Varžėsi jojikai, kurio didesnė ištvermė

Ištvermės jojimo varžybose „Širvintų taurė“ balandžio 1 d. dėl geriausiųjų titulo skirtingo ilgio trasose rungėsi 35 raitelių ir žirgų duetai.

Pirmą kartą Širvintose organizuotose ištvermės jojimo varžybose startavo raiteliai iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Telšių, Radviliškio, Trakų ir Širvintų rajonų.

Varžybų metu buvo organizuota rungtis mažiausiems raiteliams (iki 8 metų). Jie, lydimi suaugusiųjų, raitomis įveikė 4 kilometrų distanciją. Mažųjų raitelių rungtyje dalyvavo ir du širvintiškių duetai. Tai Evita Jarmalavičiutė su žirgu Miražas ir Domantas Jarmalavičius su žirgu Chanas Čingis.

Taip pat į 4 km trasą išjojo ir raiteliai su negalia, lydimi žirgus vedančių asistentų.

Visi 4 km distancijos dalyviai buvo apdovanoti parduotuvės UNIKA įsteigtais prizais.

Labiau patyrę raiteliai varžėsi 17, 24, 41 ir 65 kilometrų distancijose.

17 km debiutantų (suaugusiųjų) rungtyje 1 vietą laimėjo Agnė Salmanavičiūtė su žirgu Chiricahua, 2 vietą – ŽSK „Širvintų žirgai“ atstovai Diana Jarmalavičienė su žirgu Miražas.

17 km vaikų iki 14 m. rungtyje dvi pirmas prizines vietas iškovojo Kernavėje įsikūrusio žirgyno „Namelis prerijose“ atstovai: 1 vieta – Gaja Dambrauskaitė su žirgu Tagratas, 2 vieta – Uršulė Vysockytė su žirgu Tukanas.

24 km distancijos jojime 1 vietą laimėjo Akvilė Savickytė.

Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės taurės 41 km jojime 1 vietą iškojovo Eimilė Kačinskaitė su žirgu Perlis. 3 vieta teko ŽSK „Širvintų žirgai“ duetui Sandrai Bareckaitei su Pivonija.

Taip pat buvo apdovanotas ištvermingiausias varžybų duetas, tai Gabija Acutė su žirgu Prada. Jie sėkmingai įveikė 65 km distanciją.

Džiaugėmės, kad „pirmas blynas neprisvilo“ ir varžybos praėjo sėkmingai. Dalyviai liko patenkinti.

Norime labai padėkoti visiems prisidėjusiems: Širvintų rajono savivaldybei, Merei Živilei Pinskuvienei, Lietuvos žirginio sporto federacijai, UAB „Ekmeta“ parduotuvei UNIKA, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijai „Nemunas“, UAB „Spadviliškio lentpjūvei“, Širvintų seniūnijai ir seniūnei Rimai Jasevičienei, Širvintų atvirai jaunimo erdvei, VšĮ „Globalūs projektai“, kavinei „Lelija“, Jonui Kajotai , Endurance team „Naujadvario žirgai“ ir, žinoma, visai ŽSK „Širvintų žirgai“ komandai.