Širvintų r. savivaldybė – ERASMUS projekto partnerė

Pirmajame susitikime, vykusiame Italijoje, dalyvavo keturios Savivaldybės atstovės – projekto koordinatorė, mero patarėja Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Ieva Kananovič, Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Eglė Piškinaitė ir Teisės skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Šeipūnė.

Tarptautinis bendradarbiavimas, kultūrinis ir profesinis bendradarbiavimas, nauja patirtis, labai jautri ir Lietuvoje dar nestipriai išvystyta sritis – darbas su smurtautojais.

Širvintų rajono savivaldybė yra ERASMUS projekto „THE WHITE ELEPHANT: INTERVENTION STRATEGIES WITH THE PERPETRATOR OF VIOLENCE“ partnerė. Projekto vykdytojas – Cooperativa „L‘Elefante“ (Italija), antrasis partneris – Aktyvių moterų asociacija (Lenkija).

Birželio 13–17 dienomis keturios Savivaldybės atstovės – projekto koordinatorė, mero patarėja Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Ieva Kananovič, Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Eglė Piškinaitė ir Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vaida Šeipūnė – dalyvavo pirmajame susitikime, vykusiame Italijos Abruzzo regione, Pinetto-Atri miesteliuose, organizuotame pareiškėjo Cooperativa „L‘Elefante“.

Susitikimo tikslas – susipažinti, nustatyti projekto partnerių lūkesčius, interesų kryptis, pristatyti pareiškėjo vykdomą veiklą, darbo su smurtautojais strategijas. Per tris intensyvaus darbo dienas vyko visų organizacijų pristatymai, veiklos su smurtautojais strategijų pristatymas, oficialūs vizitai Cooperativa „L‘Elefante“, Atri miestelio savivaldybėje.

Projekto koordinatorė, mero patarėja Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė ir Atri miesto meras Piergiorgio Ferretti.
Grįžusios iš komandiruotės, Širvintų r. savivaldybės atstovės perdavė merei Živilei Pinskuvienei Atri miesto mero Piergiorgio Ferretti įteiktą dovaną ir aptarė tolimesnę projekto eigą.

Grįžusios iš komandiruotės, Širvintų r. savivaldybės atstovės pasidalino pirmosios dalykinės projekto kelionės įspūdžiais, perdavė merei Živilei Pinskuvienei Atri miesto mero Piergiorgio Ferretti įteiktą dovaną, aptarė tolimesnę projekto eigą.

Dar liepos mėnesį laukia vizitas pas projekto partnerius Lenkijoje, Sosnovieco mieste.

Aktyvių moterų asociacija koncentruoja savo veiklą ne tik į smurto prevenciją, bet ir stengiasi skatinti moteris dalyvauti politikoje, sprendimų priėmime. Spalio pradžioje tarpinis susitikimas vėl vyks Italijoje, o gruodžio pradžioje visos projekto grupės atvyks į Širvintas. Per šiuos susitikimus tikimasi ne tik apsikeisti patirtimi, bet ir įvertinti kiekvieno partnerio galimybes darbo su smurtautojais italų formuojamą strategiją įtraukti į socialinę politiką kitose šalyse, skatinti nevyriausybinio sektoriaus veiklumą, visomis partnerių kalbomis parengti viešinamąją medžiagą, skirtą smurto lyties pagrindu prevencijai.

Užs. Nr. 79.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top