Skelbiama savivaldybės lygio ekstremalioji situacija

Škvalas ir kruša rugpjūčio 7 d. pridarė žalos ir nuostolių daugeliui Lietuvos gyventojų.

Deja, gamtos stichija siautėjo ir Širvintų rajone. Laimė – be žmonių aukų.

Rugpjūčio 10 d. susirinkęs Širvintų r. savivaldybės operacijų centras apibendrino surinktus duomenis dėl pirmadienį, rugpjūčio 7 d., praūžusios audros padarinių Širvintų rajonui. Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, atsižvelgdama į Širvintų r. savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro surinktus duomenis ir pateiktą siūlymą, skelbia savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją Širvintų rajono savivaldybės Čiobiškio, Gelvonų, Kernavės, Musninkų seniūnijose ir Širvintų seniūnijos Vindeikių, Vebronių ir Prienų kaimuose dėl stichinių meteorologinių reiškinių, sukėlusių pavojų žmogaus sveikatai ar turtui, žemės ūkio augalų žūtį.

Merė paskyrė Širvintų r. savivaldybės administracijos direktorę Ingridą Baltušytę savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadove, o jos nesant – Širvintų r. savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėją Jūratę Meškutavičienę.

Įvykusi audra daug kam tapo pamoka apie tai, kaip svarbu apsisaugoti ir apdrausti savo turtą nuo galimų netikėtų ir nelauktų nelaimių.

Visgi yra gyventojų, kurie apie turto draudimą dėl įvairių priežasčių nėra pagalvoję.

Savo turto neapdraudusių gyventojų, ūkininkų dėmesiui: siekiant įvertinti stichijos žalos mastą, yra renkama informacija apie škvalo ir krušos padarytą žalą pasėliams, nedraustiems gyvenamiesiems namams.

Šie duomenys bus teikiami Krizių valdymo centrui.

Prašome informaciją apie patirtą turtinę žalą oficialiu raštu pateikti Širvintų r. savivaldybės administracijai (el. p. savivaldybe@sirvintos.lt arba pristatant į Priimamąjį, Vilniaus g. 61, Širvintos).

Ištikusi stichija sukėlė daug neigiamų išgyvenimų, todėl prašome jautrumo ir bendruomeniškumo, pagalbos kaimynams, vienišiems žmonėms, labiausiai nukentėjusiems ir sunkiausiai išgyvenantiems nuostolius.

Raginame gyventojus apdrausti ir tokiu būdu apsaugoti savo turtą.

Užs. Nr. 141.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top