniu labui jie snaude, dabar atgijo… gailisi prasnaustu metu,bet nors netrugdytu tam kas dirba.

Comments are closed.

scroll to top