Širvintose pagaliau pažymėtas … Izraelis

Neverta net plėstis vėl pasakojant, kad tarpukariu Širvintose būta Amerikos. Taip vadinosi vietovė, buvusi maždaug ties ta vieta, kur dabar įsikūrusi BP degalinė. Apie tai esame rašę, ta Amerika buvo pažymėta senuose žemėlapiuose. Tačiau pavadinimo kilmės nustatyti nepavyko. Greičiausiai taip savo įsigytą žemę pavadino kažkuris iš Amerikos grįžęs laimės ieškotojas. Juk panašiai aiškinama Jonavos rajone esančių kaimų, turinčių Šveicarijos, Londono, Paryžiaus pavadinimus, kilmė.

Ilgą laiką Širvintos turėjo vieną neoficialų, bet plačiai žinomą vietovardį – VK „Veivera“ priklausančią parduotuvę Nr. 7 (Vilniaus g. 142A), kurią širvintiškiai nuo seno vadino Izraeliu. Tūlas atvykėlis galbūt pagalvotų, kad tarpukariu toje vietoje veikė kurio nors žydų kilmės prekiautojo krautuvė, nuo to ir kilo toks pavadinimas, bet ne. Pavadinimo kilmės istorija nesiekia taip toli. Pasakojama, kad sovietmečiu šioje parduotuvėje dirbo viena pardavėja, kurios šeima vėliau emigravo į Izraelį. Kažkam ant liežuvio prilipo toks palyginimas, tai ir paplito.

Šio fakto neminėtume, jei ne vienas dalykas: neseniai kai kuriuose interaktyviuose internetiniuose žemėlapiuose atvaizduojamose Širvintose oficialiai atsirado Izraelis. Ženklelis nurodo, kad tai – parduotuvė, o skliausteliuose pateikiami duomenys liudija parduotuvės priklausomybę KOOPS sistemai. Tokį vaizdą teko matyti keliuose žemėlapiuose, pavyzdžiui, taromatų išdėstymo vietas žyminčiame „Grąžinti verta“ portalo žemėlapyje, taip pat žemėlapyje, integruotame į ESO sistemą, rodančią elektros atjungimus.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 4 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top