Pensininkai nesulaukia pensijų!

Prašome visų perskaityti šį pranešimą iki galo ir perduoti informaciją savo pensinio amžiaus artimiesiems.

Pensininkai nesulaukia pensijų!

Širvintų pašto viršininkė užsislaptinusi taip, kad net jos telefono neįmanoma gauti.

O pasiūlymas žmonėms – jei reikia pinigų, važiuokit į rajono centrą ir pasiimkit, nes nėra darbuotojų, kurie Jums atveš tas ašaras, kurias per savo gyvenimą sąžiningai uždirbote.

Kur žiūri ir ką daro valstybės įmonės Lietuvos pašto vadovai? (Ar rūpi vadovams koks nors rajono senjoras, juk jų algos dėl neveiklumo nesumažės, žr. nuotraukoje (paimta iš 15min.lt).)

Jau nuo rugpjūčio 16 d. telefonas netyla, skambina susinervinę, sunerimę vyresnio amžiaus rajono gyventojai.

„Mere, ką daryti – negauname pensijų?“. Mėnuo persirito į antrą pusę, laikas apmokėti sąskaitas už įvairias paslaugas, o kur dar kasdieniai poreikiai – maistas, vaistai…

Juk turime pripažinti – tikrai daug mūsų senjorų gyvena nuo pensijos iki pensijos, skaičiuodami kiekvieną eurą…

Iš dalies suprantama – pirmadienį, rugpjūčio 15 d., buvo Žolinė, galbūt dar sekančią dieną kažkas galėjo strigti, bet trečiadienį…

Prie pašto nusidriekusios eilės, žmonės priversti karštyje stovėti, laukti arba nesulaukus laiku jiems atvežtos pensijos (kaip ir viena skambinusiųjų senolių) samdyti kaimynus pavėžėti iki rajono centro…

Problema – lyg ir ne savivaldos, tačiau žmonės pirmiausia kreipiasi ten, kur tikisi sulaukti pagalbos.

Rugpjūčio 17 d. nuo pat ryto bandymai susisiekti su Lietuvos pašto Širvintų skyriaus vadove, faktiškai dirbančia Ukmergėje, – nesėkmingi. Telefono numeris neskelbiamas. Tą pačią dieną prieš pietus Širvintų rajono savivaldybės merės sekretorė pati nuėjo į paštą ir paprašė tiesioginio vadovės telefono paaiškindama, dėl kokio klausimo Savivaldybės merė nori bent pasikalbėti. Atsakymas – ne, tiesioginio numerio duoti negali, skambinkite bendruoju.

Tą merė Živilė Pinskuvienė ir padarė. Tik jau per Vilnių. Juk atsakymo reikia!

Paskambinusi bendruoju numeriu, Savivaldybės merė pasakė, kokia situacija Širvintų rajone ir kad laukiama paaiškinimo, kurį būtų galima perduoti viešai visiems, kurie klausia, laukia ir nebežino, ką daryti.

Aišku, atsakymo palaukti teko. Nei kiek netrumpai. Visgi perskambino ir paaiškino.

Problema – darbuotojų trūkumas, nėra kam pensijas išmokėti, išvežioti. O „jei labai reikia pinigų, gali ateiti į Širvintų paštą“.

Taip, tikrai – pasakykit tai už 35 km nuošaliame kaime gyvenančiai 95-metei močiutei… Ar ne pasityčiojimas?

Apie tai, kad eilinių Lietuvos pašto darbuotojų algos siekia žemutines grindis, o darbų apimtys, aptarnaujamos teritorijos vis plečiamos, girdim ir žinom visi. Krūviai didėja, gal todėl ir neatsiranda norinčiųjų dirbti. Tačiau toks paaiškinimas vertas nulio.

Ar ne tam ir yra įmonės vadovai, kad šias problemas spręstų? Juo labiau – ne bet kokios, o strateginės valstybės įmonės?

Visgi po niekinio atsakymo Savivaldybės merė sulaukė ir patikinimo, kad Širvintų pašto skyriui organizuojama pagalba iš centro administracijos. Tad galbūt ledai pajudės. Tik tokios priemonės yra vienkartinės ir problemos iš esmės nesprendžia.

„Taigi, labai gaila, bet paguosti į mane besikreipiančiųjų ir tų, kurie galbūt tyliai laukia ir nerimauja – neturiu pagrindo. Galbūt tik palinkėti kantrybės… Šį mėnesį problema turėtų būti išspręsta artimiausiomis dienomis. O savo ruožtu šio klausimo ramybėje palikti nesiruošiu ir toliau dėsiu visas pastangas susitikti su Širvintų pašto vadove aptarti ne tik šią situaciją, bet ir kitas metų metus nesprendžiamas problemas. O galbūt ir prisidėti ieškant darbuotojų, kurie norėtų dirbti šį darbą“, – sakė Širvintų rajono savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė.

Užs. Nr. 98.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top