Problema, kurią išspręsti galima tik bendrai

Širvintų mieste kasmet vyksta daugybė darbų, aplinka keičiasi, tampa patogesnė, jaukesnė, labiau atitinka gyventojų poreikius. Gatvių remontas, asfaltavimas, naujų stovėjimo aikštelių įrengimas, poilsio erdvių įrengimas. Visa tai lemia, jog dar labiau išryškėja kontrastai tarp to, kas nauja ir patogu bei to, kas sena ir apleista.

Pasak Savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės, tikrai aktuali miesto problema, kurią matome ir dėl kurios gana dažnai kreipiasi gyventojai – automobilių stovėjimo aikštelės, esančios tarp I. Šeiniaus g. namų Nr. 8 bei 8 A būklė. Šia aikštele naudojasi ten įsikūrę verslininkai, jų klientai, notarų biuro lankytojai, į miestą atvykę svečiai, ja į savo teritoriją važiuoja ir Lietuvos pašto automobiliai.

Visgi daugybę metų Savivaldybės dėtos pastangos užmegzti dialogą su verslo atstovais ir bendromis pajėgomis sutvarkyti šią aikštelę, vis stringa.

Pagal Registrų centro duomenis, dalis automobilių aikštelės yra bendro naudojimo, kitos dalys priskirtos I. Šeiniaus g. 8 bei 8A pastatams (žr. schemoje). Savivaldybė neturi jokių teisinių svertų investuoti lėšų į privačią nuosavybę, taigi kelias į problemos sprendimą – tik bendras sutarimas. Juo labiau, kad jau turime ne vieną pavyzdį, kaip bendrai su verslu ar gyventojais yra sutvarkomi tiek įvažiavimai, tiek aikštelės.

Trečiadienio vakarą, žmonėms patogiu metu po visų darbų, į nuotolinį susitikimą šiuo klausimu Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė ir Ūkio plėtros skyriaus vedėja Rita Gujienė pakvietė I. Šeiniaus g. 8 bei 8A pastatų savininkus. Detaliai išdėsčius situaciją, buvo pristatyti ir preliminarūs skaičiavimai.

Nr. 1 – bendro naudojimo dalis, kuri būtų tvarkoma Savivaldybės lėšomis, Nr. 2 ir Nr. 3 – pastatams I. Šeiniaus Nr. 8 ir 8A priklausančios dalys, prie kurių tvarkymo turėtų prisidėti verslas.

„Labai laukiame verslininkų sutarimo ir tikimės sulaukti teigiamo jų sprendimo. Tokiu atvejy jau kitų metų pavasarį galėtume pradėti darbus,“ – sakė merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 127.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+