„Žmogaus teisių laboratorija“ tarptautiniai mokymai Širvintose

Spalio 7–14 dienomis Širvintose vyko tarptautinis projektas „Žmogaus teisių laboratorija“, kurį kartu su vietos ir tarptautiniais partneriais organizavo bendruomenė „Mūsų Širvintos“, vadovaujama pirmininkės Ingos Vaickienės. Šis projektas buvo skirtas jaunimo darbuotojams, asmenims, dirbantiems su jaunimu, jaunimo lyderiams ir savanoriams, kurie norėjo tobulinti savo žinias ir įgūdžius žmogaus teisių ir žmogaus teisių švietimo srityje.

Šių mokymų metu dalyvavo ne tik vietiniai jaunimo darbuotojai iš Širvintų, bet ir 29 dalyviai iš įvairių šalių, įskaitant Italiją, Ispaniją, Azerbaidžaną, Turkiją, Rumuniją, Slovakiją ir Ukrainą. Mokymais buvo siekiama įgalinti dalyvius tapti skleidėjais, galinčiais puoselėti žmogaus teises pasitelkiant neformaliojo švietimo metodus jaunimo darbe.

Mokymus vedė du patyrę lektoriai – Serdar Osman Dobur iš Turkijos ir mūsiškė Živilė Jankauskaitė-Turkmen. Šių ekspertų vadovaujami mokymai buvo skirti ne tik teoriniam žinių gavimui, bet ir praktiniam žmogaus teisių įgyvendinimui. Dalyviai turėjo galimybę dalintis savo patirtimi ir įžvalgomis apie tai, kas vyksta jų šalyse ar organizacijose žmogaus teisių srityje.

Be to, projekto metu dalyviams buvo pristatytos „Compass“ ir „Compassito“ ugdymo priemonės, kurios yra naudojamos žmogaus teisių švietimo srityje. Šios priemonės padeda atskleisti žmogaus teises įvairiais aspektais ir skatina kritinį mąstymą jaunimo tarpe. Dalyviai ne tik patys mokėsi iš lektorių, bet ir turėjo galimybę perteikti savo žinias ir vadovauti praktiniams užsiėmimams naudojant „Compass“ ugdymo priemonę Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazijoje ir Širvintų atvirame jaunimo centre.

Šis projektas yra puikus pavyzdys, kaip tarptautinės partnerystės gali prisidėti prie jaunimo švietimo ir žmogaus teisių skatinimo. Bendruomenė „Mūsų Širvintos“ ir jos partneriai iš kitų šalių pasižymi didele motyvacija skleisti žmogaus teisių ugdymą jaunimo tarpe, o šis projektas buvo puikus žingsnis siekiant šio tikslo. Tai ne tik didina dalyvių žinias apie žmogaus teises, bet ir skatina tarptautinį bendradarbiavimą ir supratimą, kad tik bendromis pastangomis galime stiprinti žmogaus teises visame pasaulyje.

Projektą finansavo Europos Sąjunga, o pasakojimą apie mokymus parengė bendruomenės „Mūsų Širvintos“ atstovas.

Užs. Nr. 178.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “„Žmogaus teisių laboratorija“ tarptautiniai mokymai Širvintose”

  1. Anonimas parašė:

    Nereikia sakyt ka man daryti ir aš nesakysiu kur patarėjam eiti

  2. paskutinei parašė:

    Skaitykite savo vaidilutės sapaliones ir girkite.

  3. Anonimas parašė:

    ….iš tuščio i kiaura😁😁😁😁😁😁😁😁

Comments are closed.

scroll to top