Penkeri kuopos metai įvertinti ministro pirmininko padėka

Birželio 24-ąją Kaune buvo iškilmingai paminėta Šaulio diena. Ji tradiciškai švenčiama per Jonines.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis, kurias Kauno šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje aukojo vyskupas Juozas Preikšas, Lietuvos policijos kapelionas kunigas Aušvydas Belickas ir Lietuvos kariuomenės kapelionas kunigas Tomas Karklys. Paskui jaunieji šauliai iškilmingai pasižadėjo, o šauliai – prisiekė.

Iškilmėse dalyvavęs Lietuvos šaulių sąjungos vadas Juozas Širvinskas apdovanojo labiausiai pasižymėjusius, daugiausiai nuveikusius asmenis, būrius ir kuopas.

Ministro pirmininko Gedimino Kirkilo padėkomis ir dovanomis buvo apdovanota dešimt šaulių būrių ir kuopų, tarp jų – Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Širvintų 10-oji kuopa.

Šįmet minime penktąsias Širvintų šaulių kuopos įsteigimo metines. Kuopos istorija prasidėjo kiek anksčiau: 2002 metų spalio 20 dieną į pirmąjį užsiėmimą rinkosi kandidatai į šaulius, o jau po mėnesio Musninkuose dalyvavo Lietuvos kariuomenės minėjime. 2003 metų sausio 12 dieną 30 kandidatų į šaulius vyko sostinėn, kur dalyvavo tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“. Ši graži tradicija tapo puikia pilietiškumo pamoka, kurioje šįmet dalyvavo ne tik širvintiškių, bet ir bagaslaviškiečių, gelvoniškių….

O tada, prieš penkerius metus, buvo tik pradžia. 2003 metų kovo 10-ąją Lietuvos šaulių sąjungos vado Juozo Širvinsko įsakymu buvo įsteigta Širvintų šaulių 10-oji kuopa.

Per penkerius metus kuopos šauliai buvo geriausi Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės rengiamose žiemos ir vasaros sporto žaidynėse. Kuopos šauliai sudarė rinktinės pagrindą Lietuvos šaulių vasaros žaidynėse. Nenugalimi buvo mūsų vasaros biatlonininkai. Nuo 2003 metų įvairiose žaidynėse šalies čempionais tapo Diana Kvakšytė, Laura Petrylaitė, Žygimantas Ramonas, Vykintas Lučiūnas, Egidijus Kropa, Ugnė Jankauskaitė, Eglė Krasauskaitė, Monika Ivanauskaitė, Arnas Gataveckas, Mantas Kvakšys, Tomas Tamašauskas, Julius Beliakovas. Šaudymo iš automatinio ginklo šalies čempionais tapo Julius Usavičius ir Giedrius Čepas, pastarasis 2004-aisiais iškovojo pereinamąją taikliausio šaulio taurę. Jo pavyzdys įkvėpė ir Paulių Leparskį, kuris pernai ir šįmet, surinkęs 49 taškus iš 50 galimų, dukart iškovojo šią taurę.

Norėčiau prisiminti ir tai, kad šalies čempionais šaudydami iš mažojo kalibro šautuvo yra tapę Ugnė Jankauskaitė, Domantas Vrubliauskas, Vytautas Jemeljanovas.

Iškovota ir kitų gražių titulų – krepšininkai dukart tapo šalies vicečempionais, apskrities garbę šalies šaulių varžybose ne kartą gynė virvės traukėjai. Apskritai Širvintų šaulių 10-osios kuopos šauliai aktyvūs buvo net tik Šaulių sąjungos rengiamose varžybose. Būtent šauliai sudarė „Atžalyno“ mokyklos komandos pagrindą ir respublikiniame konkurse „Sportas ir aplinka“ trečius metus iš eilės iškovojo Prezidento taurę. Šauliai aktyviai skina pergales ir Lietuvos mokinių olimpinio festivalio varžybose.

Ne tik sporte garsūs Širvintų šauliai. Jie savo kvalifikaciją kėlė vadų instruktorių kursuose. Juos baigė Rimantas Mickevičius, Tomas Tamašauskas, Eglė Krasauskaitė, Vytautas Jemeljanovas, Julius Beliakovas, Lina Brivinskaitė, Tomas Mackonis, dabar mokosi Aivaras Karaliūnas. Šauliai Tomas Mackonis, Tomas Tamašauskas, Eglė Krasauskaitė, Vykintas Lučiūnas, Ugnė Jankauskaitė, Žygimantas Ramonas tobulinosi ir dalyvavo stovyklose bei varžybose Anglijoje, Latvijoje, Švedijoje.

Per penkerius metus buvo surengtas ir vienas masiškiausių žygių, kuriame dalyvavo 126 šauliai. Tada pakartotas legendinis Lietuvos nepriklausomybės kovų kapitono Balno naktinis žygis. Kuopos šauliai užmezgė tvirtus ryšius su Giedraičių šaulių kuopa. Rengiame bendrus Lietuvos kariuomenės minėjimus, sukarintus žygius.

Džiugu, kad mūsų šauliams nesvetima kultūra. Kuopos šauliai atstovavo rinktinei respublikinėje Šaulių sąjungos meno saviveiklos apžiūroje. Laureatais tapo Motiejūnų kaimo kapela, pernai baigiamajame koncerte Palangoje dainavo broliai Daumantas ir Paulius Roliai.

Šaunu, kad šaulių būrio vadas Vaidas Žinys šiemet baigė Karo akademiją. Nemažai buvusių ir esamų šaulių tarnauja ar dirba Lietuvos kariuomenėje.

Daugiausia jų – 176 – turėjome 2004-aisiais. Šiuos, jubiliejinius metus, su kuriais noriu pasveikinti visus rikiuotės, ne rikiuotės ir jaunuosius šaulius, sutinka 136 kuopos šauliai. Linkiu prasmingos ir turiningos tarnybos!

Leonas Vaicekauskas
Širvintų šaulių 10-osios kuopos vadas, Vilniaus rinktinės garbės narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

269 Atsakymai į “Penkeri kuopos metai įvertinti ministro pirmininko padėka”

 1. order maxalt parašė:

  Hi, rizatriptan no prescription rizatriptan online

 2. Johnd303 parašė:

  Dead written subject material, Really enjoyed studying. eddfcgbkddeb

 3. Smithd653 parašė:

  1000s of Show Gambler, since the Lastly associated with Sept .. dfgecdgcbkdgkdad

 4. maxalt buy parašė:

  r http://highlandhillsdewitt.com/maxalt.html buy rizatriptan 10 mg

 5. Modmnt parašė:

  What i don’t understood is aclualty how you’re not really a lot more well-liked than you might be right now. You are so intelligent. You recognize thus significantly with regards to this subject, made me personally believe it from a lot of numerous angles. Its like women and men don’t seem to be involved unless it is something to do with Lady gaga! Your personal stuffs nice. All the time care for it up!

 6. Maryse parašė:

  Helen: Oh, which one did you see, surfin’ bird; the group nubemr? But it’s burlesque! And we in fact are not as nude as many others. But no, he does not mind – neither does my mohter or grandmother who have been to many shows 🙂 Eddi in fact performs with me or our group as a side kick sometimes too!

Comments are closed.

scroll to top
+