Rajono mokytojais pasitikima

„Mūsų rajono mokyklose gyvenimo įgūdžiais NEBUS nei lytiniai santykiai tarp vienos lyties vaikų, nei oralinio sekso barjerinės plėvelės naudojimas. Širvintiškių mokinių tėvai gali būti ramūs“, – užtikrina Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Rugsėjo 8 d. Savivaldybės merė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė, mero patarėja Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė bei Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė susitiko su visų Širvintų rajono įstaigų vadovėmis pasitarti ir drauge ieškoti atsakymų į klausimus, kurių iš sunerimusių tėvų sulaukia tiek merė, tiek Administracijos direktorė, tiek pačios mokyklų direktorės.

Po pasitarimo nutarta:

• Gyvenimo įgūdžių pamokas ves jau anksčiau mokyklose dirbantys įvairių sričių mokytojai.
• Mažiesiems darželinukams, pradinukams šis dalykas, kaip ir anksčiau, bus integruotas į mokomuosius dalykus.
• Direktorės patikino, kad gyvenimo įgūdžių pamokose bus koncentruojamasi į sveikos gyvensenos, higienos, žalingų įpročių ir smurto prevencijos problemas, mokiniams aktualius klausimus.

Žinoma, iššūkių yra. Ministerijai paliepus, mokyklos yra priverstos gyvenimo įgūdžių dalyką, kurio moko jau daugybę metų, padaryti atskira pamoka. Nėra vadovėlių. Mokytojams kvalifikacijos kursuose trūksta vietų. Pati ministerija leidžia šį dalyką iki 2026 m. dėstyti pedagoginį bet kurios srities išsilavinimą turinčiam žmogui.

„Visgi mūsų rajono mokytojais mes tikrai pasitikime. O šias pamokas galėsime išnaudoti ir toliau stiprindami kovą su elektroninių cigarečių, narkotikų problemomis“, – teigia Savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė.

Užs. Nr. 155.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top