„Duodami kitiems, turtėjame patys“

Mažyliai vis prašėsi panešiojami.

Mažyliai vis prašėsi panešiojami.

Jau buvo rašyta apie Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje vykusią labdaros akciją „Pyragų diena“. Tądien mokinių, mokytojų ir mokyklos darbuotojų suaukoti pinigai buvo skirti Ukmergės vaikų globos namuose gyvenantiems auklėtiniams. Kad jų stalas Kalėdų proga būtų dosnesnis, turtingesnis, gražesnis…

Gruodžio 17 dienos pavakarę gausus būrys progimnazijos mokinių lankėsi Ukmergėje. Aplankyti Vaikų globos namuose gyvenančių vaikų vyko Simona Žirnytė, Solveiga Liutkevičiūtė, Gabrielė Arlauskaitė, Justina Kavaliukaitė, Lukas Vyšniauskas, Daina Balsevičiūtė, Gintarė Murauskaitė, Karolina Ostanuvkaitė, Lukas Mitašiūnas, Arnas Griškevičius, Eglė Radzevičiūtė ir Gabija Raišytė. Tai patys aktyviausi labdaros akcijos „Pyragų diena“ dalyviai, stropiai namuose kepę skanėstus ir juos sėkmingai pardavę praėjusią savaitę mokykloje vykusioje labdaros mugėje.

Vakaro sutemos jau buvo apgaubusios Ukmergę, kai gerumo karavanas įsuko į Vaikų globos namų kiemą. Šventiškai papuoštoje aktų salėje jau laukė patys nekantriausi gyventojai.

Širvintiškius pasitikusi Ukmergės vaikų globos namų vyr. socialinė pedagogė Audronė Jasionienė sakė:

– Esame dėkingi draugams iš Širvintų. Niekuomet nereikia širvintiškiams priminti, kad jie atvyktų. Mūsų vaikai laukia svečių, ypač prieš Kalėdas. Džiaugiamės, kad „Atžalyno“ progimnazijoje mokosi ir dirba šilti žmonės, kad su dovanomis pas mus atvyksta jau aštuntą kartą.

„Atžalyno“ progimnazijos socialinė pedagogė Renata Gasparavičienė įteikė ukmergiškiams piniginę dovaną. Akordeono meistras Lukas Vyšniauskas surengė koncertą. Mokytojos Renata Blusevičienė ir Ligita Pažusytė papasakojo apie „Atžalyne“ vykusią akciją, pademonstravo vaizdinę medžiagą. Širvintiškiai sulaukė audringų plojimų. Vaikų globos namų auklėtiniai Renatai Gasparavičienei įteikė saldumynų ryšulėlį – kaip padėkos ženklą už aštuonerius metus besitęsiančią draugystę.

Po susitikimo aktų salėje Širvintų moksleiviai turėjo galimybę pasižvalgyti po globos namų patalpas, renovuotą valgyklą, apžiūrėti vaikų gyvenamuosius ir poilsio kambarius, virtuvėles, pabendrauti su šeimynų nariais. Įsikibę į ranką, vaikų namų auklėtiniai noriai atžalyniečius vedžiojo po kambarius, rodė savo daiktus, žaislus, auginamas gėles, akvariumus, patys mažiausieji tiesė rankas ir prašėsi palaikomi ant rankų bei panešiojami. Didžiulis būrys atžalyniečių susispietė apie lovelę, kurioje snaudė pats mažiausias, nė keturių mėnesių dar neturintis globos namų auklėtinis. Daugeliui nuostabą kėlė šeimynos virtuvėlėje triūsiantis penkiolikmetis Robertas. Vaikinas maišė tešlą ir ruošėsi visai šeimynai vakarienei kepti blynus. Stebėdamas aikčiojančias širvintiškes, vaikinas visai nesutriko, sakė, jog toks užsiėmimas jam labai patinka, jis tiksliai žino, kiek ir kokių produktų reikia dėti, kad vakarienė būtų skani.

Pasak Audronės Jasionienės, Vaikų namuose vaikai gyvena šeimynomis nuo 8 iki 10 vaikų. Juos prižiūri, savarankiškam gyvenimui ruošia 2 pedagogai ir padėjėja. Vaikų amžius – nuo kūdikystės iki 18 metų. Šiuo metu Ukmergės vaikų globos namuose gyvena 91 vaikas, iš Širvintų rajono yra 15. Vaikų skaičius globos namuose nuolat kinta, nes vaikai grąžinami į šeimas, paskui vėl dėl įvairių priežasčių grįžta atgal.

Globos namuose pastogę randa vaikai iš šeimų, kuriose nėra darnos ir tvarkos, vaikai, kurie neturi vieno iš tėvų arba yra visiški našlaičiai. Visiškų našlaičių, neturinčių abiejų tėvų, yra 8. Sulaukę 18 metų, Vaikų globos namų auklėtiniai gauna 9 700 litų vienkartinę išmoką ir išeina savarankiško gyvenimo keliu. Jeigu mokosi, dar iki 24 metų kas mėnesį gauna 520 litų pašalpą. Anot Audronės Jasionienės, yra tokių, kurie „kabinasi“ į gyvenimą, yra ir tokių, kurių vaikai jau glaudžiasi ten pat, kur ir patys tėvai augo. Pašnekovės teigimu, jau yra buvę trys įvairių laidų Vaikų globos namų auklėtinių susitikimai. Jie parodė, kad yra labai garbingų ir gyvenime daug pasiekusių žmonių – buvusių auklėtinių. Pasak vyr. socialinės pedagogės, išugdyti socialiniai įgūdžiai nenuėjo veltui, išsakyti nuoširdūs padėkos žodžiai atperka įvairias nuoskaudas, džiugina tai, kad šiais metais į savarankišką gyvenimą išėjusi auklėtinė sėkmingai studijuoja kriminologiją ir psichologiją Anglijoje.

Susitikimas su Ukmergės vaikų globos namų auklėtiniais „Atžalyno“ moksleiviams paliko neišdildomą įspūdį. Norinčių pasilikti ten gyventi neatsirado. Kiekvienas atžalynietis pareiškė norą geriau grįšiantis į savo šeimą, kur laukia tėtis ir mama, brolis ar sesutė. Simonos Žirnytės nuomone, mokykloje įvykusi pirma tokia akcija „Pyragų diena“ pasisekė. Duodami kitiems, turtėjame patys.

Romas Zibalas

[nggallery id=300]

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top