Svarstoma, kaip pagerbti didvyrius

Žmogus, kurio paskutiniai žodžiai gyvenime, trukusiame vos 25 metus, buvo „Iš Širvintų aš neišvažiuosiu“. Žmogus, išėjęs pačioje jaunystėje, bet savo drąsa ir išmintimi daug prisidėjęs prie lietuviškų Širvintų išsaugojimo, o už nuopelnus Lietuvai buvo apdovanotas aukščiausiu – Vyčio kryžiaus II laipsnio – apdovanojimu.

Kazys Taruška-Žaltys 1899-07-28–1923-05-06.

Širvintų rajono savivaldybės vadovės susitiko su iš Širvintų rajono kilusiu visuomenininku, žurnalistu, Vyčio paramos fondo pirmininko pavaduotoju Viliumi Kavaliausku ir tautodailininku Kaziu Kalinausku, kurių tikslas – šiemet, gegužės mėnesį, minint Kazio Taruškos-Žalčio mirties 100-ąsias metines, atidengti paminklinę lentą ant Širvintų knygyno pastato sienos. Vietoje, kurioje prieš 100 metų buvo vaistinė, kurioje užgeso K. Taruškos gyvybė.

„Esu tikra, kad miestas, turintis istorinę atmintį, yra turtingas ir įdomus, todėl idėja įamžinti K. Taruškos, o laikui bėgant – ir kitų Širvintų krašto kovotojų atminimą, yra svarbi“, – kalba Savivaldybės merė.

Kaip sakė V. Kavaliauskas – Širvintų krašto istorija yra labai įdomi, ir ją būtina plačiau analizuoti bei pristatyti visuomenei, šviesti jaunimą. Todėl ir atminimo lentos atidarymo proga svarstoma parengti informacinius stendus apie tarpukario didvyrius, Širvintų krašto kovotojus, iš kurių net 25 yra tapę Vyčio kryžiaus kavalieriais.

Užs. Nr. 30.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top