Nerestauruotų automobilių muziejaus kūrėjas prie Prezidentūros antrą kartą kėlė nugalėtojų taurę

Linas Četkauskas po apdovanojimų su kolega Mečislovu Trinkūnu, Širvintų rajono mere Živile Pinskuviene ir dukra Eivile.

Praėjusį savaitgalį Vilniuje finišavo nuo 1931 metų savo istoriją skaičiuojantis tradicinis trijų dienų ralis „Aplink Lietuvą“.

Šįmet jau antrą Neįgaliųjų klasės nugalėtojų taurę atsiėmė prieš kelerius metus su Širvintų rajonu savo gyvenimą susiejęs Linas Četkauskas. Du dešimtmečius automobilių sporte dalyvaujantis Linas, dar tik įžengęs į penktą dešimtį, jau skaičiuoja ralyje „Aplink Lietuvą“ iš viso laimėjęs 17 taurių. Žinoma, tai ne visi apdovanojimai. Automobilininkas prisimena dalyvavęs keliuose renginiuose, kuriuos anksčiau rengdavo Širvintų automobilių sporto klubas, mini ir kitas varžybas, rengiamas įvairiuose šalies miestuose.

Lino Četkausko šaknys – Biržų krašte, Vabalninke. Save laiko kilusiu iš Pakruojo-Pasvalio krašto, daug metų gyvenęs Kėdainiuose, o į Vilnių atvedė negalia ir įgyta juvelyro profesija. Beje, žinomas neįgaliųjų sporto automobilininkas širvintiškis Algimantas Kojis – Lino kolega.

Su Širvintomis Liną sieja ir kita pažintis – jo ekipažo 1-asis vairuotojas Mečislovas Trinkūnas yra kilęs iš Širvintų, paskui persikėlęs gyventi į Kazlų Rūdą.

Gal Algimantas ir Mečislovas paskatino Liną įsigyti sodybą Širvintų rajone, Senųjų Viesų kaime?

Pasirodo, tikrai ne. Kaip pasakoja Linas, jis susirgo senų automobilių kolekcionavimu, kuriuos laikė keliose dešimtyse metalinių garažų Vilniuje. Kai sostinė pradėjo šluoti metalinių garažų kvartalus, Linas suprato, kad reikia ieškoti sodybos, kur visa tai galėtų pervežti. Jau tuo metu jo galvoje brendo planas įkurti nerestauruotų automobilių muziejų, į kurį kiekvienas užsukęs galėtų atrasti tokį automobilį, kurį kažkada yra turėjęs pats ar jo šeima.

-Tokiame muziejuje bus galima rasti ne tik tos markės automobilį, bet ir tokio modelio ar net lygiai tokios pat spalvos. Atvažiavęs, žmogus galės jame pasėdėti, prisiminti praeitį, parodyti vaikams, kuo kažkada važinėjo. Praviros garažo durys, eik, sėsk… – savo sumanymą komentuoja Linas Četkauskas.

Kad tai ne tušti žodžiai, širvintiškiai gali įsitikinti važiuodami magistrale. Jau kelerius metus jų dėmesį patraukia sodyba su 1935 metais pastatytu namu. Aplink sodybą daug garažų, daug įvairių sovietmetį menančių automobilių. Kai kas net įtarė, kad čia apsigyveno apsukrus verslininkas, superkantis visoje šalyje dar aptinkamus retro automobilius ir laiko kapsulėmis paverstuose metaliniuose garažuose juos uždarantis dar dešimtmečiui ar keliems, kad paskui „užsikaltų“ gražaus pinigėlio. O tiesa tokia, kad pirmiausia šie automobiliai turėtų tapti traukos objektu pravažiuojantiems. Dėl to Linas ieškojo ir panašios vietos, kol akis užkliuvo už parduodamos Grigorijaus Baranovo sodybos.

-Važiavau iš automobilininkų renginio, kuris, berods, vyko Panevėžyje. Įvažiavęs į Širvintų rajoną, netikėtai pastebėjau užrašą, kad parduodama sodyba. Grįžau, iš toliau apžiūrėjau – patiko. Pajutau, kad tai yra būtent tai, ko man reikia. Sodyba patogioje vietoje, lengvai pasiekiama, matoma, reikia ją įsigyti, – prisimena Linas.

Namas, nors ir senas, bet dar gerai išsilaikęs, yra autentiška duonkepė. Mėgstantis suktis virtuvėje, Linas Četkauskas planuoja ateityje kepti ir duoną. Sodybą papuoš trys stiebai, ant kurių plevėsuos Baltijos šalių vėliavos. Tai primins Baltijos Kelią, kai trijų šalių žmonės susikibo rankomis ir taip parodė siekį vėl tapti laisvais.

Jau dabar tarp daugelio automobilių yra keletas, įsigytų ir Širvintų rajone. Linas sako, kad džiaugtųsi, jei tokių transporto priemonių turėtojai susisiektų su juo. Daugėtų eksponatų iš Širvintų rajono. Būsena nėra labai svarbi. Tad jei kas susidomėjo, kontaktų teiraukitės redakcijoje.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 23 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top