Širvintos – konkurse „Išmanusis miestas“!

Širvintų rajono savivaldybė – Lietuvos Respublikos Seime startavusio žurnalo „Structum“ organizuojamo nacionalinio architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkurso „Išmanusis miestas“ dalyvė!

Konkurso, kuris šiemet organizuojamas jau 8-ąjį kartą, tikslas – identifikuoti problemines Lietuvos regionų viešąsias erdves ir prisidėti sprendžiant opias socialines problemas jose. Projekto vykdoma veikla skatina Lietuvos regionus atrasti savo identitetą, kurti miestų gyventojams ir jų lankytojams patrauklias erdves darbui bei laisvalaikiui, atnaujinti senuosius statinius bei pastatus išsaugant jų autentiškumą. Taip pat konkursas skirtas sukurti patrauklaus gyventi miesto koncepcijas, pasitelkiant Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų komandas ir Lietuvos architektūros, urbanistikos, kraštovaizdžio, miestų planavimo profesionalus. Konkurso dalyviai rengs savivaldybių poreikius atitinkančius priešprojektinius pasiūlymus.

Atidarymo renginį moderavo ir savo įžvalgomis dalijosi Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė. Organizatorius bei dalyvius sveikino renginio globėjas Seimo narys Antanas Čepononis, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė,, nusipelnęs architektas, Nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatas Audrius Ambrasas ir kiti.

Renginyje apžvelgtos architektūros inovacijos bei ateitis. Architektas Tomas Lapė pristatė pranešimą „Priemiestis – ar dar miestas, ar jau kaimas?“, informacinių technologijų mokslų daktarė ir inovacijų kūrėja Eglė Radvilė apžvelgė temą „Technologijos nėra priešprieša su gamta – tai žmogaus srities išplėtimas“.

Renginio metu prisistatė ir konkurse dalyvaujančios 8 Lietuvos savivaldybės. Širvintų rajono savivaldybę trumpu filmuku bei konkursui teikiamas teritorijas pristatė Savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, jos pavaduotoja Dovilė Audėjūtė, Investicijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Eglė Piškinaitė, Architektūros ir kraštotvarkos planavimo skyriaus vedėja Deimantė Oršauskaitė.

„Projekto dalyviams pateikiame 3 aiškias teritorijas, kuriose norime pasiekti daug naujų pokyčių. Tai visų pirma senoji Lietuvos sostinė Kernavė, visas miestelis, buferinė UNESCO paveldo sąraše esančio archeologinės vietovės zona; Musninkų miestelio viešosios erdvės bei Širvintų miesto teritorija už Totorių gatvės užtvankos, apimanti Širvintos upės pakrantę. Matydami praeitų etapų konkurso rezultatus, labai tikimės iš projekte dalyvaujančių ekspertų bei jaunų specialistų, studentų naujų idėjų, netikėtų sprendimų, žvilgsnio kitomis akimis, įžvalgų ir išmanių pasiūlymų,“ – sako Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Konkursas „Išmanusis miestas VIII“ truks iki 2022 metų birželio. Jame gali dalyvauti komandos, suformuotos iš Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ar profesionalių savo srities specialistų, vykdančių projektus Lietuvoje ar užsienyje.

Pasak konkurso organizatorių, svarbiais kriterijais vertinant dalyvių pateiktus projektus bus teritorijų pritaikymas dabartiniams poreikiams, informacinių technologijų ir duomenų srautų potencialo išnaudojimas, darniosios plėtros principai, skirtingų kompetencijų suderinimas, ieškant visapusiškai motyvuotų ir realistiškų pasiūlymų.

Organizatoriai džiaugiasi, kad ankstesnių konkursų metu sugeneruotos idėjos padėjo savivaldybėms realizuoti tokius projektus, kaip vietoje buvusio parko „Vaikų pasaulis“ Elektrėnuose įrengta rekreacinė erdvė, Kuršėnuose atidarytas vienas ilgiausių ir moderniausių tiltų Lietuvoje. Taip pat numatoma rekonstruoti A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų Anykščiuose, o Ignalinoje iškils sveikatingumo ir sporto centras „Šuolis“.

Parengta pagal www.lrs.lt

Užs. Nr. 109.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

2 Atsakymai į “Širvintos – konkurse „Išmanusis miestas“!”

  1. gerbėjų grupė parašė:

    Šaunuolė merė ir jos komanda.

  2. laima parašė:

    Pas mus bus dar graziau.

Comments are closed.

scroll to top
+