Širvintų ligoninėje jau pradėti geriatrijos skyriaus įrengimo darbai

Žmonės dažnai nežino, kas ta geriatrija? Vis dar klaidingai galvojama, kad tai yra senų žmonių slauga. Ši sritis iš tiesų orientuota į pagyvenusių žmonių sveikatos priežiūrą, tačiau jos tikslas kitas: skatinti sveiką senėjimą; stiprinti sveikatą, užkertant kelią ligoms; gydant esamus negalavimus, kad žmogus kuo ilgiau išliktų savarankiškas bei fiziškai aktyvus.

Darbų pradžia Širvintų ligoninėje: pagal parengtą projektą griaunamos nereikalingos pertvaros, kad tarybiniais laikais suprojektuotos patalpos atitiktų šiuolaikinius standartus.

Tam, kad visa infrastruktūra būtų pritaikyta tiek patogiai dirbti medikams, tiek jautriai tikslinei vyresnio amžiaus pacientų grupei, įgyvendinant projektą kapitališkai remontuojamos labai prastos būklės ilgus metus nenaudotos Širvintų ligoninės I aukšto pastato patalpos, į geriatrijos skyrių bus atskiras įėjimas (nuo Pirminės sveikatos priežiūros centro), įrengtos palatos, procedūrų kabinetai, kineziterapijos salė, sanitariniai mazgai.

Geriatrijos skyriuje su pacientais dirbs: gydytojas geriatras, kineziterapeutas, ergoterapeutas, masažuotojas, medicinos psichologas, socialinis darbuotojas, slaugytojai bei jų padėjėjai.

O siekiamas rezultatas – visiškai atnaujintos ir pritaikytos darbui su specifine, vyresnių nei 65 m. pacientų grupe, patalpos, kuriose bus teikiamos labai reikalingos geriatrijos stacionaro ir ambulatorinės paslaugos.

Užs. Nr. 9.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

2 Atsakymai į “Širvintų ligoninėje jau pradėti geriatrijos skyriaus įrengimo darbai”

  1. birute parašė:

    Šaunuole musu mere, viska ji rajone priziuri ir tik jos deka viskas pas mus grazu, nes ji labai rupinasi ir yra šaunuole.

  2. PENSININKAS parašė:

    Dabar gydymo negauname Širvintose, tai pats laikas ruošti tokį skyrių. Tokių žmonių, kurių sveikata žymiai sutrikusi, bus nemažai. Gal reikia jau rašytis į eilę, kad pakliūti į tą skyrių.?
    Darbas dirbamas nuosekliai; pirma sunaikinama ligoninė, gydymas ir pereinama prie tokio skyriaus įrengimo.

Comments are closed.

scroll to top