„Tautiška giesmė“ skambėjo Širvintose

Tradicija tapęs Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dienos minėjimas, kai per viso pasaulio lietuvių lūpas nuaidi svarbiausia „Tautiška giesmė“ neaplenkė ir Širvintų.

Liepos 6-ąją, 21.00 val. gražus burys širvintiškių, nešini Lietuvos valstybės vėliavomis, susirinko į Širvintų miesto centrinę aikštę, kurioje aidėjo Lietuvos valstybės himnas, skambiai ir jautriai atliekamas folkloro ansamblio „Gojus“, kamerinio mišraus choro „Navis“ bei visų susirinkusiųjų balsais.

Kartu su širvintiškiais, susirinkusius miesto centrinėje aikštėje „Tautišką giesmę“ giedojo Širvintų rajono savivaldybės vicemerė Janina Pažusienė kartu su tarybos nariais: Juliumi Jagminu bei Marija Gudoniene.

Kernavėje susiburti prie „Geležinio vilko“ skulptūros kvietė Širvintų kultūros centro Kernavės filialo vedėja Kristina Stankevičienė bei Kernavės filialo meno vadovas Povilas Velikis, kartu su jais ir būrių susirinkusiųjų, Lietuvos valstybės himną giedojo Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė su pavaduotoja Dovile Audėjute, bei mero patarėja Aušrinė Miliukaitė-Janosvkienė su šeima.

Širvintų merė Živilė Pinskuvienė, tuo pačiu metu, kaip ir visi širvintiškiai, pagerbė Valstybės dieną „Tautiška giesme“ tik ne Širvintose, o Vilniuje vykusiame oficialiame priėmime su Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda bei pirmąją šalies ponia Diana Nausėdiene.

21.00 val. gyventojai rinkosi kartu pagerbti šią iškilią dieną ir į kitas Širvintų rajono vietas. „Tautiška giesmė“ skambėjo: Čiobiškyje, Družuose, Šiauliuose, Bagaslaviškyje, Musninkuose, Anciūnuose, Kiaukliuose ir Gelvonuose.

Užs. Nr. 80.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “„Tautiška giesmė“ skambėjo Širvintose”

 1. Dainius Graužinis parašė:

  Šandien į temą radau įdomų oficialų dokumentą apie nepriekaištingą reputaciją. Pasirodo viskas labai paprasta. Visi mes galime skelbtis esą NEPRIEKAIŠTINGOS reputacijos!

  ATITIKTIES NEPRIEKAIŠTINGOS REPUTACIJOS REIKALAVIMAMS DEKLARACIJA

  1. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo padarymo ir turite neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą? Jeigu taip, – kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?

  2. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar dėl korupcinio pobūdžio nusikaltimo, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme, padarymo ir turite neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą? Jeigu taip, – kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?

  3. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl nusikaltimo, kuriuo padaryta turtinė žala valstybei, ir turite neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą? Jeigu taip, – kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?

  4. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme, padarymo ir nuo apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo 3 metai arba yra nepasibaigęs laidavimo terminas? Jeigu taip, – kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?

  5. Ar buvote atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų už Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 5 dalies 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10 punktuose nurodytus šiurkščius pažeidimus arba Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 34 straipsnio 2 dalyje numatytu atveju pripažintas padaręs šiurkštų tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų, ir nuo atleidimo iš pareigų dienos arba nuo pripažinimo padarius šiurkštų tarnybinį nusižengimą dienos nepraėjo 3 metai?

  6. Ar buvote atleistas iš darbo, pareigų ar praradęs teisę verstis atitinkama veikla už kituose įstatymuose keliamo nepriekaištingos reputacijos reikalavimo neatitiktį ar elgesio (etikos) normų pažeidimą ir nuo atleidimo iš darbo, pareigų ar teisės verstis atitinkama veikla praradimo dienos nepraėjo 3 metai?

  7. Ar buvote atleistas arba pašalintas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo arba pašalinimo iš pareigų dienos nepraėjo 3 metai?

  8. Ar esate arba buvote įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys, jeigu nuo narystės pabaigos nepraėjo 3 metai?

 2. pastebėjimas parašė:

  Kas kuo panorėjo, tas tuo patapo. Privatizacijos peripetijų tikrai pamiršti neįmanoma. Tik 30 metų praėjo. Uolūs prichvatizatoriai dabar patapo dar uolesniais visų teisėjais ir šmeižėjais.

 3. Dainius Graužinis parašė:

  Kas negerai? Vieną sąjungą pakeitė kita. Aktyvūs komjaunuoliai virto uoliais eurokomjaunuoliais. Jau net nesigilinu kas kuo buvo, kas už ką teistas, kas ką „įsisavino“, nes visai neliks su kuo bendrauti. Iš esmės visi tokie patys, vos tik pradedi gilintis.

  Dabar ant bangos europatriotizmas, t.y. patriotizmas už eurus (pareigas, statusą).

 4. Volas parašė:

  Uolai skiepijes meilę Tarybų Sąjungai, Leonas Vaicekauskas tapo didžiausių patriotų, o jau kas jį rinko šaulių vadų………?

Comments are closed.

scroll to top
+